Weg vrij voor regering Zwarte Piet taboe bij Sinterklaas in Canada PZC AKKOORD Mes op de keel door kredietbeoordelaar brengt België een kabinet Verkeersongelukken eisen leven zes mensen afgelopen weekeinde Arrestaties na afpersing in Terneuzen Cruijff en trainers nemen juridische maatregelen qll, '»nv Zonnig 10° WD nog niet gewend aan rol als grootste partij 5 Autodealers varen wel bij de vele miljonairs door loterijen 7 Roy Hendriksen hoofdtrainer RKC Waalwijk tijdens duel met Feyenoord 36 en 37 MAANDAG 28 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 284 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN brussel - Met het mes van krediet beoordelaar Standard 8c Poor's op de keel hebben de onderhande laars in de Belgische kabinetsfor matie afgelopen weekeinde - na 530 dagen - eindelijk de weg vrijge maakt voor een nieuwe regering. Formateur Elio Di Rupo gaf het gistermiddag tijdens een persconfe rentie toe: de verlaging op vrijdag door de Amerikaanse kredietbe oordelaar van de kredietwaardig heid van België én de dreiging van Europese boetes speelden een rol bij het alsnog bereiken van een fi- nancieel-economisch regeerak koord. De Waalse socialist Di Rupo, hij bedankte de Belgische bevolking voor het opgebrachte geduld, wil komende zondag zijn regering van Vlaamse en Waalse socialisten, li beralen en christendemocraten rond hebben. Koning Albert II zei alvast blij te zijn met het akkoord. Maar Di Rupo zal vanmorgen ang stig de reactie van de financiële markten tegemoetzien. Die heb ben herhaaldelijk weinig vertrou wen getoond in de bezuinigings- en hervormingsplannen van lan den als Griekenland, Italië of Por tugal. De grote vraag is of dat nu bij België anders zal zijn. Vertrekkend premier Yves Leterme waarschuwde zaterdag al dat het vertrouwen niet ineens te rug zal keren. Hij houdt er reke ning mee dat de rente op Belgisch staatspapier, die vrijdag een record van 5,93 procent bereikte, nog zal stijgen. Maar volgens Di Rupo legt dit ak koord de basis voor verbetering. Het financieringstekort zakt vol gend jaar tot 2,8 procent - onder de EU-norm - en arbeidsmarkt en belastingen worden hervormd. „We voldoen punt voor punt aan luropese aanbevelingen." 'handen uit de dtEuropese aan AuM pagina 9: 'h mouwen' Formateur Elio Di Rupo kon gisteren bekendmaken dat België na 530 dagen onderhandelen weer een regering krijgt. foto Virginia Mayo/AP MmuamiimMswimNMnmmmmmiium&B&eMMwmmimmmmmmiummmmmiMmMm szm vancouver - Sinterklaas moet het dit jaar in de Canadese stad Van couver stellen zonder zijn traditio nele helpers. Na een klacht over ra cisme hebben de organisatoren be sloten dat er geen zwarte Pieten aanwezig zullen zijn bij het volks feest, waar jaarlijks 400 tot 600 Ca nadese Nederlanders op afkomen. Dat heeft de krant Vancouver Sun gemeld. Leden van de Afrikaans-Canadese gemeenschap in Vancouver had den hun beklag gedaan over de aanstaande komst van zwarte Piet, die volgens hen beledigend en ge dateerd is en een racistisch stereo type. Sinterklaas arriveert volgende week zaterdag wel gewoon in de haven van Vancouver. Het is nog onduidelijk wie de goedheiligman nu gaan helpen bij het uitdelen van pepernoten en ca deautjes. De organisatie van het sinterklaas feest in Vancouver neemt daarover later een besluit. RIJSWIJK - Zes personen zijn dit weekeinde om het leven gekomen door ongevallen in het verkeer. Een 87-jarige vrouw uit Vught kwam vrijdagavond in haar woon plaats om het leven, doordat zij werd overreden door een trein. De vrouw was met haar auto vast ko men te staan op een spoorweg overgang. Toen zij uitstapte en naast haar auto stond, werd ze door een trein aangereden. Tijdens een rally voor oldtimers in Olst (Overijssel) kwamen zaterdag een 55-jarige man uit Leiden en een 54-jarige man uit Eindhoven terneuzen - Een arrestatie-een heid van de Zeeuwse politie heeft zaterdag rond het middaguur in Terneuzen twee mannen aange houden. Ze worden verdacht van afpersing en bedreiging van twee Belgische jongens. De jongemannen uit Stekene wer den 's nachts na een bezoek aan de McDonald's in Terneuzen ge dwongen naar een pinautomaat te rijden. Omdat ze geen geld op hun rekening hadden staan, werd hun te verstaan gegeven daar voor te zorgen en 's middags terug te ko men. De Belgen reden echter di rect naar de politie in Terneuzen. Door een val op te zetten bij de pinautomaat van het winkelcen trum Zuidpolder, konden de ver dachten worden opgepakt. Ze zijn overgebracht naar de gevangenis in Middelburg en worden waar schijnlijk vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. amsterdam - Johan Cruijff en tien jeugdtrainers van Ajax nemen juri dische maatregelen tegen de be noemingen van Martin Sturken- boom, Danny Blind en Louis van Gaal bij Ajax. Volgens Cruijff en consorten zijn de aanstellingen niet rechtsgeldig en in strijd met het voetbaltechnische beleid van Ajax. Wat de juridische stappen in houden, is nog onduidelijk. pagina 30: Ledenraad Ajax moet stelling nemen Johan Cruijff wordt door rancune gedreven reageer op www.pzc.nl om het leven toen hun auto tegen een trein botste. Het ongeval ge beurde op een onbewaakte spoor wegovergang. Een 65-jarige man en een 56-jarige vrouw uit Almere kwamen zater dag op een brommer in botsing met een invalidenwagen op een fietspad in Muiden. Zij overleden later in het ziekenhuis. De bestuur der van de invalidenwagen, een 63-jarige Amsterdammer, raakte ge wond. Gisterochtend kwam een 23-jarige Rotterdammer om het leven bij een ongeval in Lage Zwaluwe. reacties: 544 Provincie moet strenger optreden tegen vuurwerkvandalen Ineens 4% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8"711688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1