Tholen bouwt te veel 281 zeeland Zaterdag 16 juni 2012 www.deltaridefortheroses.nl Inschrijven vanaf 1 december 2011 Vrienden van Siem winnen vrijwilligersprijs 'Geen steun ziekenhuis' Tekort op havenplan 3,5 miljoen Ride for the Roses Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel! Verkeersoverlast op pijlerdam ONDERZOEK Te weinig woningen in Sint Philipsland, Oud-Vossemeer zaterdag 26 november 2011 B DELTA\ I I li in samenwerking met PZC ten behoeve van door Rob Paardekam THOLEN - De Vrienden van Siem en verslaggever Edwin Otto van Omroep Tholen zijn gisteravond in de prijzen gevallen tijdens de vrijwilligersavond van de gemeen te Tholen. De Vrienden van Siem wonnen in de categorie 'groep vrijwilligers van het jaar'. Deze sportieve groep komt voort uit een zaalvoetbaltoer- nooi dat werd gehouden door een vriendenclub uit Sint-Annaland. Toen één van hen, Siem Vroegop, in 2006 overleed, besloten zijn voetbalmaten hun jaarlijkse zaal voetbaltoernooi naar hem te ver noemen. Inmiddels organiseren ze nog veel meer activiteiten. De op brengst gaat steevast naar een goed doel dat met kanker te ma ken heeft. Edwin Otto werd gisteren gekozen tot individuele vrijwilliger van het jaar. Hij zet zich al jaren in voor de lokale omroep, onder meer als ver slaggever, programmamaker en se cretaris van het bestuur. Jochem van Dijke werd in het zon netje gezet als vrijwilliger van de toekomst. De 20-jarige Tholenaar is jeugdtrainer bij voetbalvereni ging Tholense Boys en is al jaren actief als scheidsrechter. Jochem is ook kerkelijk actief VLISSINCEN - De LPV-fractie in Vlis- singen is mordicus tegen het plan van de Middelburgse CDA-fractie om het ADRZ-ziekenhuis finan cieel te helpen zodat het op Mor- tiere een nieuw ziekenhuis kan bouwen. Een meerderheid van de Middel burgse raad steunt het plan van het CDA. De Vlissingse LPV-frac- tie ziet het echter als een poging om nieuwbouw op de Mortiere mogelijk te maken, waarmee het ziekenhuis verdwijnt uit Vlissin- gen. „Moet de gemeenschap dan garant staan voor nieuwbouw op de Mortiere, terwijl dit gebouw zich alleen maar richt op planbare zorg die ook nog laag complex is", stelt raadslid Wim Hirdes in vra gen aan het Vlissingse college. „Voor de LPV is het onbespreek baar dat er financiële steun komt vanuit Vlissingen." In Tholen wordt hard gewerkt aan de wijk Stadszicht II. NEELTJE JANS - Vanaf donderdag moet het verkeer op de Ooster- scheldekering rekening houden met vrachtwagens die de rijbaan oversteken. Het Bureau Zeewerin gen begint 1 december met de aan voer van breuksteen, dat nodig is om de zeedijk van het eilandje Roggenplaat te versterken. Dat is een voormalig werkeiland aan de Schouwse kant van de kering. Op 1 maart begint pas het echte werk, maar vanaf 1 december rijden vrachtwagens met keien af en aan tussen de haven Noordland en de Roggenplaat. Ze gebruiken de pa rallelweg, maar steken bij de Rog genplaat de hoofdbaan over. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het project Ha vengebied Sint-Annaland kent een tekort van 3,5 miljoen euro. De ge meente zal dit bedrag moeten op hoesten. De oorspronkelijke wens was om het project kostenneutraal te laten verlopen. Toch wordt al jaren reke ning gehouden met een mogelijke gemeentelijke bijdrage, gezien de aankopen die zijn gedaan op het Havenplein. Dit is dan ook het duurste deelproject. Op het Haven plein komen onder meer grondge bonden woningen, een woonzorg complex, appartementen en een nieuwe supermarkt. Het tweede deelproject is de Klei ne Suzannapolder, waar een woon wijk zal verrijzen. Dit deel van het havenplan is waarschijnlijk wel winstgevend. Tenslotte is er nog het havenplateau waar een grote woontoren en die lagere apparte mentsgebouwen komen. Busmari- team krijgt hier bovendien een nieuw gebouw ter vervanging van de bestaande watersportwinkel. Om het havenplan te kunnen uit voeren moet de gemeente dus 3,5 miljoen euro bijleggen. Het college wil dit bedrag uit verschillende potjes halen. Projectontwikkelaar Suzannapolder BV, dat het groot ste deel van de Suzannapolder be zit en ook een deel van het haven plateau, levert een bijdrage van 2,5 miljoen euro. Beide partijen hebben besloten samen een ex ploitatiemaatschappij op te rich ten om de plannen uit te voeren. door Rob Paardekam Moet de gemeente Tho len vooral woningen blijven bouwen in de grote kernen of dient er een verschuiving naar de kleine re dorpen plaats te vinden? Die vraag moet de komende tijd wor den beantwoord. Een onlangs uit gevoerde verkenning van de wo ningmarkt lijkt aanleiding te ge ven om het beleid te veranderen. Bureau Companen, dat het onder zoek heeft uitgevoerd, stelt nog eens vast dat Tholen qua inwoners zal blijven groeien en dat er dus ook nieuwe woningen nodig zijn. De totale behoefte aan nieuwe wo ningen voor de komende tien jaar bedraagt 2090. Logischerwijs heeft Tholen-stad de meeste nieuwe wo ningen nodig (300). In Stavenisse en Poortvliet is de behoefte met respectievelijk 30 en 60 huizen het kleinst. Opvallend genoeg hebben de rela tiefkleine kernen Sint Philipsland (210), Oud-Vossemeer (140) en Scherpenisse (100) behoefte aan veel nieuwe woningen. Hier wringt de schoen echter. De wo- ningbouwplanning laat zien dat in deze drie kernen lang niet zoveel woningen worden gebouwd. Er dreigen dan ook flinke tekorten te ontstaan. Tholen en Sint-Anna- land hebben op termijn juist te veel woningen. Dat roept de vraag op of er misschien een verschui ving moet plaatsvinden. Het beleid van de gemeente was tot nu toe dat er relatief veel werd gebouwd in de grote (groeiker nen en juist beperkt in de kleine dorpen. Onderzoek wijst echter uit dat er weinig wordt verhuisd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76