Onteigening voor Waterdunen mag 'Samen Tip van Sint: Angry Birds speaker k 2ol zeeland 29." kpn Proef met zonnetrein is mislukt RECREATiEPROJECT Grondeigenaren weigeren te verkopen Kerstmarkt in Ons Dorpshuis KOMmetje Snerttocht rondom Smerdiek Hennepkwekerij ontdekt bij brand Coeree blijft flink achter bij Zeeland Toeristische kersenboomgaard VOLDOENDE School kpn winkel kpn.com 108Q0 0105 Zeeuwse klei en kunsten op eindejaarsexpo woensdag 30 november 2011 door Martijn de Koning CROEDE - De provincie Zeeland mag grondeigenaren in het plange bied voor Waterdunen onteige nen. Dat heeft het ministerie van Infrastructuur en Milieu via een zogenaamd 'koninklijk besluit' be paald. Voorwaarde is wel dat de Raad van State binnenkort in stemt met de vaststelling van het plan zelf! De provincie wil zo snel mogelijk beginnen met de aanleg van het honderden hectare tellende recrea tie- en natuurproject aan de kust bij Groede. Nog lang niet alle grond is echter in handen. De pro vincie heeft met één eigenaar een door Theo Ciele MIDDELBURG - De proef met de zonnetrein in Middelburg is mis lukt. De trein reed vanaf het par keerterrein aan de Oude Veerse- weg op Ramsburg naar het cen trum. In de maanden juli augustus en september maakten 800 tot 1000 mensen gebruik van de uurs dienst. De gemeente Middelburg had 16.000 euro voor de proef akkoord bereikt over een lapje grond van 1,6 hectare. Verder heb ben het waterschap en de gemeen te Sluis beloofd hun grond af te staan. Twaalf particuliere grondei genaren weigeren vooralsnog te verkopen. Zij hebben samen onge veer 170 hectare grond in handen. Omdat de onderhandelingen vast liepen, stemde Provinciale Staten afgelopen december in met het voorstel om bij het Rijk toestem ming te vragen voor onteigening. Het ministerie heeft dat verzoek nu ingewilligd. Dat wil nog niet zeggen dat Water dunen er ook daadwerkelijk komt. Tegen het plan zelf loopt een pro cedure bij de Raad van State. Die doet naar verwachting nog dit jaar overgemaakt naar de exploitant Zonnetrein Zeeland. Een snelle re kensom leert dat de gemeente dus 16 tot 20 euro subsidie per passa gier heeft betaald. Hans Knuijt van Zonnetrein Zee land zegt dat de groene trein vol gende zomer niet meer door de stad zal rijden. Voor het misluk ken van de proef noemt hij een aantal oorzaken. „Eigenlijk zou je om de tien minuten moeten ver trekken vanaf het parkeerterrein. uitspraak. Als dat rechtsorgaan de plannen voor Waterdunen goed keurt, gaat de provincie verder met onderhandelen, meldt project leider Lies Dekker. „Met een aan tal grondeigenaren zijn we in con structief gesprek. Met anderen ver loopt het een stuk stroever." Omdat de aanleg van Waterdunen parallel loopt met kustversterkings- werk bij die locatie, moet de pro vincie eind volgend jaar alle grond in handen hebben. Dat betekent dat, bij een voor de provincie gun stige uitspraak van de Raad van State, de onteigeningsprocedures al op korte termijn worden ge start. „Maar ook tijdens die proce dures blijven we in gesprek", zegt Dekker. nBMHKanHNMMaKMNNMHmHMHHBraMma Mensen gaan niet staan wachten op een uursdienst. We zijn ook vrij laat in het seizoen begonnen, pas halverwege juli. Verder ont brak het aan duidelijke verwijzin gen naar het parkeerterrein en de zonnetrein", aldus Knuijt. De zonnetrein maakte ook rondrit ten in het