zicht voor truckchauffeur' binnenland! 5 HOLLAND DANCE FESTIVAL Piloot F-16 had filmpjes Afghanistan Reisbureaus overwegen Mali te gaan mijden A KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 dinsdag 29 november 2011 cep Tayyip Erdogan heeft aangekon digd. Volgens dit voorstel moeten Turken straks het dubbele betalen om hun dienstplicht af te kopen. Ook Turken die niet in hun vader land wonen en een dubbele nationa liteit hebben, moeten hun dienst plicht vervullen, foto Robert Vos/ANP zie onze website:binnenland Turken massaal naar Rotterdam om dienstplicht af te kopen mannen en vrouwen hoog in hun vrachtwagencabine, vinden Bar- zouhi en Breitner. En zij zijn niet de enigen. Transport en Logistiek Nederland, de brancheorganisatie voor goederenwegvervoer, en de BOVAG stellen voor om iedereen verplicht een uur te laten rijden in een vrachtwagen, als onderdeel van de rijlessen voor een personen auto- of motorrijbewijs. Beginnen de weggebruikers zouden beter be wust worden van de gevaarlijke si tuaties die kunnen ontstaan in de DEN HAAG - Tussen de spullen van een voormalige F-16-piloot zijn filmpjes gevonden van missies in Afghanistan. De ex-piloot staat de ze week terecht voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Gisteren verklaarde de man dat in de praktijk veel losser werd omge gaan met informatie dan de regels voorschreven. De voormalige pi loot erkent dat hij filmpjes thuis had die vanuit zijn cockpit zijn ge maakt. Volgens de verdachte zijn er meer van dat soort filmpjes ge maakt, die bedoeld waren om het thuisfront te laten zien wat er in Afghanistan zoal werd gedaan door de vliegers. Het OM verdenkt hem ervan dat hij staatsgeheime informatie heeft overgedragen aan een Wit-Russiche kolonel. buurt van een vrachtwagen. Bar- zouhi heeft alle lof voor het voor stel. „Automobilisten hebben vaak niet door hoeveel ruimte een truck nodig heeft om een bocht te maken." Nog zo'n hartenkreet: wat begrip van weggebruikers voor de beruchte dode hoek. Zit tend op de bestuurdersstoel wordt een beginneling overvallen door het aantal spiegels dat een vracht wagenchauffeur ter beschikking heeft. Vier, vijf, soms wel zes spie gels, plus een beeldschermpje voor de camera. Allemaal bedoeld om zicht te kunnen houden rondom de vrachtwagen. En toch is het niet genoeg. Bij het maken van een traag linkerbochtje op het in dustrieterrein schuift de oplegger in het zichtveld van de rechterspie- gel, en verbergt een fietser die van achteren nadert. Afstand houden van een vrachtwa gen, is daarom Breitners devies. „Als mensen dat snappen, dat zou goed zijn." „En wat meer geduld krijgen", vult Barzouhi aan. TIMBOEKTOE - Sinds de ontvoering vorige week vrijdag van de Neder landse toerist Sjaak Rijke in Mali, bekijken reisorganisaties of reizen naar het West-Afrikaanse land wel door kunnen gaan. Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt mensen al jarenlang af naar dat land te reizen als dat niet noodza kelijk is. Rijke, een 51-jarige treinmachinist uit Woerden, reisde samen met zijn vriendin Tilly in hun eigen jeep door Mali richting Tanzania in Zuid-Oost Afrika. Op hun blog lieten ze weten waarschuwingen voor dreiging van al-Qaeda over dreven te vinden. Over het gevaar van al-Qaeda blog- de Tilly: „We hebben geen idee of het waar is, of gewoon een manier om links en rechts een beetje geld af te troggelen van toeristen voor hun 'bewaking."' In de Malinese stad Timboektoe sloeg het noodlot toch toe. Rijke zat samenmet een Zweed, een Zuid-Afrikaan en een Duitser in de lobby van hotel Alafia toen mannen met machinegeweren bin nenstormden om het viertal te ontvoeren. De Duitse toerist pro beerde te ontkomen en werd ter plaatse doodgeschoten. Tilly ont snapte omdat ze in de auto zat waardoor de ontvoerders haar over het hoofd zagen. De desolate woestijn van Maurita nië en Mali is al jaren een toe vluchtsoord voor terreurgroepen en criminelen. Toeristische reizen door Mali waren tot enkele jaren terug echter relatief veilig. Maar sinds een afsplitsing van de Algerijnse terreurbeweging GIA zich in 2006 aansloot bij al-Qaeda, zijn westerse reizigers in Algerije, Mauritanië, Niger en Mali het doel wit van aanslagen en ontvoerin gen. In 2010 ontvoerden terroristen vijf Ftansen en twee Italianen in Niger en Mauritanië. Een dag voordat Rijke werd ontvoerd gijzelde al-Qaeda twee Franse geologen in Mali. Nu een Nederlander het slachtof fer is geworden, bekijken Djoser en Baobab, de Nederlandse reisor ganisaties voor de bestemming Ma li, of reizen door kunnen gaan. „We zijn nu met onze contacten in Mali aan het overleggen om een goed beeld van de situatie te krij gen", aldus directeur Herman van der Velde van Djoser. „Maar als Buitenlandse Zaken alle reizen naar Mali gaat afraden, dan hou den we er voorlopig mee op." Nu worden alle niet noodzakelijke reizen naar het noorden van Mali ontraden. De ontvoering van afge lopen vrijdag kan dat echter snel veranderen. Volgens de woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars zijn rei zen naar gebieden met het groot ste risico onverzekerbaar en dan zijn dure Kidnap Ransom-verze- keringen nodig. Het is onduidelijk of Sjaak Rijke, van wie sinds zijn ontvoering niets meer is gehoord, zo'n verzekering heeft. Nederlander ontvoerd in Mali Ministerie van Buitenlandse Zaken: 'Alle reizen afgeraden' Woerden i- Afrikareis van Sjaak Rijke uit Woerden en zijn partner Till infographic CRW 2-daagse dansarrangementen Den Haag INCLUSIEF I v' verblijf in een V entree voorstelling fa éh c-S tij&c i et ■nr A IPtO' Hugo ^K'>ng Foto: Lesley lestie-Spmks Beleef de ultieme avond uit met KRAS.NL! 2 dgn BALLETBOYZ v.a. 69 Voorstellingsdata: 9, 10 en 11 februari 2012 BalletBoyz zet mannelijke dansers in de schijnwerpers tijdens een voorstelling met energieke dans en prachtige muziek te zien in het Theater aan het Spui in Den Haag een originele en eigenzinnige show met moderne dans met overnachting in het 4-sterren Mercure Den Haag Central Zie www.kras.nl/51836 waarom zou je meer betalen 2 dgn STREB EXTREME ACTION COMPANYv.a. 79 Voorstellingsdata: 10, 11 en 12 februari 2012 dit fenomenale dansgezelschap, dat vele harten veroverde in zijn thuisstad New York, is nü voor het eerst in Nederland te zien in het theater Atrium m Den Haag een spectaculaire show vol risicovolle routines met overnachting in het 4-sterren Mercure Den Haag Central Zie www.kras.nl/51837 v.a. 89 2 dgn SYLVIE GUILLEM Voorstellingsdata: 26 en 27 januari 2012 Sylvie Guillem, ook wel 'een wonder' genoemd, keert dit jaar terug met een waanzinnige show te zien in het Lucent Danstheater in Den Haag een absolute must voor iedere dansliefhebber! met overnachting in het 4-sterren Mercure Den Haag Central Zie www.kras.nl/51838 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5