EK krijgt vorm met loting in Kiev 301 spot FC Dauwendaele bekert verder Oostkapelle is ronde verder in KNVB-beker Thamar Zweistra wint laatste voorwedstrijd Zilveren dubbelslag voor Finn de Leng Clinic voor keepers met Maarten Arts Van de Gruiter mist net finale bij mr. Universe Zeeuws eremetaal dinsdag 29 november 2011 KIEV - In het Paleis van de Kunst in Kiev vindt vrijdagavond de lo ting plaats voor het Europees kam pioenschap voetbal van volgend jaar in Polen en Oekraïne. Het Ne derlands elftal is net als titelverde diger Spanje en beide gastlanden groepshoofd. Oranje hoort vrijdag niet alleen welke drie landen volgend jaar juni de tegenstanders zijn, maar ook waar het de groepswedstrij den gaat spelen: in de Poolse ha venstad Gdansk of Charkov in het noordoosten van Oekraïne. Secretaris-generaal Gianni Infanti- no van de Europese voetbalbond Uefa leidt de loting, die om 18.00 uur Nederlandse tijd begint. De bond heeft bekende sterren uit het verleden uitgenodigd om Infanti- no te assisteren. De presentatoren Olga Freimut en Piotr Sobczynski praten de ceremonie aan elkaar. Gedurende de loting zullen de aan- UIT UTT' p e- BADMINTON Derde klasse: Pluumpje 2-Zeeland 1 4-4, Ter- neuzen 2-Kats 1 1-7. Stand: Kats 1 49-8, Ril- landia Smashers 2 34-7, Den Ossaert 1 32-6, Zeeland 1 30-7, Sjuttul 1 27-7, Terneuzen 2 25-8, Pluumpje 2 22-8, Marathon 1 13-7. Vierde klasse: Astroïden 1 -Zierikzee 1 6-2, Ril- landia Smashers 3-Marathon 2 0-8, Terneuzen 3-Den Ossaert 2 4-4. Stand: Astroïden 1 47-8, Marathon 2 45-7, Den Ossaert 2 31-8, Rillan- dia Smashers 30-8, Zierikzee 1 25-6, Zierikzee 2 16-5, Terneuzen 3 12-7, Schepnet 1 2-3. Vijfde klasse: Terneuzen 4-Marathon 3 1-7, Sjuttul 2-Den Ossaert 3 3-5, Sjuttul 2-Zierik- zee 3 4-4, Rillandia Smashers-Marathcn 3 3-5, Terneuzen 4-Rillandia Smashers 4 4-4. Stand: Marathon 3 44-8, Den Ossaert 3 43-7, Rillan dia Smashers 5 31-7, Rillandia Smashers 4 27-8, Schepnet 2 26-7, Sjuttul 2 21-7, Zierik zee 3 17-6, Terneuzen 4 15-6. Dubbel: Rillandia Smashers 7-Astroïden 2 0-6, Pluumpje 3-Rillandia Smashers 7 6-0, Pluum pje 4-Stenge 2 1 -5, Astroïden 2-Kats 2 6-0, As troïden 3-Zeeland 2 0-6. Stand: Astroïden 2 29-6, Pluumpje 3 26-6, Stenge 1 22-6, Rillan dia Smashers 6 21-7, Pluumpje 4 20-7, Stenge 2 20-6, Zeeland 2 20-5, Kats 2 18-7, Astroï den 3 14-6, Sinar'75 1 13-4, Rillandia Smas- hers'7 2-6. wezige toeschouwers en miljoe nen tv-kijkers getrakteerd worden op drie optredens, waaronder een internationale verrassingsact, en de presentatie van de officiële EK-bal. Voor de loting staat al vast dat Po len hoofd van groep A is en Oek raïne van groep D. Polen opent het EK op vrijdag 8 juni in War schau, Oekraïne is 3 dagen later aan de beurt in Kiev. Infantino be gint vrijdag met het indelen van Nederland en Spanje in de groe pen B of C. Het hoofd van poule B speelt drie wedstrijden in Chark ov, de nummer 1 van groep C doet dat in Gdansk. De loting gaat daarna verder met pot 4, waarin Denemarken, Frank rijk, Tsjechië en Ierland zitten. Vervolgens is het de beurt aan pot 3 (Kroatië, Griekenland, Portugal, Zweden) en pot 2 (Duitsland, Ita lië, Engeland en Rusland). Oranje bergen op zoom - De zaalvoetbal- lers van FC Dauwendaele 1 bereik ten de tweede ronde van de beker competitie door in Bergen op Zoom Troy/IDEAL Car Rent te verslaan. De winst kwam tot stand vanaf de strafschopstip, nadat het duel na tweemaal 25 minuten in 8-8 was geëindigd. Doelman Ste ven Manz stopte drie penalty's en werd daarmee de held van de dag. Voor Dauwendaele scoorden Ste ven Visser(5x), Marik Waterman en Hicham Ben Hammou in de eerste helft en Angelo Geelhoed na de hervatting. Halverwege het duel leidde de Middelburgse eerste klasser nog met 4-7, maar daarna kwam Troy sterk terug en werd het kort voor tijd zelfs nog 8-7. zou dus een loodzware poule kun nen treffen met bijvoorbeeld Duitsland, Portugal en Frankrijk. Wat de Nederlandse supporters be treft, wordt Oranje ingedeeld in groep C. „Met een afstand van 1100 kilometer is Gdansk goed te doen met de auto, terwijl de Oran jefans voor