zeeland 119 GroenRuk^ Kersen voor de toeristen fietsenprobleem Sfeerlicht Kunstkerstboom Dienblad Groen Rijk Winterschotel HHEw V' TT -^ssA Plan fietsparkeren «v Orchidee Studenten brengen muziek en poëzie Soefi-beweging houdt eredienst Bibliotheek houdt boekenruilbeurs Lezing over Zeeuws onderwaterleven woensdag 30 november 2011 Diverse kleuren, theelichtje, Per stuk Hoogte 6,5 cm, 05,5 cm BB 1,29 Hoogte 10 cm, 08 cm 8,89 2,99 Hoogte 15 cm, 0 9 cm ■6*80 4,99 vanaf Prescott groen. Hoogwaardig PE hardnaald Voor een natuurlijke uitstraling. Verlicht (afgebeeld): Voorzien van dimbare ledverlichting, 180 lampjes. Hoogte 185 cm, 0114 cm. 3 jaar garantie. van 193,- voor Onverlicht (niet afgebeeld): Hoogte 185 cm. 0122 cm. 5 jaar garantie, van J25j- voor 99,95 White wash. Hout. 40x25x8 cm T.,-35 6,95 50x35x8 cm 44-,95 11,95 Vanaf Perstuk 7-delig van 3r39 voor Niet vergeten! Dinsdag 6 december! Van 19.00 tot 22.00 uur Ma. t/m vrij. Za. Zo. 10:00 - 21:00 uur 09:00 - 17:00 uur 12:00 - 17:00 uur GroenRijk /Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Iftiii to*t tv Ittft foto Ruben Oreel door Ton van den Nouweland noordwelle - De formule is even simpel als slim. De kersenoogst valt samen met het toeristisch hoogseizoen en het fruit wordt rechtstreeks aan de toerist ver kocht. Vader en zoon Hoekman uit Serooskerke (W) beginnen een toeristische kersenboomgaard van vijf hectare in Noordwelle. „We gaan veertien rassen kweken", legt vader Hans Hoekman uit. „Dan kunnen we in de maanden juni, juli en augustus elke week een an dere kers oogsten." Om excursies mogelijk te maken, legt Hoekman wandelpaden aan tussen de kersenbomen. Op het terrein aan de Weilandweg komt ook een boerderijwinkel, waar het zelfgekweekte fruit - ook frambo zen, bessen en aardbeien - wordt verkocht. In de herfstvakantie groeien er pompoenen en kalebas sen. Hoekman: „Die de toerist zelf mag snijden." De Hoekmannen kochten de Schouwse landbouwgrond in sep tember. Sinds oktober zijn ze be zig met planten. „Of we volgend seizoen al open gaan, moeten we nog even zien. Onze ervaringen met de gemeente Schouwen-Dui- veland zijn tot nu toe positief De wethouder vindt het heel bijzon der dat iemand nog een agrarisch bedrijf sticht. Maar alle procedures moeten nog beginnen. Volgende maand verwachten we een princi pebesluit van het gemeentebe stuur." Hans Hoekman bezit in het Wal- cherse Serooskerke kwekerij De Zoete Kers, die volgens dezelfde toeristische formule werkt. Dat be drijf ligt vanwege de nieuwe N57 niet meer aan de toeristische rou te. Hoekman: „Nee, die impulsaanko pen missen we nu. Het besluit om op Schouwen te beginnen heeft daar wel mee te maken. We heb ben lang naar een nieuwe plek ge zocht. Maar ik moet zeggen dat de schade meevalt. Daarom blijven we in Serooskerke. Mijn zoon André gaat naar Schouwen. Of ik. Nou, dat zien we nog wel." van 18r95 voor De gemeente Middelburg werkt aan een plan om de beste fiets- stad van Nederland te worden. Het is onder andere de bedoeling om fietsroutes aan te leggen en te verbeteren. Ook wil de gemeente dat er niet meer geparkeerd wordt in de vier voornaamste winkelstraten Korte- en Lange Delft, Nieuwe Burg en Langeviele omdat geparkeerde fietsen de doorstroming zouden verhinderen. Ook de 166 fietsbeugels in die winkelstraten moeten volgens dat plan verdwijnen. -v-f <v Dendrobium Dancing flora Diverse kleuren. Potmaat 14 cm incl. sierpot MIDDELBURG Studenten van de Roosevelt Aca demy in Middelburg treden van avond op tijdens de door hen ge organiseerde