BifU4£K& Buiten. dinsdag 29 november 2011 Jjora» zegt Myriam. „Voordat ik ermee begon vond ik het een belachelijke hobby. Volwassen mensen die met huisjes en poppetjes spelen. Nu ik er zelf ook mee bezig ben, vind ik dat juist het leuke eraan. Je kunt je weer een beetje kind voelen door een droomwereld te creëren waar in je zelf kunt bepalen hoe die wereld eruit komt te zien en hoe er in dat mini dorpje kerst gevierd wordt. Zo heb ik dit jaar een huisje in het wortelgestel van een boom gemaakt. Dat kan in een fantasiewereld." Myriam is lid van de minidorpclub. Tijdens ontmoetingen tussen clubleden worden er tips en trucs uitgewisseld over het bouwen van een dorp. Dit gebeurt veel via het uitwisselen van foto's op internet, maar Myriam is ook bereid om er een paar honderd kilometer voor rijden. „Ik ben een tijdje geleden nog naar Pijnacker geweest om een dorp te bekijken. Leden van de club hadden daar namelijk meegewerkt aan de opbouw van een kerstdorp in een tuincen trum. Ik vind het altijd leuk om de dorpen van anderen te zien. Afwijzende kritiek geven doen we niet, alleen de nodige raad. Dat is een erecode van de club." Ook al is het nog lang geen kerst, Myriam doet het hele jaar door inspiratie op voor het maken van een dorp. Dit jaar bedacht ze bijvoorbeeld om de wilgentakken die ze in haar tuin vond in haar kerstdorp te verwerken. „Je kijkt met andere ogen naar de wereld. Als ik op een rommelmarkt ben of in een bouwmarkt, dan zie ik allerlei dingen die ik voor in mijn dorp kan gebruiken." Ook zijn er het hele jaar door bijeenkomsten van de club om ideeën uit te wisselen. Myriam: „Er zijn ook leden die in het voorjaar een paasdorp maken, maar daar begin ik niet aan. Ik wil mijn tijd ook gebruiken om te schilderen." De opbouw van haar kerstdorp is in oktober begonnen. Gemiddeld is ze in deze periode een of twee uur per dag in de loods te vinden om aan het dorp te werken. Huisjes koopt Myriam vooral in Amerika via veilingsites als Ebay. Daar betaalt ze tot wel tweehonderd euro per stuk voor. Verder is ze in deze tijd veel te vinden bij tuincentra en in bouwmarkten. Dat is gevaarlijk, want die bezoekjes leiden vaak tot nieuwe aankopen. „Ik heb er al heel veel geld aan uitgegeven, te veel eigenlijk. Het is niet meer bij te houden. Maar telkens als je nieuwe dingen ziet, dan is de verleiding groot om er wat bij te kopen. Het is een verslaving. Of een virus, zoals we dat bij de club noemen." Wendy de Jong <5^ j Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 914330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Kees Lammers Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65