Weinig zicht op mensenhandel in ill 4 61 binnenland Babysterfte daalt fors 'Hoge boete vormt geen probleem' /m t KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm zaterdag 26 november 2011 T 1^^—^^■^^^^^^■^■^ITiTTiHIIIIIIHIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllillllllllililllllllllillllWillllllilllllllUllllllMDillii I "Tl"niTi'HiHIVIH1Mlil]illllllllWllHIIII|lili 11'limil—■IHHIIIHIIIIIIIiIIIHIIIHHIIIWMl IrrffffFMifflWIWW MASSAGESALONS Wip- of kapsalons dienen als dekmantel voor illegale prostitutie den haag - De Nederlandse poli tie heeft weinig zicht op massa gesalons, kapsalons of nagelstu dio's die als dekmantel worden ge bruikt voor illegale prostitutie. De korpsen troffen vorig jaar 64 mis standen aan in deze branche, tien meer dan in 2008. Onderzoekers concluderen in de Korpsmonitor Prostitutie 8c Men senhandel, die eerder dit jaar ver scheen, dat het toezicht veel slech ter is geworden. De genoemde mis standen zijn maar het topje van de ijsberg en van tien korpsen zijn niet eens cijfers bekend, benadruk ken de onderzoekers. Zij verwach ten dat het aantal vrouwen dat in die sector wordt gedwongen om seksuele handelingen te verrichten nog vele malen groter is. Politie en justitie vermoeden dat mensenhandelaren zich steeds meer verplaatsen naar de illegale branche om reguliere controles, zo als gebruikelijk bij bordelen, te ont lopen. „Gemeenten worstelen met de vraag hoe ze toch toezicht hou den op massagesalons en nagelstu dio's", zegt een woordvoerder van het Centrum Criminaliteitspreven tie en Veiligheid. „Voor het beginnen van een nagel studio is geen vergunning nodig. Als je dan toch een inval doet, moet je heel goed weten waarom. Het is juridisch lastig om bewijzen te vinden van seksuele uitbuiting, dan moet je net binnenvallen als iemand seksuele handelingen ver richt." Daarnaast komt illegale prostitutie moeilijk aan het licht doordat veel slachtoffers zich niet als slachtof fers zien, zegt een woordvoerder van CoMensha, waar slachtoffers van mensenhandel zich kunnen melden. „Ze laten zich niet in die rol drukken, want dan lijden ze ge zichtsverlies. Dat heeft vooral met 'Als je dan toch een inval doet, moet je heel goed weten waarom' de Oosterse cultuur te maken. Vooral onder Chinezen heerst dat gevoel heel sterk." Coördinatiecentrum CoMensha merkt dat dit jaar meer werk wordt gemaakt van vormen van il legale prostitutie in massagesalons of soortgelijke bedrijfjes. „Begin dit jaar zag je in Amsterdam veel invallen in de wip- en knipsalons. En dan was er dus een grote inval in Den Haag. Daardoor dringt het ook door tot een groter publiek en komt er meer aandacht voor het probleem," aldus de woordvoer der. Een politieagent spreekt met een vrouw tijdens de inval in de massagesalon in de Haagse Wagenstraat. Bellen in auto: van 180,- naar €220,- Voetganger op zebrapad niet voor laten gaan: van €180,- naar €340,- Parkeren op gehandicap tenparkeer plaats: van 180,- naar€340,- Onnodig claxonneren: van €70,- naar€80,- Boetes voor andere overtredingen (in 2011, stijging nog niet bekend) Afval op straat gooien: €100,- Groenbeschadiging: €100,- Wildplassen/-poepen: €100,- Harddrugs gebruik in openbaar: €180,- lemand in een gebouw bespieden Graffiti aanbrengen: 100,- met verrekijker: 100,- Zonder redelijk doel rondhangen Winkeldiefstal (waarde tot 50,-): 170,- (bv in portiek of tegen raamkozijn): 70,- den haag - Het aantal baby's dat vlak voor of kort na de bevalling overlijdt is de afgelopen tien jaar fors gedaald in Nederland. Vorig jaar werden 367 kinderen dood ge boren of stierven in de eerste vier weken na de bevalling, een