241 zeeland Duurzaamste rustplek ligt aan UWV stopt dienstverlening in het gemeentehuis van Tholen Een verzorgingsplaats is een specifiek in Nederland gebruikte term voor een plek langs de auto(snel)weg waar automobilis ten even uit kunnen rusten en/of een toilet bezoeken. Vrijspraak in zaak tien jaar oude inbraak GRAFIMEDIA PARTNERS dinsdag 29 november 2011 VERZORGINGSPLAATSEN door Rob Paardekam THOLEN - Het UWV sluit per 1 ja nuari zijn vestiging in het gemeen tehuis van Tholen. Tot 2013 zal er nog wel een soort spreekuur wor den gehouden, maar daarna moe ten Thoolse werkzoekenden waar schijnlijk naar Goes als ze iemand persoonlijk willen spreken. Als gevolg van landelijke bezuini gingen wil het UWV 70 van zijn 100 werkplein sluiten. Tholen is één van vele gemeenten die hun vestiging verliezen. Het bestaande contract tussen ge meente én UWV loopt nog tot 1 ja nuari 2013. Dat wil het UWV zo veel als mogelijk respecteren. Met de gemeente zijn een paar mogelij ke varianten besproken. Het colle ge adviseert de gemeenteraad om te kiezen voor de optie waarbij het UWV zich per 1 januari 2012 terug trekt uit het gemeentehuis, maar tot 1 januari 2013 nog wel een aan tal keer per week iemand naar Tholen stuurt om gesprekken te voeren met werkzoekenden. Het UWV wil zich nog niet vastleggen op het aantal dagdelen. Dit zal af hangen van de behoefte van de Tholenaren om persoonlijk met ie mand te spreken. De Thoolse cliëntenraad, die op komt voor minima en werkzoeken den, zegt zich neer te leggen bij het besluit van het UWV om zich terug te trekken uit Tholen. Ze is blij dat er toch nog een soort spreekuur komt, maar constateert dat dit een tijdelijke oplossing is. Deze zou permanent moeten wor den gemaakt. „Natuurlijk kan er te genwoordig vee! digitaal, maar soms is het fijn als er in je eigen ge meente iemand is tegen wie je je verhaal kwijt kunt", stelt de cliën tenraad. „Bovendien zijn er ook personen die niet handig zijn met de computer." Het onderwerp wordt besproken in de commissie samenleving van dinsdag 6 december. Matt Dohmen van Heijmans NV houdt DEN HAAG - Een 30-jarige man uit Honselersdijk is gisteren in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag alsnog vrijgesproken van een inbraak van tien jaar geleden bij Kranen- en Transportbedrijf Jac Goud aan de Havenoordseweg in Waarde. De man is heel lang ge leden voor deze zaak door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot twee maanden cel en ook het hof boog zich al eerder over dezelf de zaak, waarna een straf van drie maanden volgde. Maar beide ke ren was de verdachte er niet bij, hij zou geen bericht gekregen heb ben. De zaak kwam bij de Hoge Raad terecht die bepaalde dat de zaak over moest. TVvee weken gele den was het zover. Hij en een paar andere mannen waren die avond met de auto naar de hoeren ge weest in Antwerpen, beweerde de verdachte toen. Op de terugweg was hij in slaap gevallen, tot de po litie hem wakker maakte. De poli tie had de auto in Waarde aange houden na tips van omwonenden. In de auto werden spullen aange troffen die uit het Waardense be drijf afkomstig waren. Zijn vrien den moesten de inbraak hebben gepleegd terwijl hij sliep, hield de verdachte vol. Het hof sprak hem vrij wegens gebrek aan bewijs. door Piet «leemans Het toilet wordt er door gespoeld met regenwa ter, het afval verdwijnt in ondergrondse bak ken en voor de verlichting worden zuinige en duurzame LED-lampen toegepast. De meest duurzame 'verzorgingsplaats' van Nederland ligt aan de Grevelingendam, net buiten Bruinisse. Het aanleggen van de verzorgings plaats op zich was in 8 weken ge piept. Maar daar ging, vertelt Mar cel Loenhout van Heijmans NV, heel wat denkwerk en overleg met opdrachtgever rijkswaterstaat aan vooraf „Het moet niet alleen eco logisch verantwoord en aantrekke lijk zijn, maar ook vandalismebe- stendig. Want je hebt hier geen be wakingscamera's." „Het is een pre caire balans tussen ecologische, economische en sociale belangen", bevestigt Ellen Visser, directeur wegen en verkeer van Rijkswater staat. Van Loenhout vult aan: „We hebben heel wat gebrainstormd in de aanloop naar het definitieve ontwerp. Het eindresultaat is, stelt Van Loenhout, een staalkaart van wat er op dit moment aan duurzame technieken en slimme oplossingen voorhanden is. Tot te vredenheid van rijkswaterstaat; „Het is hier nu echt State of the Art", aldus Visser. Strakke lijnen domineren het ont werp. Niet overal losse afvalbak ken met flapperend plastic maar op strategische plaatsen geplaatste ondergrondse afvalbakken met bo vengrondse inwerpopening. Van Loenhout: „Zo blijft het gebied vi sueel aantrekkelijk. De alvalbak- ken verstoren het uitzicht niet." Als extra service aan de bezoekers van de rustplek aan de oevers van de Oosterschelde is een zogeheten InfoTake geplaatst, een machine die op het eerste gezicht nog het meeste weg heeft van een fruitau tomaat, bij gokkers beter bekend als een eenarmige bandiet. In dit geval gaat het echter om een me chanische informatieverstrekker Na het overhalen van de hendel aan de zijkant produceert de ma chine een gevouwen informatie blad. Onzichtbaar is het onder grondse reservoir waarin het regen water opgevangen wordt. „Dat wa ter wordt gebruikt om de toiletten door te spoelen. Daarna wordt het via een EBA (Individuele Behande ling Afvalwatergezuiverd en dan kan het hergebruikt worden", legt Van Loenhout uit. Hij voegt er aan toe dat het de eerste keer in Neder land is dat deze techniek in deze vorm voor een verzorgingsplek wordt gebruikt. Verdeeld over het terrein zijn zes robuuste picknick tafels aangelegd. Om de aandacht zo min mogelijk af te leiden van de natuur zijn rustige kleuren ge bruikt voor het zitmeubilair. Aan de rand van de vernieuwde verzor gingsplek is een zitmuur gebouwd vanwaar bezoekers ongestoord uit zicht hebben over de Oosterschel de. Visser: „En zeg nou zelf, wat is er nou mooier dan dat." De InfoTake is een mechanische informatieverstrekker. De machine produceert een informatieblad over verzor- gingsplaats De Westkop en de omgeving daarvan. foto Dirk-Jan Gjeltema KLEUR concept vorm druk www.grafimediapartners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56