Drukte bij 'euroweken' 261 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! Beleidsbasis dorpsraden 30,70 Goese moet cel in voor medeplegen overval 0113 22 22 20 Vocale jazz WINTERBANDEty! Twee maal per jaar gaat de bezem over de planken van de bibliotheken: alles wat te beduimeld, stukgelezen of gedateerd is, mag de uitverkoop in. Een feestje voor de veellezer. Rita Reys treedt op in Ledeltheater lindessa opril grote mar ifSBp1 w zaterdag 26 november 2011 monDidL mouERS KORTCENE - In Het Grand Café aan de Havenweg l in Kortgene is mor gen een optreden van East of the Sun. East of the Sun brengt naast eigen jazz werk ook standards, waar zij zelf nieuwe arrangemen ten van maken. Zangers Ingrid Bor ger geeft elke song haar persoonlij ke feel, het optreden begint om 15.00 uur. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De zes dorpsraden van Noord-Beveland en de ge meente maken afspraken over een vaste, onderlinge overlegstructuur. Dinsdag 6 december bespreken de dorpsraden met wethouder Cees van der Weele een concept-beleids nota die de contacten tussen ge meentebestuur en de raden een ba sis geeft. De dorpsraden hebben geen wettelijke status, zoals de Cliëntenraad Sociale Zaken of een positie afgeleid van een wet, zoals de WMO-raad. „Maar we willen de dorpsraden wel inbedden in het gemeentelijk beleid. Nu ver schilt het per raad op welke ma nier en hoe vaak we contact heb ben. De ene raad durft ook meer positie te kiezen dan de andere." VOORDEELGARAGE Llvingstoneweg 10 Goes (0113) 21 24 22 www.speedy-goes.nl Prijsopgave? 0113-212422 Wva' Reserveer NUP\ ^55/80x13) door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag een 29-jarige Goese een gevangenis straf van 39 dagen, een voorwaar delijke celstraf van een jaar, een taakstraf van 240 uur en een con tactverbod met haar vriend opge legd. Ook komt zij zes maanden onder elektronisch toezicht te staan en moet ze samen met haar vriend 1140 euro schadevergoeding beta len. Tegen de vrouw was een celstraf van twee jaar, waarvan tien maan den voorwaardelijk geëist. De vrouw werd schuldig bevonden aan het medeplegen van een over val op een woning in Goes, waar bij de bewoner, een 56-jarige min- Zeer scherpe prijzen op herstoffering van uw bank, eetkamerstoelen, boot- en caravankusens. Nieuw bij ons verkrijgbaar Dit is de meest effectieve vloeroplossing voor het opvangen van zeer fijne stofdeeltjes. Zorgt voor een schoner binnenklimaat. vitrages, laminaat, behang, binnen- en ukentextiel. BOEKVERKOOP door Claudia Sondervan Armenvol Tom Clan cy, Stephen King, Willem Elsschot, William Sarabande en Antoon Koolhaas werden er gisteren uit de biblio theek in Kapelle gedragen. De boekverkoop van de bibliotheken is altijd populair, maar nu merk baar heviger dan anders. De prijs, een euro per boek, een halve euro per kinderboek, trekt vlak voor de geschenkendagen van december veel mensen aan. „Vanochtend probeerden al men sen naar de bakken te glippen", vertelt teamleider van de Kapelse boekenuitleen Monique van Kol. „Ik zie nu enkele van onze leden, maar vooral mensen van buiten af" Om 14.00 uur, als het eindelijk mag, stromen dan ook de mensen toe om nieuwsgierig de uitstalling te onderzoeken op aantrekkelijk leesvoer. Kees Buys uit Kapelle torst een sta pel dikke pillen van fantasyschrij- ver Robert Jordan. Neen, de reeks is niet compleet, zegt hij, maar met acht van de elf delen van de Rad des Tijds-serie - die de schrij ver door zijn verscheiden onvol tooid moest laten - is hij een eind op weg. „Maar ik ben hier voor