zeeland 133 'Winkels Snowbase in de wacht' 'Gerichte aanpak van verkeersterreur werkt' UITSPRAAK Komst bedrijven onzeker Zoektocht naar oplossing voor nijpend tekort studentenkamers Glazenwassers- en Schoonmaakbedrijf JL Houtekamer van de Velde Yerseke B.V. Weerhoek Veel energie toegewenst! Bouwraadhuis De Kok Bouwgroep Hirdes De Echte Bakker is verhuisd! zaterdag 26 november 2011 door Raymond de Frel terneuzen - Het is onzeker of nog voor de jaarwisseling de eerste winkels onder skipiste Snowbase in Terneuzen hun deuren openen. Twee bedrijven kunnen niet van start door een uitspraak van de Raad van State. Twee anderen heb ben daarvan geen last, maar onder meer het regelen van gebruiksver gunningen blijkt tijdrovend. Begin september meldde makelaar Paul Fermont dat voor de jaarwis seling zeventig procent van de ruimten zou zijn gevuld. Een inter nationaal opererende kinderspeel- halexploitant, kinderspeciaalzaak, speelgoedwinkel en een bowling baan worden genoemd als toekom stige voorzieningen onder de pis te. Fermont wil niet zeggen welke bedrijven hinder ondervinden van de uitspraak van de RvS. Die bepaalde vorige week dat de gemeente Terneuzen duidelijker moet maken dat de detailhandel bij Snowbase het winkelaanbod in de Terneuzense binnenstad niet ontwricht. De Raad vindt ook dat Terneuzen niet helder heeft ge maakt of er wordt voldaan aan de afgesproken verhouding van 80 procent vrijetijdsactiviteiten en 20 procent detailhandel. Dat was ko ren op de molen van bezwaarma ker Handelsmaatschappij De Hoop, dat vreest dat de winkels bij Snowbase de invulling van een plan voor winkels aan de Kenne- dylaan-West bijt. De Raad viel er onder meer over dat Terneuzen om onduidelijke redenen winkels waar je voor eventuele aanschaf spullen kunt testen (het try buy-principe), niet tot de 20 pro cent detailhandel rekende. Fermont gaat binnenkort met de gemeente Terneuzen in gesprek. „Het is nog maar de vraag of de eerste twee bedrijven vanwege alle vergunningsprocedures voor het einde van het jaar van start kun nen. Weinig schokkende zaken zorgen helaas voor veel vertraging. De twee andere bedrijven staan door de uitspraak van de Raad van State in de wacht. Uiteraard be staat het risico dat ze weglopen als er een andere interessante optie langskomt. Het is dus zaak om snel te handelen, al is het geen een voudige klus om de boel te repare ren." In afwachting van de uit spraak van de Raad van State was Fermont nog niet de boer opge gaan om de overige 30 procent aan winkelruimten te slijten. door Emile Calon MIDDELBURG - De gerichte aanpak van verkeersterreur werkt, aldus woordvoerder Esther Boot van de politie. „We krijgen geen meldin gen meer van overlast." Een half jaar geleden kondigde de Walcherse politie aan dat het korps de verkeersterreur, veroor zaakt door een vrij kleine groep be stuurders, ging aanpakken. Die groep stond bekend om het hou den van straatraces en om het feit dat ze vaak 's nachts met giganti sche snelheden over de Walcherse wegen reden. Waarschijnlijk hiel den ze illegale wedstrijden op de nieuwe N57 toen deze weg nog niet officieel opengesteld was voor het publiek maar wel al berijdbaar was. Maar ook met ander weggedrag trok deze groep de aandacht, zoals het blijven staan voor een groen verkeerslicht en pas hard optrek ken als dat op oranje springt en te veel lawaai maken. De verkeerspolitie en de Walcher se wijkteams hebben de groep vol gens Boot 'stevig op de huid geze ten'. „Onder andere door het inzet ten van onopvallende auto's." Boot heeft de indruk dat de groep zich op Walcheren en de rest van Zeeland rustig houdt. door Maurits Sep vlissingen - De studentenhuisves ting in Vlissingen is al jaren een punt van zorg en aandacht. Hoge school Zeeland, woningcorporatie l'Escaut en de gemeente gaan een nieuwe poging doen een oplossing te vinden. „Vlissingen wil behalve dé kennis- stad van Zeeland ook dé studen tenstad zijn. Daarom moeten we een plan maken voor goede en vol doende studentenhuisvesting", zegt wethouder Rob van Dooren. Volgens hem is er dit jaar een ge brek aan studentenkamers. Boven dien verwacht hij na gesprekken met de HZ een groei van het aan tal studenten. Uitbreiding van stu dentenhuisvesting is dus nodig. „Hoeveel en wat er nodig is, gaan we nu inventariseren." De gemeente hoopt bovendien dat zij in aanmerking kan komen voor een subsidie van het Rijk. kantoorautomatisering telecommunicatie Grintweg 32, 4401 NE Yerseke Tel. 0113-579030 Postbus 2. 4400 AA Yerseke Fax 0113-579040 info@addjct.nl www.addlct.nl Torricellistraat 29 4416 DM Kruiningen 0113-383563 mobielnummer 06-11625831 jl.houtekamer@hetnet.nl Metsel- Bouwservice Zuid METSELEN TEGELEN VOEGEN IK MBZ Christinastraat 1 J 4414 BE Waarde ^5 Tel. 06-14141493 Tel. 0113-4042 27 metselwerk@zeelandnet.nl www.mbzwaarde.nl VOOR BEDRIJVEN EN PARTICULIEREN BH Wij verzorgden de levering en montage van de wand-en vloertegels. INSTALLATIEBEDRIJF Kreeft 5 I Yerseke Tel. 0113-572120 www.van-de-velde.nl Voor aanleg, installatie en onderhoud van koeling en airconditioning. Tevens alle elektra werkzaamheden in en rondom uw bedrijf of woning. Koel- elektrotechnisch installatiebedrijf REPARATIE SERVICE NIEUWBOUW Nijverheidstraat I 4416 BV Kruiningen tel. 0113 - 38 II 13 m. 06 - 53 78 07 32 Wij verzorgden de complete elektrische installatie Velektrotechniek Verhage elektrotechniek BV telefoon: 0113-622437 Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 57 17 58 waar bouwen begint Bakkerij Hirdes uit Krabbendijke heeft op 23 november officieel de deuren geopend van de nieuwe winkel aan de Dorpsstraat in Krabbendijke. Het historische pand deed in de 17de eeuw dienst als herberg. Naast de grote bakkerij aan de Zuidweg, heeft Bakkerij Hirdes er met deze winkel annex bakker een bakkerij bij. De geur van versgebakken brood is nu weer bijna dagelijks aanwezig. De nieuwe winkel heeft ook een koffiehoek waar natuurlijk kan worden genoten van al het lekkers de winkel te bieden heeft maar ook voor High Tea's en lunches kan men terecht bij Hirdes De Echte Bakker' Onderstaande bedrijven feliciteren de familie Hirdes en medewerkers met de opening van de nieuwe winkel:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81