Beste Britse popmuziek uit 'De Sixties' Boek Zwigtman scoort hoog bij Duitse lezers agenda Tim Lothar komt naar The Lane De Rietdekker op herhaling dinsdag 29 november 2011 Weblog over kunst en cultuur op Schouwen-Duiveland www.pzc.nl/cultuurdichtbij ZANG- EN MUZIEKSHOW British Pop Invasion in De Mythe in Goes door Ali Pankow In de Amerikaanse hitlijsten staat het te boek als The Bri tish Pop Invasionde grote suc cessen van talrijke Engelse ar tiesten die in de slipstream van The Beatles enorme hits scoorden in de periode van 1964 tot 1969. Die beste Britse popmuziek uit De Sixties herleeft donderdagavond met een wervelend zang- en mu- ziekshow in theater De Mythe in Goes. Deze British Pop Invasion brengt dus uiteraard muziek van The Beat les, maar ook van The Rolling Sto nes, The Kinks, The Fortunes, Dus ty Springfield, Petula Clark, San- die Shaw, Gerry The Pacema kers, The Hollies. Natuurlijk prij ken er bekende songs als Needies and Pins, Preacherman, Drive my car, I can get no satisfaction, Hou se of the rising sun, Down Town en Eloise op het repertoire. Alle hits worden gebracht door een showorkest en vier solisten: Jay Simmons, Tim Harwood, Tom Se nior en Kim Wilson. „Ik wil liever niet het woord 'imite ren' gebruiken, want dat heeft een negatieve lading. De solisten zin gen op hun eigen manier, maar ko men in hun performance zo dicht mogelijk bij de oorspronkelijke ar tiesten. Je voelt dan ook vaak een golf van herkenning door de zaal gaan", zegt producent Juliette Pie- ters. Volgens haar werd met deze show aanvankelijk gefocust op een pu bliek van minstens 45 jaar en ouder. Mensen dus die bij het ho ren van al die bekende hits hun jeugd herbeleven. „Dat gebeurt ook, maar nu aan het einde van de tournee kunnen we constateren dat er ook een aanzienlijk jongere doelgroep voor blijkt te bestaan. Bezoekers van rond de dertig jaar kennen die Engelse bands en solo artiesten niet uit hun eigen jeugd, maar ze tonen zich zeer verrast over de kwaliteit van de muziek. 'Wat een mooie songs werden er toen gemaakt', is een reactie die ik al diverse keren heb gehoord in de pauze en na afloop van deze show. Het is voor hun echt een eye of be ter gezegd een ear-opener", aldus Pieters. Zelf ervaart ze met haar 51 jaren Kim Wilson: „Dusty Springfield vond ik zeer interessant." Kim als Mary Hopkins in Those where the days. Kim als Sandie Shaw. The British Pop Invasion is gelan ceerd in een periode, waarin tribu- te-programma's schering en inslag zijn. Het publiek heeft blijkbaar be hoefte aan nostalgie en geniet al leen al bij de opkomst van bijvoor beeld Petula Clark en Mary Hopk ins. „Ik heb op YouTube hun bewegin gen steeds goed bekeken om deze ook in de show te gaan gebrui ken", zegt zangeres Kim Wilson. foto's Anne Meester en Ellis van den Berg Zij wisselt in de show diverse ma len van pruik en outfit. Zij zegt zelf enorm te genieten als het pu bliek bijvoorbeeld het refrein van Those where the days van Mary Hopkins luidkeels meezingt, maar ook van klassiekers als Hey Jude en Eloise die door de voltallige cast worden gezongen. Donderdag 1 december, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Kim beweegt en zingt precies als Petula Clark. de Britse Popinvasie ook groten- deéls als een sentimental journey. „Als ik dan bijvoorbeeld zo'n num mer hoor als Whiter shade of pale van Procol Harem, zie ik mezelf weer schuifelen vroeger thuis bij ons in de garage die ik voor mijn eigen feestje eerst had leeg ge sjouwd en vervolgens had versierd met banken en netten." Pieters maakte filmpjes van de Bri tish Pop Invasion voor You Tube, maar heeft zich voorgenomen bij de laatste opvoering zaterdag aan staande in de schouwburg in Am stelveen zonder verplichting nog een keer lekker voor zichzelf te gaan genieten. „De bezoekers doen dat overigens steeds op hun eigen manier. Sommigen zitten stil te luisteren en te genieten. An deren staan binnen één nummer al in de gangpaden te swingen en mee te zingen." middelburg - Floortje Zwigtman uit Middelburg is bij 'Der Leser- preis - die besten Bücher 2011' als tweede geëindigd in de categorie historische romans. Met Adrian Mayfield - Auf Leben und Tod, de Duitse vertaling van Spiegeljongen, moest zij alleen Rebecca Gablé met Der dunkle Thron voor laten gaan. In totaal werden dertigdui zend lezersstemmen uitgebracht, verdeeld over tien categorieën. De Leserpreis is de grootste literaire publieksprijs voor Duitstalige boe ken. Spiegeljongen, origineel verschenen in 2010, is het slot van de veelge prezen trilogie Een Groene Bloem. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Kerkwerve Tafelen in de buurt. Dorpshuis, 13.30 uur Middelburg Lezing 'Gekend en bemind' door Men- no Helmus. Hij vertelt over de liefde en hoe moeilijk het is te weten dat je geliefd bent en van daaruit te leven. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 1, 9.15 uur. Oosterland Vergadering dorpsraad. Dorpshuis Oosterhof, 20.00 uur Terneuzen Schrijfster Connie Palmen is te gast bij Stichting Prometheus. Zij vertelt over haar nieuwe boek Logboek van een on barmhartig jaar, dat ze schreef na het overlijden van haar partner Hans van Mierlo. Porgy Bess, Noordstraat 52, 20.00 uur Zierikzee Tafelen in de buurt. 't Nieuwe Vrije, 13.30 uur PODIUM Middelburg Station Zuid presenteert de moderne dansvoorstelling 'Skin'. Stadsschouwburg, 19.30 en 21.15 uur Vlissingen HZ Cult-avond met 'Het Land', psycho logische thriller door Theaterproductie huis Zeelandia. Arsenaaltheater, 20.00 uur oostburg - De Deense blueszan ger en gitarist Tim Lothar (1968) treedt morgenavond op in The La ne in Oostburg. Het concert begint om 20.00 uur. Lothar denkt, schrijft en musiceert vanuit de roots van de Mississippi en Delta-blues. Na ruim tien jaar achter de drumkit in de band Lightnin Moe pakte hij in 2005 de gitaar op en koos voor een eigen weg in de akoestische blues. Met vier solo-albums, diverse awards en honderden grote en klei ne optredens achter zijn naam is Tim een Europese ambassadeur van de bakermat van de blues. Zijn eigen songs en de traditionals vloeien bijna naadloos in elkaar over. middelburg - Theaterproductie huis Zeelandia speelt van vrijdag 16 tot en met zondag 18 december extra voorstellingen van De Riet dekker. Dat gebeurt in de studio van het theaterproductiehuis aan de Hoogstraat in Middelburg. Aan vang alle dagen om 20.00 uur. De Rietdekker is gebaseerd op het gelijknamige boek van Rinus Spruit, waarin hij het harde be staan van een rietdekkerfamilie. Dit Zeeuwse verhaal is een monu ment voor een generatie. Acteur Bram Kwekkeboom brengt de ge schiedenis tot leven. De Rietdekker was eerder te zien als reizende productie van Zeelan dia en dit jaar tijdens het Zeeland Nazomerfestival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15