Zeeland PZCII7 Proef zonnetrein Middelburg mislukt Catharinakerk is klaar Sprookjesbos WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 PENDELDIENST Hooguit duizend mensen maakten gebruikt van 16.000 euro subsidie kostend vervoer Schipdeur in de takels Europa biedt subsidie voor kazematten almanak Woensdag 30 november 2011 Middelburg probeert winkelstraten centrum fietsvrij te maken Vrees voor koehandel in staanplaatsen op Veerse minicampings Tip? walcheren@pzc.nl «MMMni HR t U i door Theo Giele middelburg - De proef met de zonnetrein in Middelburg is mis lukt. De trein reed vanaf het par keerterrein aan de Oude Veerse- weg op Ramsburg naar het cen trum. In de maanden juli (gedeeltelijk), augustus en september maakten 800 tot 1000 mensen gebruik van de uursdienst. De gemeente Mid delburg had 16.000 euro voor de proef overgemaakt naar de exploi tant Zonnetrein Zeeland. Een snel le rekensom leert dat de gemeente dus 16 tot 20 euro subsidie per pas sagier heeft betaald. Hans Knuijt van Zonnetrein Zee land zegt dat de groene trein vol gende zomer niet meer door de stad zal rijden. Voor het misluk ken van de proef noemt hij een aantal oorzaken. „Eigenlijk zou je om de tien minuten moeten ver trekken vanaf het parkeerterrein. Mensen gaan niet staan wachten op een uursdienst. We zijn ook vrij laat in het seizoen begonnen, pas halverwege juli. Verder ont brak het aan duidelijke verwijzin gen naar het parkeerterrein en de zonnetrein", aldus Knuijt. De zonnetrein reed vanaf het par keerterrein richting het centrum en maakte daar een rondrit. Met name op dat laatste gebied onder vond hij concurrentie van de twee paardentrams die al sinds jaar en dag door Middelburg rijden. Knuijts bedrijf huurde de trein die hij in Middelburg inzette. Finan cieel is het niet haalbaar om vol gend jaar door te gaan met de pen deldienst. Knuijt gaat nu al zijn energie rich ten op Vlissingen, waar de zonne trein tussen het NS-station en het stadscentrum rijdt. En tot en met 14 december rijdt hij op woensdag en vrijdag van Vlissingen op en neer naar Intratuin in Koudekerke met een 'kersttrein'. Of hij in Middelburg nog activitei ten gaat ontplooien, moet Knuijt VLISSINGEN - De schipdeur van het Dokje van Per ry op het Scheldekwartier in Vlissingen is gister ochtend met behulp van een drijvende bok op een ponton gehesen. De zeventig ton wegende deur zou vervolgens naar Vlissingen-Oost wor den gevaren, maar dit transport is door de harde wind uitgesteld naar vandaag. De stalen schip deur wordt bij VDS Machine- en Staalbouw ge straald. Daarna wordt gekeken hoe de deur geres taureerd moet worden. zoutelande - De restauratie van de Catharinakerk in Zoutelande is klaar. De steigers en doeken die de kerk maandenlang omhulden, zijn weg. Volgende week vrijdag en het weekend daaraan sluitend wordt de kerk heropend. De Catharinakerk kon sinds zon dag 20 maart niet gebruikt worden voor diensten. De kerkgangers kon den tijdelijk terecht in de Ichtus- kerk in Meliskerke. In april werd begonnen met de werkzaamheden. De bijna 750 jaar oude Catharinakerk is zowel aan de buiten- als binnenkant gereno veerd. Vrijdag 9 december wordt de kerk weer overgedragen aan het kerkbe stuur. Zaterdag 10 december is er van 10.00 tot 13.00 uur open huis. Zondag 11 december wordt er weer voor het eerst sinds de restau ratie een kerkdienst gehouden. De kerk is nu ook geschikt voor het houden van exposities, concerten, lezingen en andere niet-commer- ciële activiteiten. nog bezien. „Het zal meer gaan om ritten op aanvraag. Bijvoor beeld voor passagiers van rivier- cruises." Een echte lijndienst, een rondrit door het centrum zoals af gelopen zomer, acht hij niet waar schijnlijk, gezien de ervaringen van dit jaar. Dat betekent dat de ge meente Middelburg de haltebord jes voor de zonnetrein kan oprui men. Vandaag vergadert het colle ge van B en W over de vraag hoe verder met de pendeldienst vanaf het parkeerterrein op Ramsburg. De deur diende voor de afsluiting van het Dokje van Perry, dat dateert uit 1705. In 1974 is het droogdok gedempt. Nu wordt het dokje gerestau reerd. Sinds eind maart dit jaar lag de schipdeur al op de kade bij het dok. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk vlissingen - De kazematten onder het Vlissingse Keizersbolwerk kun nen worden opengesteld voor pu bliek. De gemeente kan 60.000 eu ro Europese subsidie krijgen voor het opknappen ervan. Vraag is echter of ze dat geld aan neemt. Voorwaarde voor zo'n sub sidie is namelijk dat de aanvrager eenzelfde bedrag bijlegt. En daar twijfelt de gemeente gezien haar fi nanciële situatie nog over. Waarom ze de subsidie dan toch heeft aangevraagd? „Omdat we we ten dat we wat met de kazematten willen, ooit", legt voorlichter Mir jam (ongejan uit. „Je voegt een in tentieverklaring bij, maar geen toe zegging. Het is meer een kwestie van: dan is het er alvast." Ambtenaren werken nu aan een nota om het besluit over de invul ling van het project voor te berei den. Dat doen ze ook bij het water schap en het Muzeeum, die deelne men. Totdat er een besluit is geval len, wil niemand van die partners vertellen wat ze van plan zijn met de kazematten. Tip? redactie@pzc.nl Het Kapelse gezin maakte afgelopen zondag dankbaar gebruik van de Ef- telingactie van deze krant. Het was een meer dan geslaagde dag waarbij de generatiekloof tussen de beide laat-veertigers en de pube rende kinderen overigens nog eens stevig werd benadrukt. Gingen de pu berharten sneller kloppen bij de acht banen in het park, het echtpaar keek reikhalzend uit naar het echte sluit stuk van de Winter Efteling, het sprookjesbos in de avonduren. De pubers snapten er helemaal niets van, zo lieten ze dan ook overduide lijk weten. Saai! Ach, weten zij veel. Het Sprookjesbos, dat is de echte Ef teling. Maar daar moet je veertiger voor zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17