Zeeland PZC I s Zeeuwse Muziekschool niet gesplitst BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 28 en 29 BEZUINIGINGEN Organisatie laat alles bij het oude, maar snijdt wel in de kosten TJ 11 Kerstmagie in een kijkdoos Pinautomaat Grote Markt pas volgende week in gebruik Man bedreigd in Krabbendijke almanak Kroegpraat Zaterdag 26 november 2011 Drukte bij 'euroweken' van bibliotheken op de Bevelanden Tholen bouwt te veel in de grote kernen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Melita Lanting zierikzee - De Zeeuwse Muziek school blijft een geheel. De organi satiestructuur zal - zoals het nu lijkt - niet veranderen. De bezuini ging van 15 procent op de kosten blijft wél overeind. Dat heeft het Algemeen Bestuur na een proces van anderhalf jaar besloten. Dit voorstel moet nog wel door alle be trokken gemeenten worden be krachtigd. De Zeeuwse Muziekschool staat onder druk door bezuinigingen bij gemeenten. De ene gemeente wil de daar verder in gaan dan de an dere. Daarnaast bestaat binnen meerdere gemeenten onvrede over het gebrek aan flexibiliteit in het aanbod van de muziekschool. De drie Walcherse gemeenten had den de wens om de Zeeuwse Mu ziekschool (waar alle gemeenten met uitzondering van Terneuzen lid van zijn) op te splitsen in drie stukken en te combineren met re gionale centra voor kunst en cul tuureducatie. Op Walcheren be staat al een dergelijk centrum. Het algemeen bestuur besloot halver wege vorig jaar om de mogelijkhe den te laten onderzoeken door bu reau Berenschot. Het bureau kwam met de aanbeveling om de bezuinigingen te limiteren tot 15 procent. Veel meer bezuinigen (50 procent) zou de gemeenten uitein delijk meer gaan kosten dan het zou opleveren omdat er dan perso neel zou moeten verdwijnen. Het voorstel van de Walcherse gemeen ten om te splitsen blijkt voor een groot deel van de aangesloten ge meenten nadelig uit te pakken. Berenschot adviseerde een com promisvoorstel. Geen splitsing, maar wel de mogelijkheid om als gemeenten afzonderlijk diensten in te kopen. Dat voorstel is de afge lopen weken besproken binnen de diverse gemeenten en daar leek een meerderheid voor. Nu blijkt dat de Walcherse gemeenten hun verzet staken en is besloten alles bij het oude te laten. Alleen de bezuiniging van 15 pro cent in 2015 gaat wel door. Het algemeen bestuur van de mu ziekschool bestaat uit de cultuur wethouders van de verschillende gemeenten, waaronder dus ook de wethouders van Goes, Kapelle, Borsele, Reimerswaal en Noord-Beveland. Kom gezellig langs bij onze spectaculaire kerstshow Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke). Tel. 0118 551623 - Donderdag illtratuin en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl - twitter: @intratuin0118 door Luc Oggel krabbendijke - Donderdagavond is een bewoner van de Drie Minu ten in Krabbendijke bedreigd door drie onbekende mannen. De bewoner kwam om 19.25 uur thuis en zag de drie mannen bij de achterdeur van zijn garage. Toen hij ze wilde aanspreken werd hij hardhandig vastgepakt en be dreigd. De mannen gingen er daar na vandoor richting het Calvijn College. In de woning bleek inge broken te zijn. Het is nog niet be kend wat er weggenomen is. Het nachtleven van Hulst is niet meer zo bruisend als het ooit ge weest is, maar toch valt er altijd wel iets te beleven. Daar kan ook onze jongste medewerkster van kantoor over meepraten. Laatst dook zij de kroeg in en aan het eind van een geslaagde avond raakte ze in gesprek met een zeven tienjarige jongeman die vertelde dat zijn verkering voorbij was. Na maar liefst twee jaar had hij er toch wel schoon genoeg van gekregen. Hij Tip? redactie@pzc.nl leek zijn jarenlange relatie niet heel erg te missen. Nee, hij genoot juist met volle teugen van zijn jonge vrij gezellenbestaan. Toen ze vol belangstelling naar zijn levensverhaal had geluisterd, infor meerde hij geïnteresseerd naar haar leeftijd. Haar vijfentwintig lentes schrokken hem niet af. Sterker nog, hij werd er helemaal en thousiast van en reageerde verrukt: „Ach ja, op een oude fiets moet je het leren!" GOES - Twee of drie maanden in het jaar leeft nen, -bomen, -ballen en -slingers. En bijna elk schalt. Met enige regelmaat koekeloeren hele Frank Breen aan de Westsingel in Goes in zijn ei- jaar komt er wel iets bij. „Mensen komen wel groepen mensen door de ramen. „Terwijl ik tv gen kerstkijkdoos. Al sedert enkele weken is hij eens hun afgedankte kerstspulletjes bij me bren- kijk, of aan het avondeten zit." foto Willem Mieras het jaren twintig huisje langs de ringbaan aan het gen", vertelt Breen, op de bank in de huiskamer, optuigen met allerhande kerstverlichting, -man- waar de feestmuziek al vrolijk uit de luidsprekers www.pzc.nl/video GOES - De onlangs geïnstalleerde pinautomaat in het voormalig postkantoor op de Grote Markt in Goes kan waarschijnlijk pas eind volgende week worden gebruikt. Er moet eerst nog een veiligheids controle worden uitgevoerd. Dat gebeurt volgende week woensdag, daarna zal de automaat worden ge vuld. Gisteren werd in deze krant ge meld dat de toegangsdeur in de zij gevel van het pand door vandalen was geforceerd, maar dat is vol gens een medewerkster van kle dingzaak 't Rondje niet het geval. „Bankmedewerkers snapten niet hoe ze die deur open moesten krij gen. Dat hebben ze op een verkeer de manier gedaan." Bij 't Rondje worden de ontwikkelingen rond de automaat op de voet gevolgd. Nadat anderhalf geleden de vorige pinautomaten in het postkantoor verdwenen en het naastgelegen ca fé De Post door brand werd getrof fen, is het een stuk rustiger voor de winkel. „Mensen die in de rij stonden voor de pinautomaat ke ken recht in de etalage. Het heeft ons wel klandizie gekost toen de automaten verdwenen." 't Rondje heeft een actie in de pen. Mensen die straks contant betalen met ge pind geld, krijgen korting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73