Zeeland PZC 'Onvoldoende informatie bouw theater' Schipdeur Dokje van Perry op transport WALCHEREN 22 en 23 MOLENWATER Vereniging vraagt stukken op 24 en 25 Twaalf ROC'ers klussen in Bosnië almanak Zieke kastanje onttakeld Dinsdag 29 november 2011 Boek brengt huizen in Sint Laurens bijeen Duurzaamste rustplek aan Grevelingendam 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - In het raadsvoorstel voor het maken van een definitief ontwerp voor de nieuwe schouw burg in Middelburg staat onvol doende informatie om een gede gen besluit te nemen. Dat stelt de vereniging Stadspark Molenwater in een brief aan wet houder Albert de Vries. Een van de ontbrekende stukken is volgens de vereniging een brief van de architect waarin hij waar schuwt voor overschrijding van het bouwbudget met enkele miljoe nen. Verder wil de vereniging een bodemonderzoek en een onder zoek naar de gevolgen voor het grondwaterpeil. „Na het drama in de Lange Noordstraat (waar wonin gen naast de bouwputten verzak ten, red.) kun je het als gemeente niet maken dat de omwonenden van het Molenwater door bouwac tiviteiten risico gaan lopen. Dat zou aan het onfatsoenlijke gren zen", aldus voorzitter Caja Olden- burger in een toelichting op de brief Verder wil de vereniging weten of de parkeergarage onder de nieuwe schouwburg alleen open is voor theaterbezoekers of dat die voor ie dereen, zeven dagen per week en 24 uur per dag toegankelijk is. In het laatste geval gelden strengere, en dus duurdere, veiligheidseisen. De vereniging wil ook een studie naar de vergoeding die de gemeen te zou moeten uitkeren aan omwo nenden in het kader van de zoge heten planschaderegeling. De vereniging heeft niet alleen kri tiek op de gebrekkige informatie, ze vindt het ook niet terecht dat de financiële stukken vertrouwe lijk zijn zodat burgers ze niet kun nen inzien. De vereniging vraagt het college van B en W om deze fi nanciële gegevens alsnog vrij te ge ven voordat de raadscommissie ruimte op 8 december over het voorstel spreekt. In oktober presenteerde de archi tectencombinatie CS Venhoeven en Okra haar plan voor de schouw burg en het omliggende Molenwa terpark. Elet ging hierbij om het concept Voorlopig Ontwerp. De vereniging vindt het vreemd dat, zonder dat de raad dit Voorlopig Ontwerp heeft vastgesteld, nu al de opdracht voor een definitief ontwerp moet worden genomen. „Waarom wordt door het college beraadslaging in en met de raad over het meest cruciale van het ontwerpproces, het Voorlopig Ont werp, overgeslagen?", vraagt Olden- burger in de brief aan de wethou der. MIDDELBURG - Nadat vorig jaar al een zieke kastanje werd geveld op de Middelburgse Vismarkt, is giste ren begonnen met het weghalen van een tweede exemplaar. De kas tanje die in de hoek staat naast het VLISSINGEN - De schipdeur van het Dokje van Perry gaat vandaag op transport naar Vlissingen-Oost. Daar wordt de deur, die het dokje afsloot, door VDS Machine- en Staalbouw gestraald. Daarna wordt beoordeeld in welke staat de schipdeur verkeert en op welke manier ze gerestaureerd moet worden. De stalen schipdeur werd 25 maart uit het dokje gehesen en op de ka de van het grote dok gelegd. Vanochtend wordt de 70 ton we gende schipdeur met een drijven de bok op een ponton geplaatst voor de reis naar Vlissingen-Oost. Het hijsen vindt plaats tussen 10.00 en 11.00 uur. In het voorjaar zal de gemeente bepalen welk be drijf de restauratie mag doen. Het werk moet in de zomer zijn afge rond. Restauratie van de schipdeur is een onderdeel van de totale restau ratie van het Dokje van Perry op het Scheldekwartier. Met de schip deur kon het Dokje worden afge sloten en droog gezet. Het Perrydokje dateert uit 1705 en was het eerste droogdok op het vaste land van Europa en het oudste droogdok van Nederland. Het is in 1974 gedempt voor de bouw van een bedrijfshal voor de toenmalige Scheldewerf beeldje van het kussende meisje werd in delen onttakeld. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl De medewerkster van het Middel burgse bedrijf was gisteren vrij. Des ondanks kwam ze even langs om nog iets te regelen; een verslag moest nog af. Ze werd door haar dochter van vijf vergezeld. Collega's van de medewerkster wil den weten of de dochter later, ook bij hun bedrijf wilde werken. Volgens de moeder is het wel wat voor haar want de jonge Middelburgse is nieuwsgierig en ze schrijft graag. Nee, luidde tot verrassing van velen het antwoord. „Wat wil jij dan worden?" Zonder nadenken antwoordde ze: „Mega Mindy." ja, dat is natuurlijk een nog leukere baan. ZIERIKZEE - TWaalf leerlingen van de afdeling Sociaal Cultureel Werk van het ROC in Goes zijn vanmor gen vroeg vertrokken naar de Bosnische hoofdstad Sarajevo. Ze gaan daar in het kader van een schoolproject helpen bij het op knappen van een basisschool. Het idee voor de 'klusreis' is afkomstig van de Zierikzeese rapper Dzenan Halilovic, afkomstig uit Bosnië. De basisschool in kwestie is niet in Sa rajevo zelf maar in een dorpje er vlakbij. De ROC'ers bivakkeren tij dens de werkweek in een hotel in de buurt van Sarajevo. De leerlin gen moeten de reis- en verblijfkos ten zelf betalen. Dzenan: „We zijn zelf op zoek gegaan naar sponsors en dat is gelukt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21