stempel op Goes zeeland 119 Consultatiebureaus Borsele blijven dicht 'Zwembad Den Inkel moet op zondag open' laatste ronde leegverkoop! wintercollectie -70% O MODF ff m ffff m DEPT SAOBAULOJirnOBUJIKEN jaar ruimtelijke ontwikkeling Lamb Weston zorgt voor stankoverlast Kerstmarkt voor stichting Jayden Aanhangwagen met dakbedekking weg Restaurants branden kaarsen voor Amnesty vanaf donderdag 1 december Bodywear en panty's van Oroblu - 50% 4vÉf outlethoek - alles voor vj OROHL.Ü flMQElS woensdag 30 november 2011 want in de periode 1972 tot en met 1990 heeft De Leeuw als wethou der van ruimtelijke ontwikkeling een stevig stempel gedrukt op Goes en ommelanden. Lieven de Leeuw (88) werd wet houder net nadat duidelijk was ge worden dat Nederland toch niet op 20 miljoen inwoners in het jaar 2000 zou afstevenen. En Goes zou niet de roo.ooo inwoners halen die de gemeente in prognoses huis vesting zou moeten bieden. Dat be tekende dat plannen met vier baanswegen om de stad en de waaier van nieuwe woonwijken konden worden geschrapt. In de zelfde tijd leerde De Leeuw in ge sprekken met de eerste steden bouwkundige van de gemeente zijn geboortestad met andere ogen zien. Het patroon van de straten met vaak een smalle entree, in het midden verbredend, met een flau- foto Willem Mieras msssmemtmesmmmBSsemiaKÊmuaMamKBsm door Frank van Coaten HEINKENSZAND - De consultatiebu reaus in Lewedorp, 's-Heerenhoek en Borssele blijven dicht. De voor zieningen worden in de dorpen niet gemist, zo blijkt uit een eva luatie. Ouders uit die dorpen klop pen althans niet vaker aan bij de GGD. Op verzoek van de GGD Zeeland besloot de raad in 2010 onder meer de locaties terug te brengen tot drie. De consultatiebureaus van Borssele, 's-Heerenhoek en Le wedorp sloten vervolgens. De opzet van de evaluatie van de GGD is overigens anders gegaan we bocht naar links of rechts en aan het eind weer een versmalling geeft de binnenstad een intimiteit waarin een mens zich prettig voelt. Dat diende te worden ge koesterd in plaats van te worden af gebroken om plaats te maken voor brede straten en uitgestrekte par keerterreinen. Op De Leeuws initiatief werd een structuurschets voor de Goese bin nenstad gemaakt aan de hand waarvan nieuwe ontwikkelingen werden getoetst. Een leidraad voor verplaatsing van bedrijven uit de binnenstad, zoals constructiebe drijf Hollestelle, wasserij Zeetex en gymnastiekwerktuigenfabriek De Schelde. Een legpuzzel, noemt hij die invulling van die structuur schets zelf. Een puzzel waarvan hij met geduld en vasthoudendheid veel stukjes op hun plaats wist te krijgen. Halverwege de jaren zeventig werd ook duidelijk dat de dichtgespijkerde en verpauperde panden die in de binnenstad van Goes op de slopershamer stonden te wachten een grote cultuurhisto rische waarde vertegenwoordig den. De Leeuw vond medestan ders, onder anderen in partijge noot en staatssecretaris Jan Schaef- fer en in de Goese architect Maar ten van Doorn, om de sloopplan- nen om te buigen in rehabilitatie- en restauratieprojecten. Het rijk had er geld voor. En De Leeuw ook. Want het was misschien wel iets van een vooruitziende blik ge weest toen hij als gewoon raadslid in 1968 bij de opheffing van het Burgerlijk Armbestuur had bepleit de helft van het vermogen van de ze instelling voor volkshuisvesting te bestemmen. Het geld was onder gebracht bij de stichting Maat schappelijke Belangen, die zich graag bereid toonde het herstel van delen van de binnenstad te helpen financieren. De Leeuw is altijd een heer geble ven. Politieke tegenstanders behan delde hij steeds hoffelijk en hij pro beerde ze met argumenten te over tuigen - of soms onder woorden te bedelven. Ook in De Leeuw van Goes beperkt hij zich tot feiten; meningen over personen geeft hij niet prijs. „Het betreft slechts een weergave van besluiten", consta teert hij tot slot. YERSEKE Aardappelfabrikant Lamb Weston in Yerseke