mijn vrouw", knikt hij. „Ik hou van fantasy, maar om daar nou geld aan uit te geven... Maar een euro per deel kan wel." «"rMJHffliqRUIIII""''Wlliyi'i'lH der begaafde man, van 125 euro werd beroofd. Op 5 maart hadden de vrouw en haar vriend zich te goed gedaan aan cocaïne en dat smaakte naar meer. Geld was er niet meer, en dus besloot de vriend een kennis te overvallen. Hij brak in bij diens woning aan de Van de Spiegelstraat, er ont stond een worsteling en de bewo ner werd zijn portemonnee afhan dig gemaakt. Het geld werd direct omgezet in co caïne. De vriendin meldde zich la ter bij de politie en vertelde dat ze wist dat haar vriend iemand ging overvallen. Haar vriend, een 25-jarige man uit Kattendijke, is voor deze zaak con form de eis al veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar waar van tien maanden voorwaardelijk. OOSTBURG - Rita Reys, deze week nog bevorderd tot Ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw, komt zondag 22 januari 2012 als nog optreden in het Ledeltheater. Reys zou zondag 13 november in de Oostburgse cultuurtempel heb ben opgetreden, maar moest toen Marina Sonke gaat de eerste oogst afrekenen. „Dit is niet voor mezelf Ik heb wat bestellingen uitstaan", lacht ze. „Dit is voor mensen uit België. Ik zoek boeken met grote letters, dat leest wat makkelijker voor mensen die niet goed meer zien. In België hebben ze die boe ken niet." Ze verzamelt de grotelet- terboeken ook op vlooienmarkten. „Straks ga ik voor mezelf zoeken. En ik ga even bij de jeugdboeken langs. Ik lees graag waargebeurde verhalen. Ik heb héél veel boeken. Er gaan er ook veel weg. Wat ik veel doe, is boeken achterlaten als ik op vakantie ben. Een boek her lees je toch niet. Er zijn zelfs cam pings waar je een nieuw boek mag meenemen als je er twee achter laat." De groteletterboeken blij ken gewild. „Da's wat voor ]an z'n vader", schiet een vrouw toe. „Ik wist niet dat groteletterboeken in België niet te krijgen zijn. Ze zijn wel duur", weet Monique van Kol. Er liggen in Kapelle tweedui zend boeken in de verkoop, maar tot en met dinsdag 5 december komt er nog een en ander bij: voor al informatieve jeugdboeken en de tijdschriften. Die gaan voor een dubbeltje weg. Alles van vóór 2004 gaat van de planken. „We houden zulke verkopen elk jaar vlak voor de zomervakantie en in deze tijd. Zo komt er weer ruimte voor de wekelijkse nieuwe aan voer. Oudere titels blijven opvraag baar bij de Zeeuwse Bibliotheek. Die heeft de bewaarfunctie." De E-reader van de Kapelse vesti ging is doorgaans uitgeleend, maar nooit aan zussen Cobi en Ingrid den Hollander. „Een boek moet wel echt zijn", vindt Ingrid. Ritse lend, dus. Cobi: „Ik zie me nog niet lezen op een beeldscherm of zo'n apparaat ergens mee naar toe nemen. Naar het strand al hele maal niet. Nee, geef mij maar een boek. Ik heb er veel. Allemaal tweedehands. Anders kan niet, met mijn studentenbudget." verstek laten gaan vanwege een ziekte. Over twee maanden kunnen lief hebbers van jazzmuziek zichzelf er van overtuigen dat de zangeres zich op 86-jarige leeftijd nog steeds Europe's First Lady of ]azz mag noemen. wmm MEEST CELEZEN 1Rijk positief over tweede afslag. 2. Pinautomaat terug op Markt. 3. Platenjurk steelt de show. STELLING 'Tholen moet zich kandidaat stellen voor de Floriade van 2022'. Geef uw mening op www.pzc.nl/tholen. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl IPX (,1 u - v 1 $5 Ql V;«;kV.4t: Kees Buys: „Ik ben hier niet voor mezelf, ik ben meegekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74