centrum. Met name op dat laatste gebied ondervond hij concurrentie van de twee paarden trams die al sinds jaar en dag door Middelburg rijden. KRUININGEN 'Ons Dorpshuis' in Kruiningen is vrijdag 9 en zaterdag 10 december het toneel van een overdekte kerst markt De foyer, de hal en de zalen 4 en 5 zijn gevuld met kramen met kerstcadeauartikelen en kerstversie ringen en kerstbomen. Passende versnaderingen zijn voorhanden. Kinderen kunnen, er een kersthan ger in elkaar knutselen. De markt is er vrijdag van 15.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK Wandelsportvereniging Ooster- scheldestappers, hotel KOM! en Spar Van Ommen houden zaterdag 10 december voor de eerste keer de het 'KOMmetje' Snerttocht Smer diek. Vanaf het hotel aan de Markt in Sint-Maartensdijk wordt gestart voor wandeltochten van 5,7,5 en 15 kilometer. De routes voeren langs de plaatsen waar de Smalstad trots op is. Starts zijn vanaf 13.00 uur. Einddtijd in het hotel is 17.00 uur. Wie de eindmeet haalt, krijgt een kom erwtensoep. KOEWACHT Een binnenbrandje in een schuur aan de Emmabaan in Koewacht heeft maandagavond rond kwart over negen geleid tot de ontdek king van een hennepkwekerij met negentig planten. Buren zagen rook uit de schuur komen en waar schuwden de brandweer. De brand weerploeg Koewacht was als eer ste ter plaatse. De hennepkwekerij was in de schuur verborgen achter een stenen muurtje. Omdat bij de brand ook asbestdeeltjes vrijkwa men, werd de kwekerij gisteren nog niet direct ontruimd. ZIERIKZEE Op toeristisch gebied blijft Goe- ree-Overflakkee fors achter bij Zee land. Zowel het aantal vakanties van vaste gasten als die van toeris tische gasten is sterk gedaald. Dat blijkt uit de toeristische rapportage Goeree-Overflakkee. Vorig jaar be hoorde het eiland nog tot de mid denmoot. Nu loopt Goeree-Overflakkee - vooral in vergelijking met Schou- wen-Duiveland - duidelijk achter. Daar werden vorig jaar 460.000 va kanties doorgebracht. Op Goeree stokt de teller bij 179.000 vakanties. NOORDWELLE Vader en zoon Hoekman uit Serooskerke (W) beginnen een toe ristische kersenboomgaard van vijf hectare in Noordwelle. „We gaan veertien rassen kweken", legt va der Hans Hoekman uit. „Dan kun nen we in de maanden juni, juli en augustus elke week een andere kers oogsten." Om excursies moge lijk te maken, legt Hoekman wan delpaden aan tussen de kersenbo men. Op het terrein aan de Wei landweg komt ook een boerderij winkel, waar het zelfgekweekt fruit wordt verkocht. Eindelijk. Ruim twee jaar nadat de Onderwijsin spectie de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse als 'zeer zwak' bestempelde, is ze van dat HEINKENSZAND - Keramist PoeM, Arjen Pouwer, is gaan werken met Zuid-Bevelandse akkerklei voor de eindejaarsexpositie van zijn Kun- stuus in Heinkenszand. Het thema is Zeeuws; van de Zeeuwse Knoopfotografie van Ma rian Pouwer, de schortebontsiera- den van Marleen Burger, de lino snede-portretten en dichtbundels van Jorien Brugmans tot de 'Zeeuwse wuuven' van Betsy de Jonge, glaskunst van Bart en Rinus Rentmeester, kandelaars en koper- slagerswerk van Ko en Rinus Zuijd- weg en schilderijen van Jopie Min- naard en Nelly van Nieuwenhuij- zen. Te zien vanaf vandaag tot en met zaterdag 31 december. Bij een Personal Sim abonnement sluit je aan door Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40