241 zeeland Gezin kan volop creativiteit Kritiek op gebrekkige informatie over ontwerp schouwburg Ad Bom van reptielenzoo Inguana valt in prijzen Zuid-Beveland uitgelicht bij NCRV op Radio5 Gratis duikles 'Powerchansons' dinsdag 29 november 2011 door Theo Ciele middelburg - In het raadsvoorstel voor het maken van een definitief ontwerp voor de nieuwe schouw burg in Middelburg staat onvol doende informatie om een gede gen besluit te nemen. Dat stelt de vereniging Stadspark Molenwater in een brief aan wet houder Albert de Vries. Een van de ontbrekende stukken is volgens de vereniging een brief van de architect waarin hij waar schuwt voor overschrijding van het bouwbudget met enkele mil joenen. Verder wil de vereniging een bodemonderzoek en een onder zoek naar de gevolgen voor het grondwaterpeil. „Na het drama in de Lange Noordstraat (waar wo ningen naast de bouwputten ver zakten, red.) kun je het als gemeen te niet maken dat de omwonen den van het Molenwater door bouwactiviteiten risico gaan lo pen. Dat zou aan het onfatsoenlij ke grenzen", aldus voorzitter Caja Oldenburger in een toelichting op de brief Verder wil de vereniging weten of de parkeergarage onder de nieuwe heinkenszand - Het programma Plein 5 op Radio s Nostalgia be steedt van maandag 5 tot en met donderdag 8 december uitgebreid aandacht van de Zak van Zuid-Be veland. Op maandag vertelt Rei- nier Zondervan over de stoom trein Goes- Borsele. Een dag later staat het wienkeltje van Wullem- pje in Hoedekenskerke centraal. Dit oude kruidenierswinkeltje uit de jaren 30 dient nu als museum en snoepwinkeltje. Ten slotte be steedt het radioprogramma van de NCRV aandacht aan de Zwaakse Weel. Femke Deelstra van Natuur monumenten vertelt er alles over. Plein 5 wordt elke dag vanaf 14.00 uur uitgezonden. schouwburg alleen open is voor theaterbezoekers of voor iedereen, zeven dagen per week en 24 uur per dag toegankelijk is. In het laat ste geval gelden strengere, en dus duurdere, veiligheidseisen. De ver eniging wil ook een studie naar de vergoeding die de gemeente zou moeten uitkeren aan omwonen den in het kader van de zogeheten planschaderegeling. De vereniging heeft niet alleen kri tiek op de gebrekkige informatie, ze vindt het ook niet terecht dat de financiële stukken vertrouwe lijk zijn zodat burgers ze niet kun nen inzien. De vereniging vraagt het college van B en W om deze fi nanciële gegevens alsnog vrij te ge ven voordat de raadscommissie ruimte op 8 december over het voorstel spreekt. In oktober presenteerde de archi tectencombinatie CS Venhoeven en Okra haar plan voor de schouw burg en het omliggende Molenwa terpark. Het ging hierbij om het concept Voorlopig Ontwerp. De vereniging vindt het vreemd dat, zonder dat de raad dit Voorlopig Ontwerp heeft vastgesteld, nu al de opdracht voor een definitief ontwerp moet worden genomen. vlissingen - Het Duikteam Zee land geeft woensdag 7 december een gratis introductieles duiken. Deelnemers kunnen onder begelei ding van ervaren duikers meema ken hoe het voelt om te duiken. De introductieduik is om 19.30 uur in het Vrijburgbad in Vlissin- gen. Maroeska Mulder aan het werk in het atelier aan de Nieuwe Bogerstraat. Op de achtergrond moeder Jacqueline. door Joeri Wisse zierikzee - Of het concept aanslaat is nog even de vraag, maar de eer ste signalen zijn gunstig. „We zijn nu drie zaterdagen open geweest en vooral de eerste twee dagen zijn heel wat mensen komen kij ken", zegt Jacqueline. Samen met haar dochter Maroeska runt ze sinds elf november een winkel an nex open atelier aan de Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee. In 'Belle Maroeska', zoals de zaak is gedoopt, zijn zelfgemaakt siera den en ander mode-accessoires te vinden. Als de winkel open is, wordt er ook gewerkt zodat klan ten een kijkje in de keuken kun nen nemen. „In 2012 willen we ook workshops aanbieden, zodat mensen bijvoorbeeld een ring kun nen maken." De winkel is een proef van een jaar. „Mijn dochter doet het naast haar opleiding, ik naast m'n werk", vertelt Jacqueline. Belle Ma roeska verkoopt vooral zilverwerk en leerproducten, zoals riemen. Die worden deels vervaardigd bij Geronimo Leatherworks in Brui- nisse, waar Jacqueline full time werkt. Ook vader Paul levert een bijdrage. „Hij is werkzaam in de lastechniek en vlecht armbanden van roestvrijstaal lasdraad." Behalve zelf ontworpen werk, ma ken ze ook dingen op bestelling. „Bijvoorbeeld een hanger met een speciaal ontwórpen letter." Als de zaak een succes blijkt, wil Maroeska na haar opleiding ook overdag verder in de winkel. „Het mooiste zou zijn als ze het zou door Yorben Weststrate vlissingen - De allerlaatste Vlissin- gen Promotie Trofee 2011 is giste ren gewonnen door Ad Bom van reptielenzoo Iguana. De jury was in haar oordeel louter positief over de eigenaar van de Vlissingse reptielenzoo. „Uit iede re plek in het gebouw blijkt de lief de voor de fauna van deze aarde en de zorg om het behoud van die fauna", zei de jury. Aan deze prijs hangt alleen een weemoedig tintje. Ad Bom gaat na- menlijk de geschiedenisboeken in als de allerlaatste winnaar van de promotietrofee. De Stichting Vlissingen Promotie houdt 1 januari 2012 op te bestaan. Een noodgedwongen einde want de subsidie voor de stichting wordt stopgezet. Daardoor wor den alle activiteiten vanaf januari beëindigd. Directeur Jan Jacobs van de stich ting Vlissingen Promotie vindt het jammer dat de stichting stopt. „Vlissingen Promotie is in de 27 jaar van zijn bestaan een begrip en een gevestigde waarde geworden. Maar zonder subsidie kunnen wij deze organisatie niet in de lucht houden. Natuurlijk vind ik het jammer dat een organisatie die ik zelf heb helpen opbouwen en waar ik vanaf minuut één bij be trokken ben geweest, ermee moet ophouden. Dat het samenvalt met het moment waarop ik zelf met de VUT ga, verzacht die pijn een beet je", zegt Jacobs. Jan Jacobs overhandigt de Vlissingen Promotie Trofee aan Ad Bom van rep- teilenzoo Iguana. foto Lex de Meester Het drietal Alderliefste treedt vrij dag op in het Ledeltheater in Oost burg. De groep brengt een mix van Nederlandse en Franse hits, en eigen werk. Het trio omschrijft de eigen muziek als 'powerchan- sons'. Het optreden begint om 20.15 uur; toegang 17,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48