Onteigenen mag voor Waterdunen Tip van Sint: Angry Birds speaker 2oI zeeland Jeugd in raad lokale omroep Veere: kerncentrale nee BESLUIT Eigenaren hopen op Raad van State Kerstboom staat al op Markt ~~OQ99 kpn winkel kpn.com 10800 0105 Gelatenheid over ontslagen bij Imtech in Goes woensdag 30 november 2011 door Martijn de Koning croede - De provincie Zeeland mag grondeigenaren in het plange bied voor Waterdunen onteige nen. Dat heeft het ministerie van Infrastructuur en Milieu via een zogenaamd 'koninklijk besluit' be paald. Voorwaarde is wel dat de Raad van State binnenkort in stemt met de vaststelling van het plan zelf De provincie wil zo snel mogelijk beginnen met de aanleg van het honderden hectare tellende recrea tie- en natuurproject aan de kust bij Groede. Nog lang niet alle grond is echter in handen. De pro vincie heeft met één eigenaar een akkoord bereikt over een lap grond van 1,6 hectare. Verder heb ben het waterschap en de gemeen te Sluis beloofd hun grond af te staan. Twaalf particuliere grondeigenaren weigeren vooralsnog te verkopen. Zij hebben samen ongeveer 170 hectare grond in handen. Omdat de onderhandelingen vasüiepen, stemde Provinciale Staten afgelo pen december in met het voorstel om bij het Rijk toestemming te vragen voor onteigening. Het mi nisterie heeft dat verzoek nu inge willigd. Dat wil niet zeggen dat Waterdu nen er ook daadwerkelijk komt. Te gen het plan zelf loopt een proce dure bij de Raad van State. Die doet naar verwachting nog dit jaar uitspraak. Als dat rechtsorgaan de plannen voor Waterdunen goed keurt, gaat de provincie verder met onderhandelen, meldt project leider Lies Dekker. „Met een aan tal grondeigenaren zijn we in con structief gesprek. Met anderen ver loopt het een stuk stroever." Omdat de aanleg van Waterdunen parallel loopt met kustversterkings- werk bij die locatie, moet de pro vincie eind volgend jaar alle grond in handen hebben. Dat betekent dat, bij een voor de provincie gun stige uitspraak van de Raad van State, de onteigeningsprocedures al op korte termijn worden ge start. „Maar ook tijdens die proce dures blijven we in gesprek", zegt Dekker. Bram van der Slikke, woordvoer der namens een aantal grondeige naren, spreekt van een teleurstel lend besluit. De boeren vestigen hun hoop nu op de Raad van Sta te, en op een procedure bij de Eu ropese Unie. Die onderzoekt of er sprake is van ongeoorloofde staats steun van de provincie aan recrea- tiebedrijf Molecaten. MIDDELBURG - De jaarlijks terugkerende kerstboom staat sinds gisteroch tend weer op de Markt in Middelburg. Dat het wat vroeg in het jaar is, on derkent ook de gemeente. Sinterklaas is immers het land nog niet uit. De reden dat de gigantische naaldboom al geplaatst is, is dat morgen de opbouw van de ijsbaan op diezelfde Markt al begint. Als deze ijsbaan in het Middelburgse centrum staat, is er een probleem met het takelen van de uit de kluiten gewassen kerstboom. De wekelijkse markt vindt morgen gewoon doorgang. Na afloop van de weekmarkt zullen de werkzaamheden aan de ijsbaan beginnen. Zondag opent de ijsbaan officieel haar deuren. Om 15.00 uur zal Sinterklaas de baan opengooien. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen domburg - De Stichting Media Walcheren komt het gemeentebe stuur van Veere tegemoet door een extra lid op te nemen in de op te richten programmaraad namens de Veerse jeugd. De Stichting wil een nieuwe om roep opzetten voor heel Walche ren. Het Veerse college van B en W wilde echter nog geen advies geven over de vraag of die pro grammaraad representatief is voor de doelgroep, omdat zij de jeugd miste in die raad. Daarnaast wilde B en W zijn advies opschorten om dat er in de gemeentelijke begro ting geen geld is vrijgemaakt voor zo'n lokale omroep. Tijdens de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke orde ning (waar ook cultuur onder valt) deze week, gaf voorzitter Peter Ingelse van de stichting aan dat er een extra plaats komt voor de Veerse jeugd. „We hebben al een aantal kandidaten, als we zo het gemeentebestuur tegemoet ko men, is dat een kleine moeite. Maar de gemeenteraad moet wel volgende week een advies uit bren gen. Het Commissariaat van de Media wil dat advies binnen een bepaalde, wettelijke gestelde ter mijn." De commissie besloot der halve het onderwerp op de raads- agenda van volgende week te zet ten. Ingelse tekende verder aan dat geld op dit moment niet aan de or de is. „Het gaat nu alleen om de sa menstelling van de programma raad, geld staat daar los van." Bij een. Personal Sim abonnement «3» door Henk Postma sluit je aan domburg - Ook de gemeente Veere weigert vooralsnog in te stemmen met de bouw van een tweede kerncentrale. „We vinden het financieel risico voor Delta op dit moment te groot", zei wethouder René Mole naar (CDA) gisteravond tijdens een vergadering van de gemeente raadscommissie voor financiën en goes - Ondernemingsraad en bon den wachten nog altijd op een reactie van de directie van Imtech in Goes op hun eis tot een sociaal plan voor de ontslagen bij de divi sie Analyser Systems. Gisteren kwamen 12 werknemers naar de bijeenkomst van FNV Bondgeno ten. Vakbondsbestuurder Jan Mee- der noemde de stemming gelaten. Elk van de werknemers was in het vooruitzicht gesteld dat, als her plaatsing binnen het bedrijf niet kan, ontslag kon volgen, maar zon der definitieve aanzegging. De on dernemingsraad gaat akkoord met de circa twintig ontslagen maar eist wel een centraal sociaal plan. Algemeen Bestuur. Net als Vlissin- gen zal Veere op 22 december te gen het voorstel stemmen om al vast 60 miljoen euro te steken in 'een traject richting kerncentrale'. B en W van Veere vinden het nog te vroeg om zich uit te spreken voor of tegen kernenergie. Eerst dient een discussie plaats te vin den over de toekomst van Delta. Het bedrijf is 'te klein om alleen zo'n risicovol project aan te gaan'. MEEST GELEZEN Schipdeur Dokje Perrie op transport. Politie arresteert minderjarige. Voorstel schouwburg onvolledig. EN VERDER Volg de weblog van verschillende PZC-verslaggevers op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/fóto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20