buitenland 19 Egypte enthousiast in de rij 1? VERKIEZINGEN Geen problemen bij verkiezingen waarbij winnaar niet bij voorbaat vaststaat moskou 'Advocaat Magnitski doodgeslagen in cel' Laatste premier van Joegoslavië overleden Imams Libië willen sharia-grondwet Zoontje (3) gedood in wasmachine Kwart landbouwgrond ernstig uitgeput Fado en mariachi zijn immaterieel erfgoed 1299,- Bon voor GRA11S brochure! i '74% van de 50-plussers heeft regelmatig slaapproblemen' Ontdek de grootste collectie comfortbedden voor een gezonde nachtrust dinsdag 29 november 2011 Egyptenaren togen gisteren massaal naar het stemhokje om een nieuw parlement te kiezen. Er werden ongere geldheden verwacht, maar alles verliep voorspoedig. door onze correspondent Dirk Wanrooij Ernstige ongeregeldheden, waarbij meer dan veertig doden vielen, leken de ver kiezingen in Egypte de af gelopen weken onmogelijk te ma ken, maar uiteindelijk is de stem busgang gisteren in betrekkelijke rust verlopen. Egyptenaren togen massaal naar de stembus, waarbij voor het eerst sinds mensenheuge nis niet duidelijk was wie de parle mentsverkiezingen zou winnen. In Cairo verliep de verkiezingsdag zonder al te grote problemen. Bij een stembureau in Garden City, een rijke wijk ten zuiden van het centrum, zit Mohamed Abbas, waarnemer namens een lokale mensenrechtenorganisatie. Hij spreekt zijn verbazing uit: „Ik had verwacht dat er meer onrust zou zijn, maar alles loopt gesmeerd. Vanmorgen was het echt druk, de rij wachtenden was tientallen me ters lang en de rest van de dag kwa men er steeds mensen binnenlo pen." Iets verderop, in de volkswijk Darb El-Ahmar, staan Rafik en Ga- mal, twee oude vrienden buiten een stemlokaal. Zij hebben net alle bei gestemd op De Revolutie Gaat Door, een coalitie van linkse par tijen, omdat wat hen betreft de re volutie nog niet is doorgedrongen in alle lagen van maatschappij. „We hebben zoveel rijken in dit land, maar we hebben nog veel meer armen. Het geld moet beter worden verdeeld zodat we alle maal een beter leven kunnen lei den", zo legt Rafik uit. Hij is ver heugd over het verloop van de dag: „Dit is geweldig, de mensen leren beetje bij beetje wat demo cratie inhoudt. Wat ze ook stem men, de volgende keer kunnen ze hun partij afrekenen op resulta ten." Volgens de mannen verloopt alles in hun wijk naar behoren. Maar Rafik weet dat er nog altijd stemmen worden gekocht: „Het ge beurt ook in onze wijk, maar niet op grote schaal." Voor een ander stembureau in de middenklasse wijk Mounira staat Mostafo (32) trots met zijn blauwe duim te zwaaien. Hij heeft net zijn stem uitgebracht op de Partij voor Vrijheid en Gerechtigheid, de par tij van de Moslimbroederschap. „De moslimbroederschap heeft al jaren ervaring in de politiek, sinds het begin van de vorige eeuw. Ze verdienen nu een kans." Onder de aanwezigen in Egypte is ook TWeede Kamerlid Joel Voorde wind van de Christenunie. Hij is als onofficiële waarnemer naar Egypte afgereisd om 'een idee te krijgen van de situatie van de kop tisch christelijk minderheid en het democratiseringsproces in zijn ge heel'. Volgens hem waren de 'gemoede ren opgetogen' in Cairo. Hij bena drukt dat elk nieuw bewind de rechten van minderheden moet respecteren. „Pas dan kunnen we spreken van een waar democratise ringsproces", aldus de parlementa- zie onze website:buitenland Voorzitter Ibrahim: 'Ik ben ver baasd over de hoge opkomst' Advocaat Sergej Magnitski, die Rus sische politieagenten had beticht van miljoenenfraude, is