Als speler van Ajax mag je geen 281 sport PZC Woezel Pip in de Tovertuin ATS Team wint voor de derde keer op rij Zeeuwse springers in achterhoede op WK Van der Meet naar tweede ronde Biervliet komt terug van 4-0-achterstand pzc.nl/webwinkel woensdag 30 november 2011 MIDDELBURG De karters van ATS Team hebben ook de vierde race gewonnen in het Zeeuws Indoor Kampioen schap in de ereklasse. Dat was al weer de derde overwinning op rij voor het team, dat eveneens de snelste kwalificatieronde reed. Vanaf de start scheidden ATS Team, De Golden Girls en DKC 1 zich af van de rest van het veld. In in het eerste uur wisselen ATS Team en De Golden Girls stuiver tje aan de leiding, maar in de twee de helft van de wedstrijd maakte ATS Team het verschil. MIDDELBURG Trampolinespringster Suzan Vla ming uit Goes is bij de junioren op het WK in Birmingham op de 29e plaats geëindigd. Er waren 62 deel neemsters. Dwight Baltus uit Vlissingen eiste de 22e plaats voor zich op. In zijn categorie waren er 36 deelnemers. In het sychroonspringen werd Vla ming in de eerste ronde uitgescha keld. Guitho de Wollf uit Oostburg werd op de dubbele minitrampoline in de voorronde uitgeschakeld. ROSARIO Tennisster Angelique van der Meet heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het futuretoernooi in het Argentijnse Rosario. De twin tigjarige speelster uit 's-Heer Abts- kerke won met 7-5 en 6-2 van de Ar gentijnse Aranza Salut. In de vol gende ronde treft ze waarschijnlijk de als tweede geplaatste Florencia Malinero, eveneens uit Argentinië en de nummer 192 van de wereld. Van der Meet bereikte het hoofd toernooi via de kwalificaties. SCHIJF Twintig minuten voor tijd keek Biervliet gisteravond tegen een 4-0-achterstand aan in het beker duel met Schijf. De Zeeuws-Vlaam- se vierdeklasser kwam in no time terug tot 4-4 en won ook nog de aansluitende strafschoppenserie. Timon van der Hooft, Tim Boog- aart, Derek de Booïj en - in de laat ste minuut - Sven Klandermans zorgden voor de geslaagde inhaalra ce. Tweede doelman David Mullae- rt pakt de eerste strafschop en dat was voldoende voor een plaats in de vierde ronde tegen Patrijzen. ONZEKERHEID Terneuzenaar Tom Boere (19) weet niet of hij volgend seizoen ook nog bij RUDESTATS Hoeveel Zeeuwse clubs hebben zich geplaatst voor de vierde bekerronde? Zie www.pzc.nl/rudestats. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto In de beloftecompetitie scoort hij aan de lopende band. Toch is niet duidelijk of Tom Boere (19) volgend seizoen nog bij Ajax voetbalt. Zijn contract loopt af en de spits weet niet wat de Am sterdamse club voor plannen heeft. „Het blijft mijn droom om in Ajax 1 te spelen." door Barry van der Hooft Het is een uur na het duel met Jong Feyenoord/Excelsior, waarin Jong Ajax een verrassende 3-2-nederlaag heeft moeten slikken. „In de kleedka mer heerste vooral ongeloof', ver telt Tom Boere in de kantine van trainingscomplex De Toekomst. „Voor rust waren we heer en mees ter." Gemakzucht, verslapping; de spits kan er niet echt zijn vinger op leggen. „Iedereen weet dat je bij deze club niet mag verslappen of denken: we doen het wel even. Bij Ajax voel je altijd de druk van het moeten presteren." Hij heeft het daar de afgelopen ja ren wel eens moeilijk mee gehad. „Want ik ben een denker. Toch ben ik dat de afgelopen jaren steeds minder gaan doen. Bij iede re wedstrijd staan mensen te kij ken die veel te vertellen hebben bij de club. Ik denk daar niet meer aan als ik op het veld sta. Als je dat wel doet, is de kans groot dat je blokkeert. Wanneer je in een volle Arena mag spelen, moet je ook niet denken: ik speel nu voor 50.000 man en nog honderddui zenden mensen die voor de televi sie zitten. Dan kun je beter stop pen." Tom Boere probeert altijd vrijuit te voetballen en is van een ventje dat op zijn veertiende bij Ajax bin nenkwam getransformeerd tot een grote, sterke kerel. „Dat moet ook", weet hij. „Ik sta iedere wed strijd tegen sterke