zeeland 115 speelgoedwinkel rond Sinterklaas Ruiiwinkei krijgt Zeeuws-Vlaamse makelaars trekken hotei'westduin de 2rens °ver om Belgen te verleiden Ruiten ingegooid, politie zoekt getuigen Loslopende hond op A58 is verwaarloosd Politiehond bijt man 13.500 euro voor KWF bij spinningmarathon maandag 28 november 2011 B 588 vr Nog altijd kunnen kinderen rekenen op een hoofdcadeau en wat kleinere spulletjes erbij. Volgens speelgoedbaas Marco Visser mag het hoofcadeau best nog wat kosten: gemiddeld rond de vijftig euro. Het spelletje Wordfeuddat jongeren spelen op hun mobieltjes, heeft Scrabble weer erg populair gemaakt. De bordspellen met losse letters zijn niet aan te slepen. In alle speelgoedwinkels staan de verkoopsters aan een stuk door in te pakken. foto's Willem Mieras wmmmstm goes - Het Golden Tulip Strandho- tel Westduin in Koudekerke heeft onlangs nieuwe televisies aange schaft voor in de hotelkamers. Om dat de oude toestellen nog prima in orde waren, werd daarvoor een bestemming gezocht en gevonden. Het werd de Ruiiwinkei in Goes. Daar kunnen de televisies worden aangeschaft voor punten, die klan ten kunnen verdienen door spul len of diensten aan te bieden. Óm dat het erg veel toestellen zijn, zal een deel ervan ook voor (weinig) geld te koop zijn tijdens de rom melmarkt op 10 december bij de winkel. De opbrengst is voor kof fie, thee en koekjes. door Raymond de Frel terneuzen - Met een grootschalige campagne in België willen Zeeuws-Vlaamse makelaars, ban ken, hypotheekverstrekkers en wooncorporaties zuiderburen aan sporen om in Zeeuws-Vlaanderen te komen wonen. Er wordt een stichting opgericht, die de campag ne Verhuis naar Zeèuws-Vlaanderen bewaakt. Volgens Paul Saman, toekomstig bestuurslid van de stichting, laten de cijfers nu al zien dat Belgen steeds meer interesse hebben voor een woning in Zeeuws-Vlaande ren. „In dertig tot veertig procent van de bezichtigingen hebben we nu al met Belgen te maken. De campagne richt zich vooral op het bewustmaken van voordelen om de grens over te steken." T\vee Bel gische reclamebureaus gaan zich daarmee bezighouden. „Dan moet je onder meer denken aan het be nadrukken van de fiscale voorde len (hypotheekrenteaftrek) en lage woningprijzen, maar ook rust, ruimte en omgeving." Aanvankelijk zou het samenwer kingsverband UwNieuweToe- komst de kar trekken, maar dat bleek vanwege overheidsbemoeie nis een lastige zaak. UwNieuwe- Toekomst ondersteunt het initia tief nog wel met 10.000 euro. Sa- man: „UwNieuweToekomst wordt door de politiek gestuurd. Dan kun je niet zomaar zeggen dat je 'even bewoners over de grens gaat trekken'. We streven er nu naar om alle deelnemende bedrijven de campagne financieel te laten dra gen. Al met al hebben we voor een jaar tussen de 80.000 en 100.000 euro nodig." Verhuis naar Zeeuws-Vlaanderen gaat in februari 2012 van start, zo dat de makelaars op 31 maart tij dens een open huizenroute voor het eerst de vruchten van de cam pagne kunnen plukken. 's-HEERENHOE'K De politie zoekt getuigen die iets hebben gezien of gehoord van het ingooien van ruiten bij een wo ning aan de Laustraat in 's-Heeren- hoek. Een onbekende heeft op vrij dagavond rond 22.00 uur een aan tal ruiten van de woning vernield. Inmiddels is een buurtonderzoek begonnen. Getuigen kunnen bellen naar telefoonnummer 0900-8844. KAPELLE Een loslopende hond zorgde zater dagochtend voor gevaarlijke situa ties op de A58 en de Nieuwe Vierwe- gen bij Kapelle. Omstanders vingen het dier op de laatstgenoemde weg. De gewonde en sterk vermagerde hond werd meegenomen door de dierambulance. De politie achter haalde de eigenaar (een Kapelle- naar). Hij kreeg een proces-verbaal en kreeg de hond terug, maar onder voorwaarden. De eigenaar moet het dier een correcte (medische) verzor ging geven en voorkomen dat het nog ontsnapt Als hij zich hier niet aan houdt, wordt hij vervolgd. GOES Bij een opstootje aan de Grote Ka de in Goes is in de nacht van zater dag op zondag een man gebeten door een politiehond. De oploop ontstond omstreeks 2.30 uur bij de arrestatie van een 18-jarige man uit de gemeente Bor- sele wegens belediging van een agent. De sfeer werd grimmig en de agenten riepen versterking in. Daar was ook een hondenbegelei der bij. De agent waarschuwde de menigte uit de buurt te blijven. Eén man negeerde die waarschu wing en werd vervolgens in zijn been gebeten door de hond. Daar op ging de man ervandoor. Hij werd niet meer achterhaald en over zijn verwondingen is dan ook niets bekend. De 18-jarige Borsele- naar kreeg op het politiebureau een proces-verbaal uitgereikt THOLEN Stavoord6, dat volgend jaar met drie teams meedoet aan het evene ment Alpe D'HuZes, heeft vrijdag 13.500 euro opgehaald met een spin ningmarathon in Tholen. Er deden 180 mensen mee. De twintig leden van de drie teams, afkomstig uit Sint-Annaland en Oud-Vossemeer, zullen in juni op één dag zes keer de bekende berg Alpe D'Huez op fietsen. Ze laten zich sponsoren, maar proberen vooraf ook geld op te halen met allerlei acties. Zo zit er ook nog een wielerveiling in de planning. De opbrengst is voor KWF Kankerbestrijding. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst OKA-O]1"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47