Zeeland Ondernemen wapen tegen verpaupering PZC KOOPZONDAG Zuidhoek mag wassen Kroegpraat SCHOUWEN-DUiVELAND INVENTARISATIE Studie duurt halfjaar 28 30 Advent begint met goede doelenmarkt Zierikzee Zeven boetes bij verkeerscontrole Man bedreigd in Krabbendijke almanak TJ O Muziekschool wordt niet gesplitst Zaterdag 26 november 2011 door Piet Kleemans en Esme Soesman zierikzee - Het lijkt vooralsnog mee te vallen met verpaupering op Schouwen-Duiveland. Hoewel er verspreid over het eiland diver se probleemplekken aan te wijzen zijn, heeft de verkrotting hier tot nu toe minder hard toegeslagen als in stedelijke gebieden of zelfs als in andere, vergelijkbare krimp- gebieden. Daarin speelt mogelijk het relatief hoge aantal zelfstandige onderne mers die hier actief zijn een rol, zegt afdelingshoofd Eric Caspers van de afdeling REB (Recreatie, Economie 8c Bijzondere Wetten) van de gemeente Schouwen-Dui veland. De ondernemersquote (het aantal ondernemers als per centage van de potentiële beroeps bevolking) bedraagt op Schou wen-Duiveland 19,5 procent. Het landelijk gemiddelde ligt op 12,3. Hoewel er niet direct sprake is van een aantoonbaar verband geeft het hoge ondernemerschap wel aan dat er veel zakelijke panden in ge bruik zijn. „En zodra panden in ge bruik zijn, worden ze onderhou den." Achterover leunen is desalniette min geen optie. De gemeente is - geprikkeld door de politiek - bezig met een inventarisatie van leeg stand en verpauperde panden op het eiland. De 'gevaarstellende' zierikzee - Werkvoorziening De Zuidhoek in Zierikzee heeft een nieuw contract met de zorgcentra van Allévo gesloten. Bij de nieuwe inkoopronde van Al lévo kwam De Zuidhoek als beste van vijf aanbieders uit de bus. Zuidhoek-directeur Frans Diele- man is blij met de grote opdracht die hij 'van meerwaarde' vindt voor beide organisaties. Inkoopma nager Bert van 't Westende kan zich die vreugde voorstellen: „Het was een pittige strijd, die De Zuid hoek ook had kunnen verliezen." De komende drie jaar doet De Zuidhoek de was voor bewoners en linnenkamers van de Cornelia, In 't Opper, Duinoord en Borren- damme. Volgend jaar wordt een systeem met chips ingevoerd, waardoor de schone was automa tisch bij de eigenaar terugkomt. Zeeuwen blijven trouw aan zorgverzekering 2S Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl mmmiiiiimi iisjihhmiwhhjir—MmMiiiauki panden (bedrijven en woningen die een acuut gevaar voor de omge ving opleveren) zijn al langer in beeld, meldt Caspers. Het gaat om 'hooguit tien' gebouwen waarvoor de gemeente eventueel handhaven de voorzieningen kan treffen. In zulke gevallen verzoekt de gemeen te eigenaren om maatregelen te ne men. Doen ze dat niet, dan grijpt de gemeente in op kosten van de eigenaar. „In de meeste gevallen worden zulke situaties echter in overleg opgelost." De inventarisatie die nu gaande is, moet zicht geven op de categorie panden die wel verpauperd zijn, maar die niet direct een gevaar voor de omgeving vormen. De ver wachting is dat dat overzicht er over een half jaar ligt. Ingrijpen door de gemeente is bij panden in deze categorie niet mogelijk. Al thans niet rechtstreeks. „Wij zet ten in op leefbaarheid. Als een ge bied leefbaar en aantrekkelijk is zullen zich daar bijvoorbeeld ook eerder ondernemers vestigen." De gemeente zet daarvoor middelen in als herstructering van centrum gebieden en het steunen van initia tieven als BIZ (Bedrijven Investe ringzones). In Bruinisse en Zierik zee, waar de verpaupering het hardst heeft toegeslagen, wordt aan dergelijke plannen gewerkt. pagina 26 en 27: verpauperde panden zijn doorn in oog van dorpelingen ZIERIKZEE - Kinderen van koor De Sjofar dansen in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Daar is gisteren de Advents- markt begonnen. De Advent is de periode van vier we ken voor Kerstmis, die morgen begint. Op de markt ver kopen twaalf goede doelen, waaronder Unicef, Dorkas en Rode Kruis hun artikelen. Vandaag begeleidt Mar van der Veer twee zangers op piano. De markt is geo pend van 10.00 tot 15.30 uur. Met de liedjes van Sjofar, de lichtjes en de dennentakken hing er gisteren al wat kerstsfeer in de verwarmde kerk. foto Dirk-Jan Gjeltema rilland - Bij een verkeerscontrole op de Oude Rijksweg in Rilland heeft de politie tussen donderdag 22.00 uur en vrijdag 01.30 uur in totaal zeven bekeuringen uitge schreven. Er zijn bonnen uitge deeld voor onder meer te hard rij den, het niet kunnen tonen van het rijbewijs en kapotte verlich ting. Tijdens deze controle bleek dat een 20-jarige automobilist zon der vaste woon- of verblijfplaats gesignaleerd stond als ongewenste vreemdeling. krabbendijke - Een bewoner van de Drie Minuten in Krabbendijke is donderdagavond bedreigd door drie onbekende mannen. De bewoner kwam om 19.25 uur thuis en zag de drie mannen bij de achterdeur van zijn garage. Toen hij ze wilde aanspreken, werd hij hardhandig vastgepakt en be dreigd. De mannen gingen er daar na vandoor richting het Calvijn College, in de woning bleek inge broken te zijn. Het is nog niet be kend wat er weggenomen is. Tip? redactie@pzc.nl Het nachtleven van Hulst is niet meer zo bruisend als het ooit ge weest is, maar toch valt er altijd wel iets te beleven. Daar kan ook onze jongste medewerkster van kantoor over meepraten. Laatst dook zij de kroeg in en aan het eind van een geslaagde avond raakte ze in gesprek met een zeven tienjarige jongeman die vertelde dat zijn verkering voorbij was. Na maar liefst twee jaar had hij er toch wel schoon genoeg van gekregen. Hij leek zijn jarenlange relatie niet heel erg te missen. Nee, hij genoot juist met volle teugen van zijn jonge vrij gezellenbestaan. Toen ze vol belangstelling naar zijn levensverhaal had geluisterd, infor meerde hij geïnteresseerd naar haar leeftijd. Haar vijfentwintig lentes schrokken hem niet af. Sterker nog, hij werd er helemaal en thousiast van en reageerde verrukt: „Ach ja, op een oude fiets moet je het leren!" V yw, srv Kom\ U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur I 9&Zelljg eer)) Kom gezellig langs bij onze naar j spectaculaire kerstshow "tfatuiny Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke). Tel. 0118 551 623 - Donderdag intratuin en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl-twitter: @intratuin0118

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61