281 sport Tom Boere baalt, Erwin Nuytinck lacl Luidruchtig stemadvies aan de Onderzoek naar dood Speed begint vandaag Doelman Lamprou rond met Feyenoord Kadirov treedt terug als voorzitter Terek Cambuur klimt naar derde plaats Marcel Lourens nieuwe trainer Dauwendaele 't Hooft mist finale om landstitel CRISIS AJAX De 22 aanwezige leden van de ledenraad van Ajax kwamen gisteravond bij elkaar in de Amsterdam Arena om over het conflict tussen Johan Cruijff en de vier overige leden van de raad van commissarissen te praten. dinsdag 29 november 2011 LONDEN Het gerechtelijke onderzoek naar de omstandigheden die tot de dood van de 42-jarige bondscoach Gary Speed van Wales hebben ge leid, begint vandaag. De geliefde oud-international werd zondag le venloos aangetroffen in zijn wo ning in zijn huis in het Engelse Chester. Volgens diverse berichten in de Britse media zou hij zich heb ben verhangen. „Er zijn nog geen verdachte omstandigheden rorid zijn dood", aldus een woordvoer der van de politie. ROTTERDAM De Griekse doelman Kostas Lam prou heeft een principeakkoord be reikt met Feyenoord over een ver lenging van zijn contract voor drie jaar. De huidige verbintenis van de 20-jarige keeper liep aan het eind van het huidige seizoen af. Volgens technisch directeur Martin van Geel past Lamprou goed bij Feyenoord. MOSKOU De man die Ruud Gullit eerder dit jaar als trainer naar Terek Grozny haalde en na dertien duels alweer wegstuurde, treedt nu zelf terug als voorzitter. Ramzan Kadirov, de omstreden president van de Russi sche deelstaat Tsjetsjenië, zegt op de website van zijn club dat hij geen tijd meer heeft voor „vereni- gingspolitiek". LEEUWARDEN SC Cambuur is in de Jupiler League gestegen naar de derde plaats ach ter koploper FC Zwolle en FC Eind hoven. De Friezen wonnen gistera vond voor eigen publiek met 3-0 van Almere City. Erik Bakker open de de score vijf minuten voor rust. Bob Schepers en Martij n van der Laan beslisten het duel in Leeuwar den pas in de slotfase. MIDDELBURG Marcel Lourens wordt met ingang van volgend voetbalseizoen trainer van FC Dauwendaele. De Middelburger gaat een verbinte nis voor twee jaar aan, met een op tie voor een derde jaar. Lourens, die nu nog werkzaam is bij Luc- tor'88 uit Heinkenszand, wordt bij de Middelburgse zaterdag-tweede klasser de opyolger van Paul Telus- sa. MIDDELBURG Tafeltennisster Kim 't Hooft is met haar club Hotak'68 de finale van de play-offs misgelopen. De speelster uit Middelburg verloor met haar ploeg uit Hoogerheide het tweede halvefinaleduel met Heerlen met 6-1. De eerste wedstrijd hadden 't Hooft en haar teamgenotes al verlo ren met 5-2. Heerlen speelt de fina le tegen Den Helder en is favoriet voor de landstitel. Protesterende Ajax-fans bij de Amsterdam Arena. De supporters kozen massaal de kant van Johan Cruijff. foto Olaf Kraak/ANP door Barry van der Hooft AMSTERDAM - De kleine Klassieker tussen Jong Ajax en Jong Feye- noord/Excelsior was gistermiddag een wedstrijd met twee gezichten. In het duel achter gesloten deuren, waarbij alleen leden van de clubs, familieleden, scouts en media aan wezig mochten zijn, was de thuis ploeg voor rust twee klassen beter. De Rotterdamse opponent toonde echter veerkracht en boekte een verrassende 3-2-zege. Tom Boere tekende vlak voor tijd voor de laatste treffer van de mid dag, nadat het combinatieteam van Feyenoord en Excelsior na rust een 1-0-achterstand had omge bogen in een 3-1-voorsprong. De Terneuzense spits van Ajax kon na afloop maar moeilijk bevatten wat er was gebeurd. „Voor rust waren we echt veel beter, maar we scoor den maar één keer", zei Boere. „In de tweede helft liep het van geen kanten meer en ging er veel fout. Hoe dat komt? Het is iets ongrijp baars, ik kan het niet verklaren." Boere speelde een moeizame wed strijd, maar had desondanks nog minimaal twee keer kunnen sco ren. Alleen ging zijn ploeggenoot Jody Lukoki twee keer voor eigen succes, waar Boere er veel beter voor stond. „Dat gebeurt wel eens", reageerde Boere, die in de slotfase alsnog zijn twaalfde com petitietreffer achter de uitblinken de Feyenoord-doelman Kostas Lamprou schoot. Onder het toeziend oog van onder anderen Sjaak Swart, Dennis Berg kamp en Danny Blind verzuimde Jong Ajax meteen na rust de 2-0 te maken. Tien minuten later stond het door treffers van Mitchell te Vrede en Diego Biseswar plotse ling op een 2-1-achterstand. En daarna counterden de bezoekers via Darren Maatsen naar de 1-3. Erwin Nuytinck was kort daar voor ingevallen. De middenvelder uit Wolphaartsdijk verruilde het failliete RBC deze zomer voor Ex celsior, waar hij eind augustus in de uitwedstrijd tegen PSV (6-1-ne- derlaag) zijn debuut in de eredivi sie maakte. Tot op heden bleef het echter bij dat ene optreden, omdat Nuytinck geblesseerd raakte aan zijn knie. In Amsterdam kon hij eindelijk weer in actie komen. „Mijn kuitkopje en buitenste knie band waren geïrriteerd", vertelde Nuytinck na de overwinning. „Nu kon ik eindelijk weer eens mee doen, maar ik had echt heel snel zware benen. Het was weer even wennen, ik moet echt in mijn rit me komen." Nuytinck is pas zeventien en com bineert zijn school met het voet ballen bij Excelsior. „Ik zit in Ber gen op Zoom op school, in vwo 6. Ia, ik breng heel wat uurtjes door in de trein, maar dat vind ik niet Tom Boere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52