Overleg over verbreding N61 zit vast ptïref zeeland 133 Drukte bij 'euroweken' van Bevelandse bibliotheken Rijkswaterstaat en IJzendijke komen er niet uit Hirdes De Echte Bakker is verhuisd! Bouwraadhuis De Kok Bouwgroep Glazenwassers- en Schoonmaakbedrij f JL Houtekamer van de Velde Yerseke B.V. Hyéerhoek Veel energie toegewenst! i zaterdag 26 november 2011 door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Er is geen overleg meer tussen de kerngroep N61 uit IJzendijke en Rijkswaterstaat over de toekomstige verbreding van de N6i. Dat bevestigen beide partijen. Het pleit wordt nu definitief be slecht bij de Raad van State. Rijkswaterstaat hoopt volgend jaar te beginnen met de aanpak van de N6i, tussen Hoek en Schoondijke. Tussen Hoek en Biervliet wordt de weg verbreed naar twee keer twee rijstroken, langs het hele tra cé komen parallelwegen en Schoondijke krijgt een rondweg. Doordat de toekomstige N61 een 'stroomweg' moet worden, met een maximumsnelheid van 100 ki lometer per uur, krijgt IJzendijke slechts één aansluiting op de nieu we weg. De kerngroep (dorpsraad, ondernemers en bewonersgroe- pen) wil er twee, en vraagt ook twee fietstunnel in plaats van één. De veiligheid in het dorp vermin dert, vreest de kerngroep, doordat er meer verkeer door de straten gaat rijden. Gemeente en Rijkswa terstaat kwamen het dorp deels te gemoet door kleine aanpassingen aan het tracé en verkeersmaatrege len binnen de kern. Die gaan de kerngroep niet ver genoeg, waar door die naar de Raad van State, het hoogste rechtsorgaan, stapt. Het is overigens nog steeds ondui delijk wanneer de Raad van State de zaak behandelt. Het project valt onder de 'crisis- en herstelwet', waardoor procedures sneller door lopen kunnen worden. De Raad had daardoor vorige maand uit spraak moeten doen, maar zit met een berg werk. „We wachten op een uitnodiging voor de zitting", zegt projectleider Marcel Ideler van Rijkswaterstaat. Naast die uit IJzendijke zijn nog een handvol be zwaren ingediend bij de Raad van State. Eén ervan komt van onder nemers in Schoondijke. De rond weg om hun dorp zou hun klan ten kosten. „De rest van de bezwa ren gaat vooral over zaken als de breedte van het fietspad", zegt Ide ler. Met tankstation Aers bij IJzen dijke, dat een aansluiting op de pa rallelweg wil, zegt Ideler in ge sprek te zijn. Afgelopen maanden werkten Rijkswaterstaat en Delta al aan het verleggen van de water leiding. „Als we de leidingen laten liggen, kunnen we er straks niet meer bij." Kilometers buizen zijn tussen Hoek en Schoondijke on der de grond gestopt. De laatste lei dingen liggen begin volgend jaar op de goede plek. De boekverkoop is altijd populair. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan KAPELLE - Armenvol Tom Clancy, Stephen King, Willem Elsschot, William Sarabande en Antoon Koolhaas werden er gisteren uit de bibliotheek in Kapelle gedragen. De boekverkoop van de bibliothe ken is altijd populair, maar nu mis schien heviger dan anders. De prijs, een euro per boek, een halve euro per kinderboek, trekt vlak voor de geschenkendagen van de cember veel mensen aan. „Vanochtend probeerden al men sen naar de bakken te glippen", vertelt teamleider van de Kapelse boekenuitleen Monique van Kol. „Ik zie ook enkele van onze leden, maar vooral mensen van buiten af" Om 14.00 uur, als het eindelijk mag, stromen de mensen toe om nieuwsgierig de uitstalling te on derzoeken op leesvoer. Kees Buys uit Kapelle torst een sta pel dikke pillen van fantasyschrij- ven Robert Jordan. Neen, de reeks is niet compleet, zegt hij, maar met acht van de elf delen van de Rad des Tijds-serie - die de schrij ver door zijn verscheiden onvol tooid moest laten - is hij een eind op weg. „Ik hou van fantasy, maar om daar nou geld aan uit te ge ven... Maar een euro per deel kan wel." Er liggen in Kapelle tweedui zend boeken in de verkoop, Daar komt nog het een en ander bij. Al les van vóór 2004 gaat van de plan ken. Bakkerij Hirdes uit Krabbendijke heeft op 23 november officieel de deuren geopend van de nieuwe winkel aan de Dorpsstraat in Krabbendijke. Het historische pand deed in de 17de eeuw dienst als herberg. Naast de grote bakkerij aan de Zuidweg, heeft Bakkerij Hirdes er met deze winkel annex bakker een bakkerij bij. De geur van versgebakken brood is nu weer bijna dagelijks aanwezig. De nieuwe winkel heeft ook een koffiehoek waar natuurlijk kan worden genoten van al het lekkers de winkel te bieden heeft maar ook voor High Tea's en lunches kan men terecht bij Hirdes De Echte Bakker' Onderstaande bedrijven feliciteren de familie Hirdes en medewerkers met de opening van de nieuwe winkel: Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 57 17 58 (0113) 57 17 58 waar bouwen begint KANTOORAUTOMATISERING TELECOMMUNICATIE Grintweg 32, 4401 NE Yerseke Tel. 0113-579030 Postbus 2, 4400 AA Yerseke Fax 0113-579040 info@addict.nJ www.addict.nl Torricellistraat 29 4416 DM Kruiningen 0113-383563 mobielnummer 06-11625831 jl.houtekamer@hetnet.nl Metsel- Bouwservice Zuid METSELEN TEGELEN VOEGEN Jtl MBZ «WrTp-"-- Christinastraat 1 I i"i I J 4414 BE Waarde JM *3 Tel. 06-141414 93 Tel. 0113-4042 27 metselwerk@zeelandnet.nl www.mbzwaarde.nl VOOR BEDRIJVEN EN PARTICULIEREN Wij verzorgden de levering en montage van de wand-en vloertegels. INSTALLATIEBEDRIJF Voor aanleg, installatie en onderhoud van koeling en airconditioning. Tevens alle elektra werkzaamheden in en rondom uw bedrijf of woning. I/Mn (4* 9»edi MnoM Kreeft 5 I Yerseke Tel, 0113-572120 www.van-de-velde.nl Koel- elektrotechnisch installatiebedrijf REPARATIE SERVICE NIEUWBOUW Nijverheidstraat I 4416 BV Kruiningen tel.0113 - 38 II 13 m.06 - 53 78 07 32 Wij verzorgden de complete elektrische installatie Velektrotechniek Verhage elektrotechniek BV telefoon: 0113-622437

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69