moment verslappen sport 129 Rafael Nadal hoopt op mooi slot seizoen Kapelle haalt Masters driebanden binnen Raikkönen wil weer rol van betekenis spelen Amsterdamse topclub onder contract staat woensdag 30 november 2011 door Joop van den Oudenhoven kapelle - De Masters driebanden 2012, het officiële kampioenschap van Nederland, wordt begin janua ri in Kapelle gehouden. De Stich ting Driebandenpromotie Zeeland (SDZ) en de biljartbond KNBB sec tie driebanden zijn dat overeenge komen. Het toernooi zal van 19 tot en met 22 januari 2012 worden ge houden in Dorpshuis De Vroone. Beide partijen hebben de intentie uitgesproken om de Masters voor de jaren 2013 tot en met 2015 op dezelfde plek te organiseren. „De KNBB sectie driebanden is ervan overtuigd dat door de overeen komst met de Stichting Drieban denpromotie Zeeland en het multi functioneel centrum De Vroone, de organisatie van dit prestigieuze evenement voor de komende ja ren in goede handen is gelegd", al dus de officiële aankondiging van de bond. De masters van 2011 werden eer der dit jaar van de kalender ge haald. In 2008 werd het evene ment vanwege het ontbreken van een sponsor ook al van de kalen der geschrapt. Santos Chocron, voorzitter van de sectie drieban den, sprak zijn mea culpa uit over het lang uitblijven van een beslis sing. „Het is voor de organisatie erg kort dag, maar door de over eenkomst voor de komende jaren vast te leggen zijn we zeker dat er in de toekomst weer een schitte rende Masters komt." Meerten Dallinga, voorzitter van de Stichting Driebandenpromotie Zeeland is in zijn nopjes nu de ko gel door de kerk is. „Voorheen was het biljarten Sluiskil, nu wordt het Zeeland. Dat betekent dat de sport breder gedragen wordt en dat de provincie mij op de stoep kan ver wachten. Het is zaak dat ook de maatschappij dit initiatief toe juicht. Met de NOS die beelden maakt en Kozoom dat het hele toernooi live op internet uitzendt, spreek je toch van uitstekende pro motie voor Zeeland." door Hans Koenekoop Tom Boere in het shirt van Ajax. „Met meneer Jonk werk ik vooral aan mijn balaannames, hoe ik moet staan en hoe ik snel moet afwerken." foto Caspar Huurdeman/Orange Pictures enstone - Kimi Raikkönen keert terug in de Formule 1. De Finse au tocoureur stapt volgend seizoen in de bolide van Lotus. Hij tekent een contract van twee jaar. De 32-jarige Raikkönen veroverde in 2007 de wereldtitel met Ferrari. Hij nam na het seizoen 2009 af scheid en koos voor de rallysport. De Fin won in zijn carrière acht tien Grands Prut. De rentree van Raikkönen zat er aan te komen, want hij werd de af gelopen weken al herhaaldelijk ge noemd bij Formule i-teams. On der meer Williams sprak met de Fin, die echter koos voor Lotus Renault. „Ik kan niet ontkennen dat mijn honger naar de Formule 1 de laatste tijd niet meer te stillen was. De keuze voor Lotus Renault was makkelijk, want ik ben onder de indruk van de ambities van dat team", zei Raikkönen. Lotus Renault reed dit jaar met de Rus Vitali Petrov, de Duitser Nick Heidfeld en de Braziliaan Bruno Senna. De renstal kwam nauwe lijks tot aansprekende resultaten. Raikkönen reed de afgelopen twee jaar in het wereldkampioenschap rally. „Dat was een nuttige erva ring, maar ik ben blij dat ik weer kan terugkeren in de Formule 1. Ik zie er naar uit weer een prominen te rol te spelen en vooraan te staan op de grid", aldus de Fin, die in 2001 in de Formule 1 debuteerde bij Sauber, daarna vijf jaar reed voor McLaren en vervolgens drie jaar voor Ferrari. De Formule 1 heeft geen toe komst meer in Europa. Dat zegt Formule i-baas Bernie Ecdestone. „Over enkele jaren zullen er denk ik nog hooguit vijf races overblij ven. Europa is voorbij, geschiede nis", aldus de 81-jarige Brit. Het Eu ropese continent telt in 2012 nog acht Grands Prix, inclusief de klas siekers in Monaco, Spa-Francor- champs, Silverstone en Monza. door Cilya van der Kooy SEVILLA - Rafael Nadal hoopt deze week in de Davis Cup toch nog een mooi slot aan zijn tennissei- zoen te geven. De Spanjaard werd vorige week voortijdig uitgescha keld bij de ATP World Tour Finals in Londen en liet zich ontvallen dat hij de passie voor het tennis miste. Maar gisteren aan de voora vond van de finale van de landen- wedstrijd tegen Argentinië verdui delijkte hij dat vooral de vermoeid heid hem soms opbreekt. „Het is zwaar om al jaren week na week te moeten presteren. Geeste lijk en lichamelijk wordt er veel van je verwacht. Dat is wel eens moeilijk. Maar ik tennis nog altijd met veel plezier en wil er ook alles aan doen om de beker met Spanje te winnen", sprak Nadal. „Ik wil dit jaar heel graag met een goed ge voel afsluiten." De Spanjaard raakte dit jaar zijn leidende positie op de wereldrang lijst kwijt aan Novak Djokovic. Hij stuitte keer op keer op de in 2011 ongenaakbare Serviër. Alleen op zijn geliefde Roland Garros pakte hij voor de zesde keer de titel. Met zijn landgenoten kan hij deze week echter nog een mooie hoofd prijs behalen. „De komende dagen wil ik keihard werken om er vrij dag klaar voor te zijn. Ik ben heel blij dat ik weer een finale van de Davis Cup kan spelen." Nadal vormt het team samen met David Ferrer, Fernando Verdasco en Feliciano Lopez. De Argentijn se ploeg bestaat uit kopman Juan Martin del Potro, Juan Ingnacio Chela, Juan Monaco en David Nal- bandian. In Sevilla zal veel van de Spanjaar den worden verwacht, maar vol gens Nadal is er van extra druk geen sprake. „We zullen moeten winnen", stelt Nadal. „Maar dat geldt ook voor Argentinië. We zijn goede vrienden en hebben veel voor elkaar over. Al blijft de Davis Cup wel altijd lastig. ]e hebt maar weinig tijd om je voor te bereiden. Maar alles loopt tot nu toe goed, al biedt dat nog geen garanties." Volgens Nadal hebben de Argentij nen een compleet team. „Het zijn allemaal geweldige spelers, die alle maal meedraaien in het circuit. We zullen scherp en alert moeten zijn." De Zuid-Amerikanen verloren in 2008 de finale van Spanje in Mar del Plata. Ook in 2003 en 1926 moesten de Argentijnen buigen voor de Zuid-Europese opponent. „Argentinië zal ook heel graag wil len winnen. Het zal zeker een spannende strijd worden." Michaëlla Krajicek is terug in de top too van de wereldranglijst. De Nederlandse tennisster stijgt op de WTA-ranking van de 107e naar de 95e plaats. Krajicek is Arantxa Rus op de ranking genaderd tot deer- tien plekken. De speelster uit Mon ster staat 82e. Rafael Nadal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29