verdedigers. We gaan hier twee keer per week 's ochtends voor de training het krachthonk in, maar ik heb er in mijn eigen tijd ook aan gewerkt. Opdrukken, je buikspieren trai nen, dat kun je thuis doen. Je hebt er geen apparaten voor nodig, al- UIT ESI leen een matje." Thuis, dat is sinds februari van dit jaar zijn apparte ment in Almere. „Ik wist dat ik er aan toe was om op mezelf te gaan wonen. Bij het gastgezin waar ik woonde, was het leuk, het zijn lie ve mensen. Maar ik wilde een ei gen plek. Het was mijn eigen keus, maar ik heb het wel eerst met mensen bij Ajax besproken. Want het mocht niet ten koste gaan van het voetbal. Ik denk dat ik sinds ik op mezelf woon een goede ontwik keling heb doorgemaakt." Sinds zijn overgang van AA Gent, in de zomer van 2007, heeft hij in twee gastgezinnen gewoond. „Ik woonde eerst bij mensen in Ou derkerk aan de Amstel, hier vlak bij. Daar ben ik op een gegeven moment weggegaan. Onze kijk op en manier van leven zouden te veel verschillen. Die mensen had den te weinig contact met mijn ouders, vertelden ze. Ik was een moeilijke eter, ik ging te laat naar bed. Ja, ik was een puber." Hij verhuist naar Amsterdam Oud-Zuid en komt bij een koppel op leeftijd in huis. „Het zijn heel lieve mensen", vertelt Boere. „Het was wel even wennen, omdat ik in eens in de stad woonde. Waar het eerder in Ouderkerk aan de Am- stel heel rustig was. Ik heb een leu ke tijd gehad bij dat echtpaar, maar op een gegeven moment kwamen er wat irritaties. Ik mocht hun spullen die in mijn kamer stonden bijvoorbeeld niet verplaat sen. En die mevrouw liep te pas en te onpas mijn kamer binnen. Ze gaven me aan de andere kant wel heel veel vrijheid, maar ik had niet mijn eigen plekje. Dat was niet zo heel erg, het was hün denk wijze en die respecteerde ik. Toch kreeg ik er steeds meer moeite mee. Ik wilde graag op mezelf gaan wonen." Boere kiest begin dit jaar voor Almere. „Omdat het daar betaalbaar is. Ik huur een appartement, met twee slaap kamers, een woonkamer en een badkamer. Het is maar 25 minuten rijden naar De Toekomst en het be valt me echt ontzettend goed. Na een training lunch ik altijd op de club en 's avonds heb ik alle tijd om rustig te koken." Aan schoolpe- rikelen hoeft hij namelijk niet meer te denken. „Na de havo ben ik aan de Johan CruyfFUniversity begonnen aan een studie Commer ciële Economie, maar ik vond het niet leuk. Het was de enige rich ting die je kon kiezen, dus ben ik na een tijdje gestopt. Mijn oudets steunden me en wisten dat ik me graag volledig op het voetbal wilde richten." Die keuze heeft hem geen windeieren gelegd, weet Boe re. „Ik denk dat ik in mijn ontwik keling op dit moment heel grote stappen aan het zetten ben. Dit sei zoen ben ik écht beter geworden. In de B's en A's heb ik dat niet zo gemerkt. Nu merk ik tijdens trai ningen en wedstrijden dat ik beter aan het voetballen ben." Hij heeft bij Ajax meerdere trainers die hem proberen naar een hoger niveau te tillen. Gery Vink is zijn trainer bij de beloften, John Bosman fun geert als assistent. „Meneer Vink kan het goed overbrengen. Hij oogt rustig, maar kan heus wel te keer gaan. Al zal hij je nooit met de grond gelijk maken. Hij wil maar één ding en dat is een betere voetballer van je maken." Van Vinks assistent leert Boere ook veel. „Meneer Bosman kan nog steeds geweldig koppen. Hij pro beert mij op dat vlak beter te ma ken. Hoe moet je staan? Hoe moet je knikken? Iets langer naar de keeper kijken. Het zijn details, waar ik veel aan heb." Hetzelfde geldt voor de individuele training van Wim Jonk, legt Tom Boeré uit. „Met meneer Jonk werk ik vooral aan mijn balaannames, hoe ik moet staan en hoe ik snel moet afwerken. In het veld moet je heel snel beslissen, daar zijn die trainin gen ook voor. Hij heeft op het hoogste niveau gespeeld en kan me helpen. Alle trainers proberen hun ervaring op ons over te bren gen." Met het eerste elftal heeft hij al een paar keer meegetraind, maar