Schultz: harder op de snelweg Zeven restaurants doen mee aan sterrenregen Haven in Zicht o zeeland seaports Makkelijke toets WOENSDAG 30 NOVEMBER 31 10 en 11 Binnen Buiten 130 op veel routes Steunbetuigingen voor Johan Cruijff AMSTERDAM - Ze stonden gisteravond met ruim driehonderd man sterk bij de slagboom voor het parkeerdek van de Amsterdam Arena. En alle maal wilden ze hetzelfde. Johan Cruijff zal en moet behouden blijven voor Ajax. Want Johan Cruijff is een echte Ajacied, zongen ze. En de overige commissarissen Steven ten Ha ve, Marjan Olfers, Edgar Davids en Paul Römer kunnen maar beter oprotten. „We willen Ajax te rug", schreeuwden ze tussen al het vuurwerk door. De supporters stonden niet zomaar voor de slag boom. Ze wilden de leden van de ledenraad ver welkomen, of beter gezegd: beïnvloeden. Want de ledenraad van de Amsterdamse club hoopte gisteravond tijdens een vergadering in de Arena stelling te nemen in een slepend conflict tussen Cruijff en de vier overige commissarissen, leder lid van de ledenraad werd bij aankomst in de Are- vocaal onthaald. foto Olaf Kraak/ANP pagina 28: crisis Ajax MIDDELBURG - Zeeland heeft er twee nieuwe ster renrestaurants bij. In Michelingids prijken voor de eerste keer Pu re C uit Cadzand en 't Vlasbloemeken uit Koe wacht. De Kromme Water gang in Slijkplaat ging van één naar twee ster ren en Oud Sluis blijft met stip de nummer één van Nederland. Jannis Brevet van Inter Scaldes (Kruiningen) had de stille hoop dat Michelin dit jaar een derde ster aan zijn restaurant zou uitreiken. „We staan al geruime tijd op het podium met zilver en zouden de gouden plak willen maar uiteindelijk staan we er elke dag weer met ons team om het de gasten naar de zin te maken, want daar gaat het toch om." Katseveer uit Wolphaartsdijk be hield zijn ster. „We zijn er hartstikke blij mee", zegt gastvrouw Jessica van der Weel. „We hebben net verbouwd en dan moet je maar afwachten hoe de mannen van Michelin hier tegen- kijken." pagina 2 en 3: Belgische gour mand geeft Zeeland sterren pagina 4: 'voldoende-incident' Zie achterzijde 'Buiten'-katern: GRONINGEN - Studenten in Gronin gen zijn zonder een tentamen te maken met een voldoende naar huis gestuurd. Het was een nood zakelijke voortgangstoets. Omdat er geen surveillanten waren is de toets niet afgenomen. I.v.m. Dankdag zijn wij de hele dag gesloten. Goes Koudekerke j Kruiningen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 8"711688 555530 Het geheime leven van Joop WALCHEREN Voor tanden kun je kiezen Nostalgische pakjesavond DINSDAG 29 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 285 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Begin 2012 wordt op de A17/A58 tussen Bergen op Zoom en Roosendaal trajectcontro le ingevoerd. Dat heeft minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) besloten. Ook verhoogt ze per 1 september 2012 de maximum- snèlheid op bijna 60 procent van de snelwegen de hele dag of een deel van de dag naar 130 kilometer per uur (waaronder de A4 van Ber gen op Zoom naar de Belgische grens). Ook gaat per 1 juli de snel heid op vier op de vijf 8o-kilome- terzones bij de grote steden weer naar 100 kilometer per uur. „Mijn uitgangspunt is: harder waar het kan, langzamer waar het moet", al dus Schultz. Sinds juli van dit jaar mag op acht trajecten 130 worden gereden, waaronder de A58 van Vlissingen naar Bergen op Zoom. Volgens on derzoeksbureau Arcadis stroomt het verkeer op de acht trajecten be ter door, is de reistijd afgenomen en zijn er geen opvallende negatie ve ontwikkelingen voor de veilig heid. Op de A58 werd vóór invoe ring gemiddeld 114,5 kilometer per uur gereden; erna 117,3 kilometer per uur (+2,8). Automobilisten pas sen hun snelheid wel aan de om standigheden aan, aldus de onder zoekers. Zo is er in de Vlaketunnel een gemiddelde snelheidstoename van 1,5 kilometer per uur. In haar berekeningen gaat de mi nister uit van 3 tot 7 verkeersdo den meer per jaar door de verho ging van de snelheidslimiet en van 17 tot 34 meer ernstig gewonden. Om de dalende trend in de aantal len doden en ernstig gewonden vast te houden, wil ze risicowegen aanpakken. pagina 3: commentaar pagina 6/7:136 nieuwe norm iBSBMl Als 130 mag, moet 140 ook kunnen reageer op www.pzc.nl reacties: 326 Cruijff wordt gedreven door rancune 67% 33%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1