Music-Poetry-Candle- light Night. Deze wordt gehouden in Ko D'oooooooor, Lange Noord straat 43 in Middelburg. De studen ten brengen muziek en poëzie ten gehore. De avond begint om 20.00 uur. Toe gang is gratis. MIDDELBURG De soefi-beweging Zeeland houdt zondag een universele eredienst aan de Breeweg 100 in Middelburg. De dienst begint om 11.00 uur in de tweede schuur op het terrein. Martin van der Graaff spreekt over het onderwerp 'Naar de grens'. Het soefisme is geen religie, maar zoekt inspiratie en lering bij de gro te wereldgodsdiensten. De dienst duurt een uur. Na afloop is er kof fie of thee. VLISSINGEN Bibliotheek 't Spui in Vlissingen houdt de hele maand december de actie 'Boek en ruil'. Van 1 tot en met 31 december kunnen mensen boeken ruilen in de bibliotheek. Wie een roman of kookboek in goe de staat afgeeft bij de balie, krijgt een ander, in cadeaupapier ver pakt, boek terug. Ruilen kan zo vaak mensen willen, maar niet meer dan één boek per dag. MIDDELBURG In de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg wordt vrijdag een dubbel- lezing gegeven met als titel 'Zeeuws onderwaterleven: schepen en goden'. M. Manders en S. van Haelst van de Rijksdienst voor Cul tureel Erfgoed spreken beiden over dit onderwerp. Ze doen dat op uit nodiging van het Natuurkundig Ge zelschap, maar iedereen is welkom. De lezing begint om 19.30 uur. Toe gang is 5 euro. zijn. „Voor je het weet, staan er dan een aantal fietsen naast." Het plan om het parkeren van fiet sen in de Middelburgse winkelstra ten te verbieden, stuitte op onbe grip bij een aantal bezoekers van de bijeenkomst. Caja Oldenburger kreeg applaus toen ze vertelde dat dat plan volgens haar heel nadelig is voor bewoners van de binnen stad. Ze beschreef hoe zij als be woonster van de binnenstad bood schappen doet en daarbij haar fiets gebruikt als een soort pakezel. „Met de fiets ga ik van winkel naar winkel in de binnenstad en vul on derweg de fietstassen." De fiets parkeren op één van de pleinen en dan met een boodschappentas de winkels afgaan, daar voelt ze niets voor. Ze voorspelde dat bij het doorzetten van het plan ze ge dwongen wordt met de auto naar één van de winkelcentra in de bui tenwijken te gaan en daar dan al haar boodschappen te doen. Irene de Kok (68) liet gisteren we ten dat ook zij vindt dat het moge lijk moet blijven om je fiets in de winkelstraat te parkeren. Met een gevulde boodschappentas verliet ze de versmarkt in de Langeviele om met haar fiets naar huis in het centrum te rijden. „Ik dacht dat de gemeente juist blij was dat men sen zo veel als mogelijk de fiets ne men." Volgens haar staan er soms best wel veel fietsen geparkeerd in de winkelstraten. „Maar dat zijn al lemaal mensen die geld omzetten. Die daar bewust zijn om te ko pen." De Kok kent volgens zeggen genoeg oudere mensen die het zeer vervelend zullen vinden als ze met volle boodschappentassen door de winkelstraten moeten sjouwen. Ook Jacqueline Bezemer hoopt dat ze haar fiets straks nog in de directe omgeving van de win kels mag zetten. „Ik ben slecht ter been", aldus de 64-jarige Middel burgse. „Ik hang mijn boodschap pentas altijd aan het stuur van mijn fiets en loop zo van winkel naar winkel." Oldenburger noemde tijdens de Wijktafel het plan van de gemeen te een echt 'mannenplan' omdat er alleen maar een technische op lossing is gezocht voor het pro bleem van vele fietsen die gepar keerd staan in de winkelstraten. Die opmerking ontlokte bij de aan wezigen gelach en instemmend ge- knik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19