in 2009 in zijn cel doodgeslagen. Dat hebben leden van een commissie die in op dracht van de Russische president Medvedev de zaak heeft onder zocht, gisteren laten weten. De 37-jarige advocaat werd gearres teerd door dezelfde agenten die hij van corruptie betichtte. ZAGREB Ante Markovic, de laatste premier van het voormalige Joegoslavië, is gisteren op 87-jarige leeftijd overle den in Zagreb. Markovic werd in maart 1989 premier van Joegosla vië, twee jaar voordat het land langs etnische lijnen uiteen zou val len. Pogingen om tot hervorming van de Joegoslavische federatie te komen mislukten. In december 1991 trad hij af als premier. TRIPOLI Tientallen Libische imams en ande re religieuze leiders eisen dat dé nieuwe grondwet van Libië wordt gebaseerd op de sharia. Mustafa Ab- dul-Jalil, de voorzitter van de Natio nale Overgangsraad, zei in oktober dat de sharia als de belangrijkste bron van wetgeving voor het nieu we Libië zou fungeren. Hij bena drukte evenwel dat een gematigde islam zou worden nagestreefd. PARIJS Een 33-jarige Fransman uit Meaux wordt ervan verdacht zijn 3-jarige zoontje te hebben gedood door het in de wasmachine te stoppen en het apparaat aan te zetten. Ook de moeder is aangeklaagd. Zij heeft de misdaad niet voorkomen en heeft haar zoon niet geholpen. De krant Le Parisien meldde dat de jongen werd gestraft voor wangedrag in zijn peuterklas. ROME Een kwart van alle landbouwgrond op aarde is in sterke mate uitgeput. Dat zegt de Voedsel- en Land bouworganisatie (FAO) van de Ver enigde Naties. De FAO schat dat boeren in 2050 70 procent meer voedsel moeten verbouwen om al le wereldburgers van voldoende voedsel te kunnen voorzien. West-Europa behoort volgens de FAO tot de risicogebieden. JAKARTA De VN-organisatie voor cultuur Unesco heeft negentien gebruiken, rituelen en tradities toegevoegd aan de lijst van 'immaterieel cultu reel erfgoed van de mensheid'. On der meer de Mexicaanse mariachi en de Portugese fado werden aan de lijst toegevoegd. Dat hebben de leden van Unesco op een congres op Bali besloten. Beide muziektra dities moeten worden beschermd. 1 en 2 persoonsuitvoering Als ledikant of uitrijdbaar /T7(\ Verschillende breedtes mogelijk Prettige lig- en zithoogte CfiC Extra lange uitvoering mogelijk v.a. *1/ U," 3 comfortzones Ook als 1 persoons uitvoering v.a. DUD verstelbare lattenbodems keuze uit verschillende matrassenin verschillende kleuren leverbaar korte levertijd 35 modellen 5 dagen ltVERTI)0 Ook als 2 persoonsuitvoering Synchroonverstelling /IQO ideaal ivm stofzuigen v.a. 7U," Hoog-laagbed ideaal om thuis in verzorgd te worden Incl. randbeveiliging elektrisch verstelbaar of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen 'Bedden Trapliften i Naam: i Adres: Postcode. Plaats: j Telefoon: E-mail: Zonder postzegel naar: Molenaar. Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Sta-op stoelen Gratis demonstratie thuis? Molenaar komt vrijblijvend naar u toe met de speciale demobus. Bel direct: 0341 - 27 40 40 M1pzc_vyk48 Bezoek eert winkel bij u in de buurt Open van ma t/m vrij 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Rmgoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in 8est WELZIJNSPR0DUC1EE Gratis brochure? Bel 0341 Uit TN5.NIP0 onderzoek is gebleken dat 74% van de 50-plussers regelmatig slaapproblemen heeft. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid bij 's morgens opstaan. Niet fit dus!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9