zeeland 123 25 Namen ligt aan de Grevelingendam 50% O korting Goes speurt naar gevaarlijke paaltjes fietser Tilroeoptiek Duiklocaties na werk aan dijk weer open Zeeuwse kerstballen breien bij La Vaca UWV sluit kantoor in het gemeentehuis Cadeau en bloemen voor trouwe huurders Jaarverslag van Zeeuwland beste van Zeeland dinsdag 29 november 2011 In Nederland liggen de verzorgingsplaatsen doorgaans op een onderlinge afstand van 20 a 25 kilometer van elkaar. In de regel ligt er om de 40 kilometer een restaurant langs de autoweg. De meeste verzorgingsplaatsen worden vernoemd naar de omgeving waarin ze liggen. Vaak gaat het daarbij om de naam van een nabijgelegen natuur gebied. Dat is ook het geval bij de Bruse verzorgingsplaats De Westkop. goes - De gemeente Goes doet de komende maanden mee aan een project om ongevallen van fietsers door obstakels te verminderen. In woners van Goes kunnen aan het project bijdragen door situaties met gevaarlijke paaltjes op fietsrou tes bij de gemeente te melden. Zo'n 60 procent van alle fietsers die in het ziekenhuis terechtko men, zijn ergens over gevallen. Omdat de politie zelden ter plaat se komt bij fïetsongevallen met ob stakels, is niet duidelijk waar dit soort ongevallen plaatsvinden. Het project wordt ondersteund door het Ministerie van Infrastruc tuur en Milieu en het Fietsberaad. mmmmmmmmamm r V/ti BETAALT UW ZORGVERZEKERAAR L-N0gmEE DIT jaap? inde meeste gevallen kunnen wij uw vergoeding direct verrekenen met uw zorgverzekeraar volgens de polisvoorwaarden op de complete bril ongeachtdepri^s!^ Walstraat 81, Vlissingen0118-412370 jjfjtilroeopticien j^tilroenotiek www.tilroe.nl KERKWERVE De dijk bij Polder Schouwen ligt er al weer een tijdje als nieuw bij, maar duikers moesten nog even ge duld hebben tot de laatste werk zaamheden van projectbureau Zee weringen waren afgerond. Per don derdag december is het duikver- bod in Polder Schouwen echter op geheven en kunnen duikers weer terecht bij onder meer de Schelp- hoek en de Heerenkeet. De duik- stekken waren sinds april gesloten. MIDDELBURG Breien is in. Niet alleen sjaals, truien en vesten worden gemaakt, ook kussens, tassen en kerstballen. Bij La Vaca Kreatief aan de Heren straat in Middelburg wordt op die trend ingespeeld met workshops 'Zeeuwse kerstballen breien'. Dat zijn kerstballen met traditioneel Zeeuws motief. Daarnaast loopt er een kerstballenbrei-actie. De kerst ballen worden na afloop verkocht. De opbrengst gaat naar Kika. THOLEN Het UWV sluit per 1 januari zijn vestiging in het gemeentehuis van Tholen. Tot 2013 zal er nog wel spreekuur worden gehouden, maar daarna moeten Thoolse werkzoe kenden naar Goes als ze iemand willen spreken. Als gevolg van lan delijke bezuinigingen sluit het UWV 70 van zijn 100 werkplein. Tholen is één van vele gemeenten die hun vestiging verliezen. Het kantoor in het Schouwse gemeente huis is al geruime tijd dicht. HULST Woonstichting Hulst heeft gisteren vier families - wonende aan de Ab dijstraat 6,10,12 en 14 - in het zon netje gezet omdat ze al vijftig jaar huren. Op 28 november 1961 na men zij de sleutels van hun huis in ontvangst en sindsdien zijn ze niet meer verhuisd. De trouwe huur ders werden in café De Ster toege sproken door directeur Jos Valckx van de Woonstichting Hulst. Ze kregen allemaal een bloemetje en een attentie. ZIERIKZEE - Woningcorporatie Zeeuwland is in de prijzen geval len met haar jaarverslag over 2010. Het boekje met de titel 'Droge Kost' valt op omdat het geheel in zwart/wit is uitgevoerd. Het ver slag hoort tot de beste 25 jaarversla gen van Nederlandse woningcor poraties. Daarmee is de Schou- wen-Duivelandse corporatie de enige Zeeuwse huisvester die in de top 25 is gekomen. De prijs 'Het Glazen Huis' is een initiatief van branchevereniging Aedes, Neder landse woonbond, PWC, Stuur groep Experimenten Volkshuisves ting en Vereniging van Toezicht houders in Woningcorporaties. Matt Dohmen van Heijmans NV houdt de (tijdelijke) slagboom open voor Ellen Visser van Rijkswaterstaat. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47