daling van bijna 40 procent in vergelij king met 2001. Dit leert het rapport van de stich ting Perinatale Audit Nederland (PAN) dat gistermiddag aan minis ter van Volksgezondheid Edith Schippers (WD) werd overhan- digd. De stichting verzamelde de gege vens van alle zuigelingen die de af gelopen tien jaar dood werden ge boren of kort na geboorte overle den na een zwangerschapsperiode van 37 weken of meer. Voor 2010 onderzochten verloskundigen en gynaecologen de mogelijke oorza ken van ieder sterftegeval. Het is de eerste keer dat op landelijk ni veau de oorzaken van zuigelingen sterfte rond de geboorte in kaart zijn gebracht. Voor ruim de helft van de onderzochte gevallen vond sterfte al plaats voor de bevalling. Bijna 40 procent van de kinderen overleed in de eerste vier weken na de geboorte, tien procent over leed tijdens de bevalling. Het rapport beschrijft verschillen de tekortkomingen. Zo stellen de auteurs vast dat 'opvallend vaak ge gevens over de doodsoorzaak ont breken'. Bij ruim een derde van de onderzochte sterftegevallen blijft de doodsoorzaak onbekend, voor namelijk door het ontbreken van informatie. Verder is er regelmatig sprake van afwijkingen van de richtlijnen en de voorgeschreven procedures. Het rapport conclu deert dat in 10 procent van de on derzochte zuigelingensterfte er waarschijnlijk tot zeer waarschijn lijk een relatie was met zorg die niet voldeed aan professionele ei sen. den haag - Minister Opstelten (Veiligheid en Justitie) verwacht niet dat politieagenten minder be keuringen gaan uitschrijven als de boetes voor sommige overtredin gen fors omhooggaan. Politiebon den vrezen dat. Per 1 januari stijgen de boetes voor verkeersovertredingen. Vooral 'huf- terig en asociaal gedrag' worden strenger bestraft. Dat is een wens van de TWeede Kamer. „Hogere boetes hebben een afschrikwek kende werking, zodat je je wel twee keer achter je oren krabt, voordat je met 80 door een woon wijk rijdt", zegt woordvoerder Mar tin Bruinsma van het ministerie van Justitie. De hoogte van de andere boetes worden 'geïndexeerd'. „De boetes waren al een tijd niet omhoog ge gaan. De boodschappen en de huur worden ook elk jaar duurder. Dat verschil is voor de boetes nu weer rechtgetrokken", zegt Bruins ma. De nieuwe, bedragen voor an- "dere soorten overtredingen, zoals wildplassen en graffiti spuiten, zijn nog niet bekend. Politiebonden verwachten dat agenten de boetes zo hoog vinden, dat ze liever een oogje dichtknij pen bij een overtreding. Opstelten spreekt daar nog over met de bon den, maar verwacht geen proble men. De ANWB heeft kritiek op de verhogingen. De vereniging wil dat Justitie zich meer gaat richten op 'veelplegers' in het verkeer. Aankomstdata: van 19/12 t/m 7/4 verblijf in een appartement in Veronza Clubresidence in het centrum van Carano, met uitzicht over de Val di Fiemme en met gratis gebruik van de skibus ervaar het Skigebied Val di Fiemme Obereggen Zie www.kras.nl/51886 Aankomstdata: van 24/12 t/m 25/2 verblijf in het 3-sterren Hotel La Baitina, met een schitterende ligging in het langlaufparadijs van Asiago, incl. ontbijtbuffet, welkomstdrankje en diner geniet van ruim 540 km aan langlaufloipes Zie www.kras.nl/51733 Aankomstdata: van 17/12 t/m 24/3 verblijf in het 3-sterren Hotel Del Cacciatore in het centrum van Maggio di Cremeno, incl. lx pizza avond ga langlaufen, skiën of wandelen in Skigebied Piani di Bobbio Zie www.kras.nl/51887 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn excl, reserveringskosten. Calamiteiienfonds en verplichte bijkomende kosten. ïS» Superscherp geprijsd!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6