Traplift huren? 301 zeeland Zorgen over natuurbeleid CDA wil een plan van aanpak voor toerisme Zeeuwen blijven trouw aan zorgverzekering van 13.00 17.00 uur Eten bij de Zeeuwse boer Alleen bij de beste! De fiscus betaalt mee, ook bij huur! PROVINCIE Commissie zet vraagtekens Na gedane arbeid naar winterschool voor watersportbranche mers aan de cursus kunnen zich la ten certificeren om met die certifi caten uiteindelijk een hbo-diploma te kunnen behalen. De modules van de winterschool haken aan bij drie Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 23-11-2011 blijkt, dat t.v.v. het rechtspersoon lijkheid bezittende bestuursorgaan Uitvoeringsinstituut Werknemers verzekeringen (UWV), gevestigd te AMSTERDAM aan JOZEPH RI CHARD, geboren op 25-02-1942, zon der bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het proces-verbaal van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn, d.d. 18-11-2011 houdende conserva toir derdenbeslag. Van dit exploot kan J. Richard voor noemd een afschrift krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 wwmmmmsmmmmmmmmmmmm&mm wemeldinge - Mensen die meer willen weten over de agrarische sector en waar hun eten vandaan komt, kunnen woensdag komen eten bij de boer. Dat gebeurt in Wemeldinge vanaf 18.00 uur op uitnodiging van het Zeeuws Agra risch Jongeren Kontakt. Opgeven kan via het telefoonnum mer 0113 - 247728. Informeer mij vrijblijvend over de O buitentraplift O traplift rechte trapHUtrapiift met 1 of 2 bochten 1 (Dhr/Mevr) 1 Adres 1 PC Plaats cpH O £2) BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 233ó) Telefoon Afd2336 www.stannah.nl - info@stannah.nl Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift. Al sinds 1867 Trapliften B.V., Antwoordnummer 1 7006, 21 70 VB Sassenheim. zaterdag 26 november 2011 door Cornelleke Blok middelburg - Wat blijft er over van de Zeeuwse natuur en het landschap nu de provincie fors moet bezuinigen op het beheer en de inrichting daarvan? Op die vraag kwam gisteren tijdens de provinciale commissievergadering ruimte, ecologie en water geen dui delijk antwoord. De provinciale fracties maken zich zorgen over de bezuinigingen. Ze zijn het er daarom nog niet over eens of het dagelijks provinciebe stuur akkoord moet gaan met het natuurbeleid van staatssecretaris Henk Bleker. Zeeland krijgt daar door 35 miljoen minder van het Rijk voor inrichting en beheer van de natuur. De provincie vangt 24 miljoen op, waardoor de komende jaren nog ongeveer 10 miljoen be zuinigd moet worden. Jeroen van Dijen van de SP vreest dat er door het 'anti-natuurbeleid' van Bleker straks nauwelijks nog sprake is van met elkaar verbon den natuurgebieden in Zeeland. Volgens Leen Harpe van Groen- Links wordt er alleen maar naar geld gekeken. De Partij voor Zee land kon zich als enige wél vinden in de bezuinigingen. „Wij pleiten er al jaren voor om te beknotten op de ecologische hoofdstructuur. Het kan best wat soberder", zegt Gert-Jan Minderhoud. De fracties willen weten waar het geld dat straks wél beschikbaar is, naartoe gaat. Gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, natuur) gaf aan dat de provincie daarover in janua ri overlegt met alle Zeeuwse na- tuur- en landschapsorganisaties. Heijning hield de commissie ook voor dat de de provincie nauwe lijks anders kan dan instemmen met de bezuiniging. „Doen we dat niet, dan komt de bezuiniging van het Rijk alsnog over ons heen, maar dan via het provinciefonds. Dat heeft alleen maar meer nega tieve consequenties." Het Rijk legt de verantwoordelijk heid voor natuurbeleid straks bij de provincie. Dat is op zich een goede zaak, vinden