'Geen koehandel in standplaatsen' zeeland 121 N57 leidt tot forse toename van inbraken in gemeente Veere Veere werkt aan een nieuw kampeerver- ordening die juridisch sterker in elkaar moet steken dan het huidige beleid. GRAFIMEDIA PARTNERS Upgrade naar DRUKWERK 3.0? woensdag 30 november 2011 MINICAMPINGS 'We moeten wel opletten dat we de kleine kampeerder niet vergeten. Want daar is kleinschalig kamperen bij de boer toch in aanleg voor bedoeld'. Bram van Leeuwen, Stichting Vrije Recreatie (SVR) Er komt geen uitbreiding van het aantal standplaatsen op de 164 minicampings in de gemeente Veere. archieffoto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen Een koehandel in stand plaatsen op de Veerse mi nicampings, gaat dat er straks van komen? Die zorg leeft onder de leden van de Veerse raadscommissie Maatschap pelijke Ontwikkeling. De commis sie boog zich deze week over de nota Kleinschalig kamperen in Veere. Omdat er geen uitbreiding van aantal standplaatsen komt, bestaat de angst dat er een ongrijpbare handel ontstaat tussen onderne mers die helemaal of deels met hun camping stoppen en geïnteres seerden (of speculanten) die azen op die vrijkomende plekken. Wethouder René Molenaar gaf aan dat de gemeente 'probeert te voorkomen dat er een melkquotu machtige handel ontstaat'. Veere denkt daarbij aan bijvoorbeeld een anti-speculatiebeding, waarbij ver gunde plekken niet doorverkocht mogen worden binnen een bepaal de termijn. De Stichting Vrije Re creatie (SVR) bij monde van Vee- renaar Bram van Leeuwen is voor stander van marktwerking, geen bemoeienis door de gemeente. „Een anti-speculatiebeding kan een waarborg zijn. De onderlinge verkoop van plaatsen is de manier voor campinghouders om kapitaal vernietiging te voorkomen als de exploitatie niet voldoende ople vert en de camping niet in zijn to taliteit verkocht kan worden." Van Leeuwen is over het algemeen po sitief over de voorstellers „Het is een aanzienlijke verbetering ten opzicht van het oude beleid. Maar de SVR zal er wèl een punt van maken als nog niet vergunde plaat sen boven de markt blijven han gen, zoals nu wordt voorgesteld. Campingboeren die plekken niet kregen op basis van het oude be leid en straks wel in aanmerking komen, zullen wij aanraden om de kosten die ze in het verleden hebben gemaakt, terug te vorde ren. De gemeente moet dus uit gaan van het aantal vergunde plaat sen." De kampeervoorstellen van het college van B en W moeten de ba sis vormen voor een nieuwe kam- peerverordening. Die moet onder meer het juridisch getouwtrek van de afgelopen jaren uitbannen over de eisen die gesteld werden aan vestiging of uitbreiding. Het grote struikelblok 'reëel agrarisch be drijf wordt daarom vervangen door de objectieve eis dat een mi- nicamping gevestigd moet zijn op een agrarisch bouwvlak van een hectare, met aangrenzend vier hec tare landbouwgrond. Die grond is vastgelegd in een bestemmings plan, daar valt niet aan te tornen. Niet alleen de lokale politici, ook Recron en SVR toonden zich tevre den over die nieuwe toetsing. Maar koudwatervrees heeft poli tiek Veere nog steeds. Die wil de juridische houdbaarheid van de nieuwe verordening dan ook heel duidelijk gegarandeerd zien. Het aantal vaste standplaatsen op een minicamping, maximaal 20 procent van het totale aantal plaat sen op de camping, vormde nog aanleiding tot discussie. D'66 vond dat 'niet gepast' en 'niet behorend bij het karakter van een minicam ping'. De WD vond vijf per mi ni-camping 'een mooi aantal'. Maar de commissie schaarde zich uiteindelijk toch achter de nota. De Veerse gemeenteraad is volgen de week aan zet. Daarna kan het college van B en W verder aan het werk. Juni volgend jaar moet de definitieve verordening er zijn. Waterdicht. door Henk Postma DOMBURG - Het aantal woningin braken in de gemeente Veere is dit jaar verdubbeld. De politie wijt dit voor een deel aan de nieuwe Rijks weg N57. Die zou het inbrekers ge makkelijker maken snel toe te slaan, en zich daarna ook weer snel uit te voeten te maken. De politie houdt de nieuwe N57 in middels beter in de gaten. Dat zei Sjaak Poppe, chef van het politie team Middelburg-Veere dinsdaga vond tegen een gemeenteraads commissie. Die boog zich over het concept-jaarwerkplan 2012 van de politie voor de gemeente Veere. Dit jaar is in Veere al in 108 wonin gen ingebroken, een verdubbeling ten opzichte van heel 2010. Deels gaat het om recreatiewoningen, vooral in Koudekerke, Zoutelande en Oostkapelle. Maar ook om woonhuizen in een dorp als Ga- pinge. Poppe lieert dat aan de nieu we N57. Ook Middelburg heeft daar volgens hem last van. Er zijn dit zomerseizoen in Veere ook weer regelmatig klachten bij de politie binnengekomen over het gedrag van naakt recreërende mannen in het duingebied tussen Oostkapelle en Oranjezon. De poli tie wil daar beter op gaan letten. De politie zet komend jaar ook in op het beteugelen van geweld in en om de uitgaansgelegenheden in Zoutelande (Jojo), Westkapelle (Hooizolder) en Domburg (horeca in Kerkstraat en Stationstraat). Jongeren die in Vlissingen ge weerd worden, zouden nu proble men veroorzaken in Zoutelande. Regelmatig doen zich incidenten voor op de fietsroute van Zoutelan de naar Vlissingen. In diverse Veerse dorpen worden regelmatig drugs verhandeld van uit woningen en auto's. Het aantal auto-inbraken is sinds de arrestatie van twee daders, in maart van dit jaar, fors afgenomen tot een 'acceptabel niveau'. concept vorm j druk U kunt ook kiezen voor klare taal. www.grafimediapartners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21