Woekeren met kleine leefruimte binnen buiten 26 november 2011 Uitgekeken op de oude meubels of het hoogpolige vloerkleed? Verander een muur! Een bijzondere muur als blikvanger kan een kamer een enorme boost geven. En alles mag, van simpele bakstenen tot extravagante vissenhuid. door Alice Plekkenpol dien kun je zo'n wand zelf aanbrengen." De trend van een opvallende en persoon lijke muur zet zich ook voort in behang. Diverse bedrijven leveren persoonlijk be hang waarin foto's, namen van gezinsle den of (kindertekeningen verwerkt zijn. „Mensen kiezen voor persoonlijk behang omdat ze het belangrijk vinden hun ei gen identiteit terug te vinden in hun wo ning. Iets unieks toevoegen aan het inte rieur versterkt het thuisgevoel", meent Iris Oude Groeniger van Behangrijk. Behangrijk levert in verschillende maten, en daardoor zijn de mogelijkheden legio. Uiteraard heeft dit behang een forser prijskaartje dan dat van een rol bij de bouwmarkt, maar daar staat tegenover dat je er doorgaans ook geen kamer mee volplakt. Meestal volstaat een kleine wand. „Vooral in niet al te grote wonin gen kun je er een saai hoekje al een op frisbeurt mee geven. Of je laat een kleine muur er helemaal uitspringen." Zo uniek als het behang is, zo divers zijn de wensen van de consumenten, weet Oude Groeniger. Een klant liet bijvoor beeld zijn favoriete ingrediënten op de keukenmuur aanbrengen, ter inspiratie bij het koken. Een makelaarskantoor wis selt elk seizoen van behang, en een da me bestelde nostalgisch behang met daar in zwart-wit foto's verwerkt van haar fa milie. Voor het ultieme thuisgevoel. Weerman Piet Paulusma heeft het al een paar keer voorspeld: we krij gen een heuse horror- winter. Reden te meer om nu even aan de slag te gaan om het thuis zo behaaglijk mogelijk te maken. Met persoonlijke accenten, want de na druk ligt dit najaar op het uitdragen van je eigen identiteit. Dat weet ook interieurontwerper Eric Kant van de Centric Design Group, die maatwerk levert aan meestal vermogen de klanten. Hij gaat een eind mee in de individuele woonwensen van zijn clientè le, maar houdt wel vast aan zijn princi pes. „Zo gebruik ik de beste materialen, of het nu gaat om Italiaans marmer in de badkamer, of bijzondere wandbekle- ding in de living, zoals roggenhuid." Kant heeft een voorkeur voor natuurlijke producten. Steen, hout, leer, alles wordt toegepast, ook in combinatie met elkaar. Maar wel met mate, blijkt uit een van zijn belangrijkste stelregels: „Ontwerpen is als koken: gebruik zo weinig mogelijk verschillende ingrediënten om toch tot een smakelijk resultaat te komen." Bijzondere muren zijn ook weggelegd voor mensen met een smallere beurs. Ie maakt een wand gewoon zelf of gebruikt halffabrikaten uit de bouwmarkt of de speciaalzaak. Zo levert de firma Hugs le deren wandtegels om een warme 'knuf felmuur' te creëren. De lederen vlakken, in verschillende maten en kleuren, vor men op zich al bijna een kunstwerk. „Toch is het wel degelijk wandbekle- ding", zegt woordvoerder Astrid van der Put. Volgens haar behoort een lederen muur tot de nieuwste trends. „En een trend die langere tijd blijft, zeker nu de wandtegels goedkoper worden. Boven- www.hugsbyalphenberg.com www.behangrijk.nl www.wallanddeco.com www.prades.nl www.studioart.it Fi-y Reageren? wonen@wegener.nl Tips voor pimpen Minder is meer. Gaat het om een grote wand, kies dan één product, bijvoorbeeld steen strips, gebleekte steigerplanken, zachte stof, lederen wandtegels of gewoon mooi behang. Varieer niet te veel in kleuren en maten, dat werkt onrustig. Een kleine muur kun je wel omtoveren in een 'wild' kunstwerk door er een collage van te maken. Gebruik verschillende materialen en vooral je fantasie. Een stuk koeienhuid, een zelf gebreide of geborduurde lap, sprokkelhout, schapenvacht, patchwork, mozaïek: niets is te gek. Van zo'n collagewand kun je, afhankelijk van de gebruikte materialen, een voorzetwandje maken in plaats van alles op de muur te lijmen ofte spijkeren. Grootste voordeel van een paneelwand is dat deze zich simpel laat verwijderen. Wie een paneelwand van wielen voor ziet, kan hem 3f en toe op een andere plek zetten. Foto's: 1 (hoofdfoto): detail lederen wandtegel Hugs; 2: behang keuken Behangrijk; 3: behang New York Behangrijk; 4: lederen wandbekleding Hugs; 5: behang jongenskamer Behang rijk; 6: behang Barok Behangrijk. foto's PI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97