Namen de Grevelingendam zeeland 125 PZC op zoek naar de 'Tholenaar van het jaar' Tegenvaller in strijd tegen stank varkens 'Informatie schouwburg Middelburg ontbreekt' dinsdag 29 november 2011 De meeste verzorgingsplaatsen worden vernoemd naar de omgeving waarin ze liggen. Vaak gaat het daarbij om de naam van een nabijgelegen natuur gebied. Dat is ook het geval bij de Bruse verzorgingsplaats De Westkop. Na de succesvolle eerste editie van vorig jaar, houdt de PZC opnieuw de verkiezing 'Thole naar van het jaar'. Wie wordt de opvolger van Spar-uitbater Arjan van Ommen uit Sint-Maartens dijk? Mensen voordragen kan van af vandaag. We zijn op zoek naar inwoners van de gemeente Tholen die in 2011 iets bijzonders hebben bete kend voor de samenleving of op een andere manier een opmerkelij ke prestatie hebben geleverd. Het aanmelden van kandidaten kan tot en met vrijdag 9 december. In de week erna worden de geno mineerden voorgesteld, waarna het stemmen kan beginnen. Aan het eind van het jaar wordt de win naar bekend gemaakt. De titel ging vorig jaar naar Arjan van Ommen. De uitbater van de Spar in Sint-Maartensdijk opende in 2010 een buurtwinkeltje in Scherpenisse. Een enorme impuls voor de leefbaarheid, die door veel mensen werd gewaardeerd. Het aanmelden van kandidaten, verge zeld van een korte motivatie waarom deze persoon Tholenaar van het jaar zou moeten worden, kan via e-mail: tholen@pzc.nl. Telefonisch aanmelden kan uiteraard ook. Bel dan met num mer 0113-315673. Arjan van Ommen, Tholenaar van het jaar 2010. foto Willem Mieras door Rob Paardekam poortvliet - Na een goed begin vallen de resultaten van het anti- stankfilter bij een varkensbedrijf in Poortvliet de laatste tijd een beetje tegen. De metingen zijn tij delijk stopgezet. Veel inwoners van Tholen klagen over stankoverlast door varkens houderijen. De gemeente wil dat de ondernemers daar iets aan doen. Door het zogeheten biobed- filter te plaatsen, zou de stank stuk ken minder worden. Gek genoeg staat dat filter niet op de lijst van systemen die in Nederland wor den toegestaan, terwijl het volgens de gemeente het beste filter is. Om het wel op de lijst te krijgen, moet er eerst proef worden ge draaid. De firma Van Duijnhoven aan de Noormansweg in Poort vliet is daar in maart mee begon nen. Om de zes weken vindt er een 24-uursmeting plaats. In het begin waren de resultaten hoopgevend, de stank leek af te ne men. De laatste metingen laten echter een minder gunstig beeld zien. In overleg met het ministerie en deskundigen uit Wageningen wordt nu onderzocht welke kin derziektes verantwoordelijk zijn voor de tegenvallende resultaten van het filter. In afwachting daarvan zijn de me tingen tijdelijk stopgezet. de (tijdelijke) slagboom open voor Ellen Visser van Rijkswaterstaat. door Theo Giele middelburg - In het raadsvoorstel voor het maken van een definitief ontwerp voor de nieuwe schouw burg in Middelburg staat onvol doende informatie om een gede gen besluit te nemen. Dat stelt de vereniging Stadspark Molenwater in een brief aan wet houder Albert de Vries. Een van de ontbrekende stukken is volgens de vereniging een brief van de ar chitect waarin hij waarschuwt voor overschrijding van het bouw- budget met enkele miljoenen. Ver der wil de vereniging een bodem onderzoek en een onderzoek naar de gevolgen voor het grondwater peil. „Na het drama in de Lange Noordstraat (waar woningen naast de bouwputten verzakten, red.) kun je het als gemeente niet ma ken dat de omwonenden van het Molenwater door bouwactiviteiten risico gaan lopen", aldus voorzitter Caja Oldenburger in een toelich ting op de brief De vereniging heeft niet alleen kri tiek op de gebrekkige informatie, ze vindt het ook niet terecht dat de financiële stukken vertrouwe lijk zijn zodat burgers ze niet kun nen inzien. De vereniging vraagt het college die gegevens alsnog vrij te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57