zorgt voor stankover last Dat meldde Leefbaar Reimers- waal raadslid Nico van der Doest gisteravond tijdens de opinieraad in Kruiningen. Wethouder Jaap Sin- ke (SGP, milieu) zegt op de hoogte te zijn. „Wij kregen ook klachten binnen. Lamb Weston zegt er alles aan te doen om dit op orde te krij gen. Het zal enkele dagen duren." KLOETINGE Stichting Jayden krijgt van de Kloe- tingers een kerstmarkt cadeau: vrij dag 9 en zaterdag 10 december kun nen mensen terecht tussen kra men op Hof Ravenstein, naast de sportvelden van Kloetinge. De op brengst van de verkochte kerststuk ken, snoeperij, kindervuurwerk en wensbalonnen gaat naar de stich ting. Vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. RILLAND Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag toegeslagen op een bedrijfsterrein in Rilland. De toegang tot het terrein bij een bedrijf werd met grof geweld open gebroken. Daarna is een aanhang wagen die geladen was met rollen dakbedekking weggenomen. De schade aan hek, aanhangwagen en lading bedraagt enkele honder den euro's. GOES De Amnesty Groep Goes verkoopt zaterdag 3 december vanaf 10.00 uur kaarsen tijdens de Markt van de Hoop in de Grote Kerk in Goes. De verkoop is bedoeld voor de Dag van de Mensenrechten, de viering van de verjaardag van de Universe le Verklaring van de Rechten van de Mens op zaterdag 10 december. Die dag branden bijna alle Goese restaurants de Amnesty-kaarsen. door Lilian Dominicus KRUININGEN - Doe zwembad Den Inkel in Kruiningen op zondag open. Daarvoor pleitten de Rei- merswaalse WD-fractie en Lijst Laban gisteravond tijdens de opi nieraad. Onderhoud en beheer van het zwembad zal in de toekomst steeds meer kosten, terwijl zondag openstelling leidt tot 30 a 40 pro cent omzetstijging, zo blijkt uit een notitie over de beheervorm van het zwembad. „Als raadsleden principieel tegen zijn, dan vind ik dat prima en dan moeten ze er gewoon voor uit ko men. Maar in een discussie moet je zakelijk zijn, anders sla je de plank mis", betoogde WD-fractie- voorzitter Izak Vogelaar. Dat deed SGP-er Hans Rottier dan ook. „We hechten grote waarde aan het zwembad, maar een van de belangrijkste voorwaarden bij de opening van Den Inkel was dat die 's zondags dicht zou blijven", zei hij. Gemeentebelang Reimerswaal stuurt juist aan op sluiting van het zwembad, zo bleek uit de argu mentatie van Nico van der Hoest. „Als wij zien wat voor financiële wissel het zwembad trekt, dan moet het dicht. Dit staat in geen verhouding met het beschikbare gemeentebudget." De gemeente trok in 2011 voor exploitatie bijna 360.000 euro uit. Andries Jumelet van de Christenu nie maakte van gelegenheid ge bruik om te pleiten voor de aanleg van een natuurspeeltuin. „Dat zou een geweldige opwaardering leve ren voor Den Inkel. De speeltuin zorgt automatisch voor meer be zoekers van het zwembad. Ook wethouder Hans de Kunder (CDA, sport) erkende dat. „Zoiets levert synergie op en we zullen dit zeker meenemen." Hij stelde ech ter voor de discussie over de toe komst van het zwembad naar het voorjaar over te hevelen. „Waar we nu over praten, is de beheer vorm van het zwembad. Dat is de onderzoeksvraag die de raad bij ons had neergelegd. Maar we ko men hier zeker op terug." dan de bedoeling was. De registra tiesystemen bleken onvoldoende om de opkomstcijfers per dorp of wijk weer te geven. Daarom bleef het onderzoek beperkt tot vragen lijsten aan ouders en medewer kers. De respons was hoog. In Borssele waren ook 185 handtekeningen verzameld om de sluiting terug te draaien maar na een informatie avond zijn geen reacties meer geko men. Uit de evaluatie blijkt overi gens dat het ptoces van sluiting niet helemaal goed is gegaan. Voor al de communicatie over de slui ting richting ouders en medewer kers liet te wensen over. MODE Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 S.0&M ►XPRESSO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39