Boere zat nog niet bij de selectie voor een competitieduel. Wel speelde hij eerder deze maand met een combinatieteam van Ajax te gen Go Ahead Eagles. Ajax won met 3-1 en Boere nam het laatste doelpunt voor zijn rekening. Frank de Boer, die de spits een jaar gele den nog onder zijn hoede had als trainer van de Al, vertelde afgelo pen vrijdag dat hij de ontwikke ling van Boere volgt. „Tom is een productieve spits, die oog voor po sitie heeft en vrij makkelijk scoort", aldus De Boer. „Als hij dit niveau vast weet te houden, dan komt hij er wel." Boere ziet de woorden van de hoofdtrainer als een compliment. „Maar ik moet er ook niet te veel waarde aan hechten. Eerst zien, dan geloven. Ik blijf hard werken, want het is nog steeds mijn droom om in Ajax 1 te spelen." Of hij die droom kan verwezenlij ken, wordt waarschijnlijk in de ko mende maanden al duidelijk. Eind juni loopt het contract van Boere in Amsterdam af. Hij zegt geen idee te hebben wat de club met hem van plan is. Zoals meer talent volle jeugdspelers van wie het con tract afloopt niet weten wat er staat te gebeuren. Mede door de chaos in de bestuurlijke top heerst er veel onduidelijkheid. „Voor mij is het belangrijk om aan spelen toe te komen, het liefst op het hoogste niveau. Nog een jaar bij Jong Ajax is misschien het overwegen waard. Het liefst zou ik mijn contract wil len verlengen. En als ik dan nog niet bij de eerste selectie kom, wil ik wel verhuurd worden. Als de club denkt dat ik de kwaliteiten heb om het eerste te halen en ik heb zelf het gevoel dat ik het aan kan, dan wil ik er alles aan doen om hier te blijven. Maar het be langrijkste is nu dat Ajax een plan met mij heeft. En als dat niet het geval is, kijk ik verder." Mocht het tot een vertrek komen, dan lijkt hij zich geen zorgen te hoeven maken over een nieuwe club. Tij dens het duel met Jong Feyenoord/Excelsior is het aantal scouts niet te tellen geweest. Een aantal heeft ongetwijfeld ook een cirkeltje rond de naam van Tom Boere gezet, want de topscorer van de Nederlandse beloftecompe titie (twaalf goals) is altijd wel in trek. En er zijn ook supporters die hem graag naar hun dub zouden zien komen. Vorige week scoorde de spits twee keer tegen Jong De Graafschap (5-0) en dat leidde tot een humorvolle reactie op inter net van een supporter van de Su perboeren: 'Haal die Boere maar. Met zo'n achternaam past hij hier perfect...' KARTEN Middelburg. Zeeuws Indoor Kart Kampioen schap (ZIKK). Vierde race: 1. ATS Team 162 ronden, 2. De Golden Girls 162 ronden, 3. DKC 1 161 ronden, 4. NJIKV Team 160 ron den, 5. De Krijger/RM Autoverkoop 159 ron den, 6. Future Racing 158 ronden, 7. Verbrug- ge Racing 157 ronden, 8. CTV Zeeland 157 ronden, 9. DKC 2 157 ronden. Stand: 1ATS Team 80 punten, 2. De Gol den Girls 72 punten, 3. DKC 1 63 punten, 2. 4. De Krijger/RM Autoverkoop 50 punten, 5. Future Racing 41 punten, 6. NJIKV Team 39 punten, 7. DKC 2 37 punten, 8. Verbrugge Ter minals 31 punten, 9. CTV Zeeland 23 pun ten. VOETBAL Jupiler League: Sparta Rotterdam-FC Emmen 1-1 (restant). Stand: FC Zwolle 14-35, FC Eindhoven 14-30, SC Cambuur 14-26, Willem II 14-25, FC Volen- dam 14-24, FC Den Bosch 14-23, Sparta Rot terdam 13-21,. Helmond Sport 14-21, Almere City FC 14-20, MW Maastricht 14-20, Co Ahead Eagles 14-18, FC Dordrecht 14-18, For- tuna Sittard 14-15, FC Oss 14-15, Telstar 14-14, FC Emmen 13-11, SC Veendam 14-10, ACOW Apeldoorn 14-4. Woezel en Pip* Boek, cd en dvd! Unieke dvd van de eerste keer dat Woezel en Pip op avontuur gaan in het theater. Naar de oorspronkelijke verhalen van Guusje Nederhorst! In deze prachtige box een unieke combinatie van: een boek in de vorm van een tekenverhaal een cd met daarop een ouderwets hoorspel (Chantal Janzen, Willeke Alberti, Katja Schuurman) én een dvd met het theaterstuk met Bettina Holwerda. Adviesprijs 24,95 Lezersprijs 14,95* exclusief 2,95 verzendkosten categorie dvd's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28