de meeste frac ties, maar zij vrezen dat de provin cie straks aansprakelijk is als ver plichtingen die vanuit Europa op gelegd zijn; door de bezuinigingen niet nagekomen kunnen worden. Heijning ontkrachtte die vrees. „Zolang wij ons aan de afspraken met het Rijk houden, dan draaien wij niet op voor een eventuele boe te vanuit Europa." middelburg - Het CDA in Provin ciale Staten van Zeeland wil een plan van aanpak voor de sector re creatie en toerisme in Zeeland. Daar informeert het CDA naar, in schriftelijke vragen aan het college van GS. Ook wil het CDA weten of er op korte termijn een analyse komt, van de forse daling van het aantal vakanties het afgelopen seizoen in Zeeland. Dat is recent gebleken uit het continu vakantieonderzoek. Het CDA: „Zijn deze cijfers voor het college aanleiding om meer prioriteit te geven aan het vermin deren van de weersafhankelijkheid van het toeristisch product? En welke concrete mogelijkheden ziet het college van GS, aangezien de slechte cijfers over 2011 in verband worden gebracht met het slechte weer, om de weersafhankelijkheid van het toeristisch product te ver minderen?" De CDA Statenfractie heeft bij de algemene beschouwingen in de Staten al gepleit voor meer diversi teit in het aanbod in de toeris tische sector. VLISSINGEN - Werknemers en onder nemers in de Zeeuwse watersport sector hoeven deze winter niet met hun duimen te gaan draaien. Ze kun nen aan de Scaldis Academy van de Hogeschool Zeeland de winter school voor de watersportbranche volgen. In de eerste module 'Bele ving in de watersport' staat de bele veniseconomie centraal. Deelne- middelburg - Ongeveer driekwart van de Nederlanders is na 2005 trouw gebleven aan de zorgverze kering van zijn regionale zieken fonds, die inmiddels is veranderd in de verplichte basispolis. Vooral buiten de Randstad bleven verze kerden loyaal aan hun maatschap pij. In Friesland en Zeeland is de band met het voormalige zieken fonds het sterkst. Daar is de con currentie tussen zorgverzekeraars ook het geringst. „Loyale verzekerden zijn vaak duur uit. Zij betalen in feite het voordeel van degenen die swit chen naar een goedkoper internet- label", stelt Erik Hordijk, directeur van prijsvergelijker Verzekeringssi- te.nl, op basis van onderzoek voor deze krant. In Zeeland is CZ marktleider. Wie daar in 2012 een gangbare zorg-op-maat-polis neemt betaalt 107,80 euro per maand. De verzekeraar voert ook de internetpolis CZ-direct. Die kost 99 euro per maand. „Dat scheelt dus bijna too euro op een jaar", zegt Hordijk. Bij concurrent VGZ is het verschil tussen basispo lis en intemetlabel Blue 135 euro per jaar. Wettelijk gezien is de in houd van de basisverzekering over al hetzelfde. Het enige verschil is dat afsluiten via internet gaat. Zorgverzekeraars beginnen met in- ternetlabels om nieuwe klanten te werven, aldus Verzekeringssite.nl. Hordijk: „Het is veel goedkoper om een nieuw label te starten dan de premie van de bestaande mer ken te verlagen. Dat heeft te ma ken met het feit dat maar een klein percentage van de verzeker den jaarlijks overstapt. Vorig jaar was dat 5,5 procent. Ter vergelij king: grote jongens als Achmea, CZ, VGZ en Menzis hebben circa 90 procent van de zorgmarkt in handen, met elk tussen de twee en vier miljoen verzekerden. Een verschil van één euro premie per maand op de bestaande merken heeft dus enorme gevolgen: tussen de 24 en 48 miljoen euro aan in komsten per jaar." Het ziekenfonds verdween in 2006 en maakte plaats voor een zorgstel sel met een basisverzekering voor iedereen en aanvullende polissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66