261 sport De strijd is nog allerminst ge Cissen naar de vorm van Malmö FF Gary Speed heeft zich verhangen Tennissers kiezen weer voor hardcourt Pieter Huistra langer bij FC Groningen MW'ers gaan bij winst uit de kleren Rotterdam wil OS Jeugd binnenhalen De raad van commissarissen van Ajax honoreert het dringende verzoek van de ledenraad om af te treden vooralsnog niet. woensdag 30 november 2011 LONDEN Het gerechtelijk onderzoek naar het overlijden van Gary Speed heeft volgens inspecteur Peter Law less van de politie van Cheshire geen verdachte omstandigheden aan het licht gebracht. De autopsie door een patho loog-anatoom heeft uitgewezen dat de 42-jarige bondscoach van Wales zich door verhanging van het leven heeft beroofd. Waarom Speed, va der van twee kinderen, tot die wan hoopsdaad kwam, is vooralsnog een raadsel. AMERSFOORT De Nederlandse tennissers spelen in februari volgend jaar op hard court tegen de Finnen voor de Da- vis Cup. Dat maakte captain Jan Sie- merink gisteren bekend. De ont moeting in de eerste ronde van de Europees/ Afrikaanse zone vindt van 10 tot en met 12 februari plaats in Den Bosch. „We zijn van me ning dat dit de beste baansoort is om de Finnen te bestrijden", aldus Siemerink. De laatste thuiswed strijd tegen Italië werd vorig jaar ook op hardcourt afgewerkt GRONINGEN Trainer Pieter Huistra heeft zijn contract bij FC Groningen met een jaar verlengd tot de zomer van 2013. „Huistra heeft in anderhalf jaar tijd laten zien dat hij uitste kend past bij de club. Wij zijn als club zeer tevreden over de wijze waarop hij leiding geeft aan zijn staf en de selectie", lichtte alge meen directeur Hans Nijland het besluit toe. Huistra loodste FC Gro ningen vorig seizoen naar de vijfde plaats. In de play-offs om Europees voetbal was ADO Den Haag in de fi nale te sterk. MAASTRICHT De vrouwen die vrijdagavond een bezoek brengen aan het Jupiler Lea gue-duel MW-AGOW, kunnen na het laatste fluitsignaal beter even blijven zitten. Want mochten de Maastrichtenaren winnen, dan gaan de spelers van MW op het veld 'uit de kleren'. Kinderen hoe ven hun ogen niet dicht te houden, de Chippendales-act blijft binnen de grenzen van het betamelijke, zegt commercieel medewerker Stijn Vullings. Curieus detail: MW-aanvoerder Tom Daemen wist gisteren nog van niets. ROTTERDAM Rotterdam gaat samen met sport koepel NOCNSF de mogelijkheden onderzoeken om de organisatie van de Jeugd Olympische Spelen van 2018 of 2022 binnen te halen. De gemeente maakte dat gisteren bekend. Het college zegt de organi satie te zien als de opmaat naar de ambitie om in 2028 gaststad voor de Olympische Spelen te zijn, mocht Nederland een gooi willen doen naar de organisatie ervan. De Jeugd Spelen zijn voor jongeren van vijftien tot achttien jaar. AJAX Deze supportersoproep wordt onderschreven door de ledenraad. De huidige Raad van Commissarissen dient op te stappen, maar het gedachtegoed van Johan Cruijff moet behouden blijven. foto Michael Kooren/ANP door Theo Brinkman MALMÖ - AZ gaat vanavond in Zweden op jacht naar een plaats in de knock-outfase van de Europa League. Het moet aftekenen met Malmö FF, de pundoze hekkenslui ter van groep G. „Hoe zij ervoor staan? Daar kijk ik niet naar. Het gaat erom dat wij zelf deze wed strijd heel serieus nemen. Doen we dat niet, dan zijn we het niet eens waard om naar de volgende ronde te gaan", zegt trainer Gert- jan Verbeek. De vraag is hoe gemotiveerd Malmö FF nog is. De dub is met 'nul uit vier' zo goed als kansloos voor de volgende ronde. Daar komt bij dat het elftal geen wed strijdritme heeft, omdat het Zweedse seizoen allang is afgelo pen. De laatste competitiewed strijd was op 23 oktober, ruim vijf weken geleden. Daarna moesten de spelers het doen met alleen maar trainingen en één Europese wedstrijd (uit tegen Metalist Khar- kiv). Pas vorige week speelde Malmö weer eens een wedstrijd: vriendschappelijk tegen Shamrock Rovers (2-0-winst). Hoewel vanavond alleen nog de eer en de wedstrijdpremie op het spel staan, denkt trainer Rikard Norling dat de spelers voldoende gemotiveerd zullen zijn. „AZ is koploper in Nederland en steekt in grootse vorm. Voor ons is het prachtig om daartegen te kunnen spelen. Ik neem aan dat dat de spe lers voldoende stimuleert", meent Norling. De trainer van Malmö ziet boven dien een voordeel in het feit dat de competitie al vijf weken gele den eindigde. Hij heeft met zijn ploeg de laatste tijd beter kunnen trainen dan voorheen, zegt hij. „Van augustus tot oktober hadden we zo veel wedstrijden dat we nau welijks gericht konden trainen. Nu kon dat veel beter. Ik heb veel tijd aan tactiek kunnen besteden. En fysiek gezien staan we er ook goed voor. Daar staat tegenover dat we niet het wedstrijdritme hebben dat AZ wel heeft." De vorm van Malmö, dat als vier de eindigde in de competitie, is dan ook moeilijk in te schatten. Ook voor AZ. Verbeek zette de af gelopen dagen nog maar eens de beelden van de heenwedstrijd op. „En de wedstrijd van Malmö te gen Metalist van drie weken gele den. Maar toen moest Malmö al na twintig minuten verder met tien man. Dus dat geeft ook geen goed beeld." In Malmö moet AZ het doen zon der de man die met zijn 'winnaars mentaliteit' zo belangrijk is: Pon- tus Wembioom. Hij is geschorst en wordt vervangen door Erik Fal- kenburg. De optie om bijvoor beeld Rasmus Elm door te schui ven naar rechts en dan Celso Ortiz links op het middenveld te laten spelen, ziet Verbeek niet zitten. Hij wil niet te veel schuiven in het elftal. „Waarom zou ik op meer po sities iets veranderen als het maar op één plek hoeft." De laatste wedstrijden van Falken- burg dateren alweer van augustus. In de seizoensopening tegen PSV begon hij in de basis, ook toen als vervanger van Wernbloom. Na au gustus kwam hij niet meer in ac tie, mede door een scheenbeen blessure die hem wekenlang aan de kant hield. Of Niklas Moisan- der kan spelen, is nog onduidelijk. De aanvoerder kampt met ham stringklachten. Mocht hij niet fit genoeg zijn, dan vervangt Nick Viergever hem. De aftrap in Malmö is vanavond om 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46