Drie tegels om bij stil te staan kwijt in winkeltje Magere resultaten na vier jaar NV Impuls Dansavond Oudste dok van Nederland wordt gerestaureerd Met stip het beste verzekeringspakket GRAFIMEDIA partners dinsdag 29 november 2011 door Melita Lanting Aaanstaande zaterdag is weer de maandelijke dansavond in het dorpshuis van Ouwerkerk. Sinds zeven jaar worden daar de foxtrot, cha cha cha en andere be kende dansen gedanst. De avond is geschikt voor beginners en ge vorderden. De zaal is open om 20.30 uur. :unnen combineten met haar op- eiding. Momenteel loopt ze stage Is activiteitenbegeleidster voor ■erstandelijk gehandicapten bij Vtelier Kunstwereld in Middelhar- iis, dat vindt ze erg leuk." /loeder en dochter vatten afgelo- len zomer het idee op om de win- el te beginnen. Nadat ze enkele 'agen in de leer zijn geweest bij en zilversmid, schaften ze de be- iodigde apparatuur aan en gingen e opzoek naar een pandje. Met vrienden zijn we overeenge- omen dat we in een leegstaande winkel konden. Zeker omdat we nu nog alleen op zaterdagen en in schoolvakanties open zijn, is het niet te doen om een winkelpand te huren." Winst maken is er voorlopig ook niet bij, verwacht Jacqueline. „Het maken van een sieraad kost veel werk, zagen, schuren,' polijsten, daar ben je wel een paar uurtjes mee bezig. Als je die uren in de prijs zou verwerken, zouden de sie raden veel te duur worden." www.bellemaroeska.ni zierikzee - De economische im puls Zeeland (EIZ) is in de afgelo pen vier jaar 29 keer betrokken ge weest bij mogelijke bedrijfsvesti gingen of projecten op Schou- wen-Duiveland. Dat heeft concreet tot één bedrijfs vestiging geleid: Zeelandia Techni cal Solutions in Bruinisse. Dit be drijf is een onderdeel van de Zee- landiagroep uit Zierikzee. Uit het overzicht dat naar de ge meente is gestuurd blijkt ook dat twee bedrijfsvestigingen (een scheepstimmerbedrijf en een luxe vakantieresort) zijn afgeketst. Een derde project ligt stil. De Economische Impuls (een Zeeuws samenwerkingsverband om de economische structuur te verbeteren) was ook betrokken bij de financiering van de zeeboerde rij in de Schelphoek en heeft be middeld voor zeilschool Aquavites- se die een jollenveld op de Greve- lingendam wil. Het plan wordt nu meegenomen in de planvorming voor de Greve- lingendam. Aan de vestiging van drie bedrijven (een hotel, een be- tonfabriek en watersportbedrijf) wordt nog gewerkt. Uit het overzicht blijkt dat de NV Impuls (zoals de samenwerking ook wordt genoemd) zich op Schouwen-Duiveland vooral heeft beziggehouden met advisering over projecten zoals gebiedsont- wikkeling Brouwersdam, een pro ject om streekproducten te promo ten en een project waterbeleving. Daarnaast heeft EIZ verschillende projecten gesubsidieerd. De tante van Najwa legt samen met wethouder Jaap Bos de laatste tegel in het herdenkingsmonument.Terry Anfeld kijkt toe. foto Peter Nicolai door Raymond de Prei terneuzen - Het was maar een kort moment, maar voor Terry An- field had het gistermiddag een gro te impact. Zijn dochter Najwa zou gisteren ei genlijk jarig zijn, maar in 2001 werd een dag voor haar negende verjaardag haar levenloze lichaam gevonden in een bos bij Zeewolde. Najwa ging voor haar moeder in Almere een pak koffie halen, maar keerde nooit meer terug. Het meis je, geboren en begraven in Terneu zen, bleek met geweld om het le ven te zijn gebracht. Haar vader regelde een klein her denkingsmonument met de ge meente Terneuzen. Met drie tegels op de Steenen Beer, de entree van het winkelge bied in het centrum, wil hij vooral jongeren laten nadenken over ac ties die verstrekkende consequen ties kunnen hebben. Hij legde de laatste tegel in aanwezigheid van onder anderen twee vriendinnen van Najwa, Bonita Gasperz (18) uit Almere en Shiva Vroege (19) uit Lelystad. Shiva: „Destijds is er niets gedaan, dus vind ik het heel mooi dat er nu een gedenkteken is. De gebeur tenis heeft op ons een enorme im pact gehad. En nog." vussingen - De schipdeur van het Dokje van Perry gaat vandaag op transport naar Vlissingen-Oost. Daar wordt de deur, die het dokje afsloot, door VDS Machine- en Staalbouw gestraald. Daarna wordt beoordeeld in welke staat de schipdeur verkeert en op welke manier ze gerestaureerd moet wor den. Het opknappen van de deur is een onderdeel van de totale res tauratie van het Dokje van Perry op het Scheldekwartier. Met de schipdeur kon het Dokje worden afgesloten en droog gezet. Het Perrydokje dateert uit 1705 en was het eerste droogdok op het vaste land van Europa en het oudste droogdok van Nederland. foto Dirk-Jan Gjeltema Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en-ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen concept vorm druk www.grafimediapartners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49