4l BcnuiAtoixby dinsdag 29 november 2011 Myriam Ost: „Je kunt wel zeggen dat mijn hobby behoorlijk uit zijn voegen is gebarsten." foto's Lex de Meester Een uit de hand gelopen hobby noemt ze het zelf Myriam Ost (49) uit Nieuwvliet is dol op het bouwen van kerstdorpen. Ze heeft al zo'n tweehonderd huisjes en dan te bedenken dat ze pas twee jaar geleden haar eerste kerstdorp bouwde. Ik heb altijd al iets gehad met kerst, legt Myriam uit. „Twee jaar geleden kwam ik erachter dat ik allergisch ben voor kerstbomen. Een nepkerstboom vind ik niks, dus ben ik op zoek gegaan naar iets anders om het huis mee aan te kleden. Toen besloot ik een kerstdorp te gaan bouwen." Dat eerste bouwwerk was niet bepaald bescheiden. Het nam toen al ruim vier meter van haar huiskamer in beslag. Het dorp dat ze nu aan het bouwen is, wordt bijna twee keer zo groot. Myriams kerstdorp wordt dit jaar niet meer in huis gebouwd, maar in de loods die ze ook gebruikt om in te schilderen. Daar blijft het staan tot na de kerst. Het bouwwerk is te groot geworden om thuis op te bouwen en geeft een hoop rommel. Bovendien hecht ze meer waar de aan het bouwen dan aan het uiteindelijke resultaat. Ze wil begin december klaar zijn met het dorp en hoopt dat nieuwsgierige kijkers uit de omgeving dan naar haar 'kunstwerk' komen kijken. Omdat de kerstsfeer in huis niet helemaal mag ontbreken, bouwt ze thuis nog een kleiner dorp. „Je kunt wel zeggen dat mijn hobby in twee jaar behoorlijk uit zijn voegen is gebarsten",

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64