Charkov het vliegtuig moeten pakken", aldus Lloyd Van- denberg, voorzitter van de Suppor tersclub Oranje. Qua afstand is Gdansk te vergelij ken met Bern, de Zwitserse stad die tijdens het EK 2008 verander de in een oranje bolwerk. „Als Oranje in Gdansk speelt, kunnen de fans gewoon met elkaar in de auto stappen om daar het sfeertje mee te maken. Dan hoef je niet eens een kaartje voor de wedstrijd te hebben. De reis naar Charkov is daar te duur voor. Daarom hopen wij dat het Gdansk wordt", aldus Vandenberg. De supportersclub heeft in Warschau al een gesprek gehad met de EK-organisatie over de mogelijkheden voor de Neder landse fans. Supporters die een EK-wedstrijd willen bezoeken, kunnen op twee manieren aan kaartjes komen. De tickets die de Europese voetbal bond Uefa beschikbaar stelt aan Nederland, worden naar rato ver deeld tussen de Supportersclub Oranje en het supportersplatform OnsOranje. De kaartjes gingen ja renlang alleen naar leden van de supportersclub, die ruim 50.000 le den heeft. Dit jaar is daar het door de KNVB geïnitieerde OnsOranje bij geko men. Na de EK-loting van 2 decem ber kunnen leden van beide clubs zich aanmelden voor kaartjes. Als de vraag het aanbod overstijgt, wat wel aannemelijk is, bepaalt een notaris door loting wie een tic ket krijgt. OOSTKAPELLE De voetbalsters van Oostkapelle hebben zich geplaatst voor de twee de ronde van de KNVB-beker. Door een o-o-gelijkspel tegen SSS werd de Walcherse hoofdklasser poule winnaar. Eerder won Oostkapelle al tegen Stedoco (o-i) en 't Zand (4-2). In de achtste finale is er een gerede kans dat Oostkapelle moet aantre den tegen één van de zeven eredivi sieteams. Die kunnen niet tegen el kaar loten. EMMELOORD Thamar Zweistra heeft in Emme- loord de laatste voorwedstrijd van het KNHS-Subli Kampioenschap voor jonge dressuurpaarden gewon nen. Bij de vierjarige paarden was de amazone uit Schore met Hexa gons Charon de beste met een sco re van 83,60 procent Dinja van Lie- re uit Kapelle werd vierde met Du val's Capri Sonne (78,80 procent). Bij de vijfjarige paarden werd Zweistra vierde met Hexagon's Ba- canti (74,20 procent). AMSTERDAM Atleet Finn de Leng (Dynamica) werd bij indoorwc Strijden in Am sterdam tweede op het kogelstoten bij de jongens C2 met 10.86 en tweede bij het hoogspringen met 1.60 meter. Bij het hoogspringen jongens Cl was er brons voor Lars Dirkzwager (Delta Sport) die 1.45 meter bedwong. Brons was er even eens voor Daan van Liere (AV'56) op de 60 meter sprint in een per soonlijk record van 8.66 seconden. OOST-SOUBURG De voetbalvereniging RCS houdt 19 en 20 december een keepersclinic voor voetbaltrainers. De bijeen komst staat onder leiding van Maar ten Arts, assistent-trainer en keeperstrainer bij het nationale voetbalteam van Saoedië-Arabië. De clinics beginnen beide avonden om 19.00 en duren tot 22.30 uur. Meer informatie over deelname aan de clinics is te vinden op de si te van RCS of op www.progoal.nl. hamburg - Bodybuilder Aart van de Gruiter uit Arnemuiden is bij de mr. Universe-verkiezing in Hamburg net buiten de finale ge vallen in de klasse masters 40+. De eerste zes bodybuilders moch ten daarin uitkomen, de 47-jarige Van de Gruiter werd in de kwalifi catie zevende. „Dikke pech dus", liet hij weten, „maar ik ben best te vreden met het resultaat." Van de Gruiter beoefent zijn sport inmiddels al 25 jaar. „Ik heb eigen lijk alles bereikt wat ik wilde berei ken. Alleen de titel Universe nog niet." T\vee jaar geleden was hij er met een vijfde plaats in Groot-Brit- tannië nog het dichtst bij. DELFT - De Zeeuwse squashers Karin Thiel (links), John Schweertman (mid den) en Henk van den Broek pronken met de medaille die ze bij het NK voor masters in Delft hebben behaald. Schweertman werd tweede bij de H55, Thiel tweede bij de vrouwen en Van den Broek derde bij de H50. De vierde Zeeuwse deelnemer, Mart Nijnens, werd achtste bij de H45. De Supportersclub Oranje hoopt tijdens het komende EK op net zo veel fans als tijdens de EK-wedstrijden in 2008 in Bern. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30