Zeeland PZC L SL M Muziektent blijft, voetpaden breder Klussen in school bij Sarajevo Beroep vwtrJ&A SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 CENTRUM ZIERIKZEE Gemeente geeft toe aan eisen bewoners Havenpark en Oude Haven 'Zo had Emile het gewild' Zestienjarige met drugs in de auto Rock en ouderwetse liedjes bij Stulp Fiction almanak Duurzaamste rustplek ligt aan de Gezin kan volop creativiteit kwijt Grevelingendam in winkeltje Dinsdag 29 november 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Zierikzeese muziek tent blijft waar ze staat en de 'rijlo- pets' langs Havenpark en Nieuwe Haven worden verder van de ge vels gelegd, zodat er meer ruimte voor voetgangers komt. De ge meente heeft haar inrichtingsplan aangepast na 'commotie' onder de bewoners. In de plannen van stedebouwkun dig bureau B en B werden Haven plein, Havenpark en Oude Haven met elkaar verbonden, onder meer door het verplaatsen van de mu ziektent naar de plek waar nu de fontein ligt. De met paaltjes afgezette brede loopstroken aan het Havenpark zouden verdwijnen. Met verschil len in bestrating zouden rij- en loopgebied onderscheiden wor den. Kern van het verhaal is, aldus de gemeente, dat door de verplaat sing van de muziektent ruimte ontstaat om de ideale marktopstel ling te maken en de horeca een vast terras te geven. De bewoners van Havenpark en Oude Haven hebben hier bezwaar tegen. Zij vinden de wegindeling niet veilig. Het verkeer kan te dicht bij hun deur komen. De gemeente moet nu opnieuw overleggen met de marktkooplui over de indeling van de markt. De vaste terrasopstellingen denkt de gemeente te kunnen handhaven. De gemeente is in de uitvoering van haar plannen aan tijd gebon den, anders loopt ze een Europese subsidie voor het project mis. Daar komt bij dat voor verplaat sing van de muziektent een wijzi ging van het bestemmingsplan no dig is, waartegen bezwaar kan wor den gemaakt en dat kost tijd.. Maar wethouder Wim Stouten ontkent dat de bewoners dit gege ven als drukmiddel hebben ge bruikt. „We kunnen dit project in stukken knippen. De eis uit Brus sel dat het werk eind volgend jaar klaar moet zijn, geldt alleen voor het Havenplein." Bewoners, klankbordgroep en marktcommissie zijn gisteren op de hoogte gebracht van de planwij zigingen. Het nieuwe ontwerp wordt 6 december voorgelegd aan B en W. Op 14 december houdt de gemeente een nieuwe informatie avond voor alle belanghebbenden. ZIERIKZEE - Zo'n 140 motoren die voorzien van zwart rouwlint een tientallen meters lange ere haag vormen op de Calandweg in Zierikzee. Het is een indrukwekkend eerbetoon bij de uitvaart van Emile van Dijk uit Zierikzee. „Laat ik dit zeg gen: Zo had Emile dit gewild", zei één van de aan- VUSSINGEN De politie heeft gisterochtend in Vlissingen een 16-jarige inwoner van Oost-Souburg aangehouden omdat hij een auto bestuurde en bovendien in het bezit was van ver dovende middelen. De jongen ne geerde een stopteken en weigerde - toen hij eenmaal aan de kant was gezet - zijn naam te geven. Op het politiebureau deed hij dat wel. Daar bleek dat de auto niet van hem was. Hij is in overleg met de officier van justitie ondergebracht in Torentijd. wezigen. De motoren kwamen maandagmorgen onder politiebegeleiding naar Zierikzee om aan te sluiten bij de rouwstoet in de richting van het crematorium in Middelburg. Eerder die dag verzamelde de stoet zich in Oos- terland bij het clubhuis van MSC Koeievaag, de RENESSE Stulp Fiction in Renesse staat zater dag in het teken van de rock en mu ziek uit de jaren Zestig. De avond in café De Stul£> wordt ge opend door That Band from Hol land. Deze formatie speelt vanaf 22.30 uur een mix van ïndierock en post rock. Een uur later speelt Cos- mie Carnival, een band die de ouderwetse liedjes terug wil in de popmuziek. Hun liedjes geworden ekenmerkt door. gevoelige stukjes op de mondharmonica. De toegang is gratis. ZIERIKZEE - Twaalf leerlingen van de afdeling Sociaal Cultureel Werk van het ROC in Goes zijn vanmor gen vroeg vertrokken naar de Bosnische hoofdstad Sarajevo. Ze gaan daar in het kader van een schoolproject helpen bij het op knappen van een basisschool. Het idee voor de 'klusreis' is af komstig van de Zierikzeese rapper Dzenan Halilovic, afkomstig uit Bosnië. De reis wordt zeker geen vakantie, stelt Dzenan. „We gaan daar van alles doen in die school. Nee, het wordt echt hard werken van negen tot vijf." De basisschool in kwestie is niet in Sarajevo zelf, maar in een dorp je er vlakbij. De ROC-leerlingen bi vakkeren tijdens de 'werkweek' in de hotel in Hadzici, een dorp in de buurt van Sarajevo. De leerlingen moeten de reis- en verblijfkosten zelf betalen. Dzenan: „We zijn zelf op zoek gegaan naar sponsors en dat is gelukt." De ROC-leerlingen gaan per vliegtuig vanuit Keulen naar barajevu. viijjog keren ze weer terug naar Nederland. club waar Van Dijk lid was. Behalve leden van de Koeievaag, waren er ook tientallen motorrijders van binnen en buiten Zeeland present om hem de laatste eer te bewijzen. Emile van Dijk over leed vorige week op 39-jarige leeftijd aan een hartstilstand. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl De medewerkster van het Middel burgse bedrijf was gisteren vrij. Des ondanks kwam ze even langs om nog iets te regelen; een verslag moest nog af. Ze werd door haar dochter van vijf vergezeld. Collega's van de medewerkster wil den weten of de dochter later, ook bij hun bedrijf wilde werken. Volgens de moeder is het wel wat voor haar want de jonge Middelburgse is nieuwsgierig en ze schrijft graag. Nee, luidde tot verrassing van velen het antwoord. „Wat wil jij dan worden?" Zonder nadenken antwoordde ze: „Mega Mindy." ]a, dat is natuurlijk een nog leukere baan. f f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45