zeeland 127 oog van dorpelingen WISKERKE 0113 22 22 20 wapen in in strijd tegen verkrotting Infoavond reanimatie in Brouw Reys naar Ledel Maxi-instuif Sinterklaasbal Sint bij De Punt Zorg over aantal studentenkamers zaterdag 26 november 2011 van de dorpsraad Ellemeet is bij voorbeeld uiterst content met het dit jaar gelanceerde bouwproject Pr8chtplan én het feit dat zijn dorp nog steeds over een school beschikt. Met de economische ach teruitgang merkt Elenbaas dat hui zen langer te koop staan dan voor heen, maar dat ze nog wel ver kocht worden. „Ik denk dat het feit dat hier nog een school is mensen over de drempel helpt." Wim Holm van de dorpsraad Kerkwerve prijst eveneens de aan wezigheid van school. „We zou den alleen graag meer mogelijkhe den zien om jongeren woonruim te te bieden. Dat kan nu maar mondjesmaat." School als medicijn tegen leeg stand. Toch heeft in Serooskerke, waar de school al een tijdje weg is, verpaupering nog niet toegesla gen. „Er staan nu dertien huizen te koop en die zien er allemaal goed uit", oordeelt Janny Bom van de dorpsraad. Zij zag een paar jaar geleden in Friesland in een vergelijkbaar dorpje dat verpaupe ring veel harder kan toeslaan. „Ik weet niet hoe dat komt, want het was echt een vergelijkbaar dorp zowel wat omvang betreft als qua problematiek. Ze hadden daar wel 'Bungalowparken worden ouder. Dat is op termijn een bron van zorg' veel zomerhuizen in de kern." Daarmee raakt ze aan de visie van Herman Bomer van de dorpsraad Scharendijke. „De bungalowpar ken zijn bouwkundig aan het ver ouderen. Dat is nu nog niet actu eel, maar op termijn is het wel een bron van zorg. Niet alleen in Scharendijke trouwens, maar op heel Schouwen-Duiveland." De parken zijn allemaal in dezelfde tijd gebouwd en zo langzamer hand toe aan een opknapbeurt. „Als dat achterwege blijft dan gaat het heel hard. Dan zakt het ni veau van zo'n park snel." Waar langdurige leegstand op treedt, is het huilen geblazen. Maarten van der Valk van de dorpsraad Burgh-Haamstede ver telt over de overlast die omwonen den van het oude postkantoor er varen. De gemeente probeert met de eigenaren van dergelijke loca ties tot oplossingen te komen, maar het zoeken naar nieuwe functies en herontwikkeling kos ten tijd. Dat weten ze maar al te goed op Noordgouwe waai de schuren van Dalebout al jaren staan te verkrotten. Een schuldige is er niet, schetst Ineke van Dijke van de dorpsraad de complexiteit van het proces. De boer verkocht zijn schuur omdat hij in het dorp geen kant meer uit kon. Bouwbe drijf Boogerd maakte er 'een prachtig plan' voor, waar omwo nenden voor gingen liggen. „En ook dat is hun goed recht, het gaat om hun privacy." Tegenstrijdige belangen, moeizame procedures en wellicht ook - steeds meer - financiële beperkingen. Caspers: „We zien wel initiatieven, maar als het op uitvoering aankomt dan duurt het allemaal wat langer voor de financiering rond is." Met de inzet op leefbaarheid hoopt de gemeente verpaupering te kun nen stoppen. Voor Zierikzee en Bruinisse, koplopers op Schou wen-Duiveland wat verkrotting betreft, zijn dan ook plannen (on der meer herinrichting Haven plein, BIZ en Masterplan Bruinis se) in de maak. Tot die tijd moeten de kernen het vooral hebben van creatieve initia tieven. In Bruinisse loopt het pro ject Pimp de Panden. Op initiatief van de dorpsraad is de (rüim- schoots aanwezige) verkrotting verborgen achter prachtig bedruk te platen. In Zierikzee heeft Zeeuwland het zwaar gehavende Mondragon achter een mooi be drukt doek verstopt. brouwershaven - Reanimeren en defibrilleren. Daar draait het woensdagavond om in het Ton- nenmagazijn in Brouwershaven. Reinald Bakker, docent Automati sche Externe Defibrillator (AED), basale reanimatie en EHBO ver zorgt er een informatieavond over het uitvoeren van reanimatie en het gebruik van de AED. Onder steund door digitale beelden laat hij zien hoe levensreddende han deling uit dienen te worden ge voerd. De informatieavond in het Brouwse Tonnenmagazijn begint om 20.00 uur. OP ALLE O CO/ bankenta3 /O ALLEEN BIJ Orifi'KOP MEUBELPLEIN ARNEMUIDEN O T A K «smesmm^sasKssmsB, oostburc - Rita Reys, deze week nog bevorderd van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau tot Rid der in de Orde van de Nederland se Leeuw, komt zondag 22 januari 2012 alsnog naar het Ledeltheater. Europe's first lady of jazz zou zon dag 13 november in de Oostburgse cultuurtempel hebben opgetre den. Maar de zangeres moest toen ver stek laten gaan vanwege ziekte. zierikzee - De YMCA-Zierikzee verzorgt woensdag 30 november een Maxi-instuif in gebouw De Driehoek aan het" Kerkhof Noord zijde in Zierikzee. De instuif is be doeld voor kinderen van 8 tot 11 jaar. Aanvang 13.30 uur. Meer info bij Wilna Bazen: 0111-412921. zierikzee - Op donderdag 1 decem ber wordt een Sinterklaasbal ge houden. Dit bal is de eerste in een reeks dansmiddagen' voor oude ren. Het Sinterklaasbal wordt ge houden bij dansschool Kramer, 't Vrije in Zierikzee. Aanvang 13.30 uur, einde 15.30 uur. Toegang 5 eu ro. De dansmiddagen zijn een ini tiatief van Kramer, Allévo, het Wel zijnshuis en Eilandzorg. Vandaag snuffelmarkt in sportcentrum onderdak Van 10 tot 18 uur Entree 1,50 kinderen t/m 12 jaar gratis. Bij aankomst gratis gluwwijn. Tot ziens in het sportcentrum! zierikzee - Sinterklaas komt woensdagmiddag op bezoek bij Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee. De Goedheiligman wordt er rond de klok van tweeën verwacht. Kinde ren die erbij willen zijn dienen zich met naam en leeftijd op te ge ven. Dat kan via www.knutsel- punt.nl of: 06-41128805. vlissincen - Hogeschool Zeeland, woningcorporatie l'Escaut en de gemeente gaan samenwerken om voldoende studentenhuisvesting te hebben. De huisvesting van stu denten in Vlissingen is al jaren een punt van zorg en aandacht. Vlissingen wil niet alleen kennis- stad zijn, maar ook dé studenten stad en daarom moet er goede en voldoende studentenhuisvesting zijn volgens het gemeentebestuur. www.wiskcrkc-aclniinistratic.nl administratiekantoor T: 0113-25.27.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63