361 sport Herfsttitel lonkt voor AZ na zc Wouter Ol Familiediner Tscheu La Ling Claudia Pechstein De Bruijn naar kwartfinale EREDIVISIE AZ heeft de koppositie in de eredivisie verder verstevigd. De Alkmaarders versloegen in eigen stadion FC Utrecht met 2-0. AZ heeft na dertien wedstrijden al 34 punten. zevende keer de nui. doet aangifte wegens laster ergert schaatsbobo s zaterdag 26 november 2011 door Maurice Steketee De hoop dat de vete tus sen Cruijff en Van Gaal nog tot een oplossing kan komen is nog niet helemaal vervlogen. Tv-presenta- tor (en Ajax-fan) Bert van Leeu wen heeft de oplossing in huis. Hij nodigt beide kemphanen uit voor zijn programma Het Familiedi- ner, waarin hij voor de camera pro beert familiaire ruzies op te lossen. Nu hebben de oude en nieuwe Verlosser van Ajax weliswaar geen bloedband, ze behoren samen (nog) wel tot de Ajax-familie. Van Leeuwen ziet dus wel mogelijkhe den om uit de impasse te geraken. Ziet u ze al tegenover elkaar zitten, Louis en lohan, samen aan een bordje uiensoep. De tranen zullen al snel over het bord rollen, want dat hoort zo bij Het Familiediner. Bij het hoofdgerecht, vermoedelijk twee gebraden kippetjes zonder kop met knoflook en een dra gon-botersaus, zullen de twee al bijna voor elkaar gesmolten zijn. De altijd behulpzame lohan zal on getwijfeld Louis adviseren om de botersaus te laten staan om vervol gens zijn uitspraak die hij begin dit jaar deed in het programma Holland Sport nog maar eens te herhalen. „Want Louitje, je zult wel moet afvallen, anders kunnen we nog niet samen door één deur!" Beide clubiconen zullen er dit keer schaterend om moeten lachen. Het toetje is natuurlijk zwartepie- tentaart, symbolischer kan het bijna niet. Als Johan en Louis het laatste stukje gebroederlijk naar binnen werken, is de ruzie defini tief beslecht. Na een innige omhelzing zullen Jo han en Louis afscheid van elkaar nemen, EO-presentator Van Leeu wen glunderend achterlatend. En zo krijgt ook deze aflevering van Het Familiediner een happy end. Ziet u het al voor zich? In de jaren negentig presenteerde Bert van Leeuwen ook vijfjaar lang de tv-quiz Ik weet het beter. Ik acht de kans groter dat Johan en Louis aan dat programma wél wil len meewerken. Misschien dat het eenmalig gespeeld kan worden in een volle Amsterdam Arena. De winnaar krijgt de touwtjes bij Ajax in handen. cervera - Jean Paul de Bruijn heeft ook zijn tweede partij op het Europees Kampioenschap bandsto ten gewonnen en is daardoor ge plaatst voor de kwartfinale. Ook al moest De Bruijn gistera vond laat nog zijn laatste partij in de poule spelen, na zijn zege in de middagsessie was hij al zeker van plaatsing. Na een uiterst moeizaam begin stond het 29-79 voor Laurent Gue- net. De Fransman kreeg echter steeds maar de bibbers naarmate de finish dichterbij kwam. De Bruijn worstelde zich nog net voor bij hem en finishte als eerste: 125-120. Zowel de Fransman als zijn Spaanse tegenstander in zijn laatste wedstrijd kunnen de Hul stenaar niet meer inhalen op moyenne. f AZ hield gisteravond voor de amsterdam - Tscheu La Ling heeft in B reukelen aangifte gedaan we gens laster tegen Steven ten Have, voorzitter van de raad van commis sarissen van Ajax. Ling was door Johan Cruijff voorgedragen als di recteur van de voetbalclub. Volgens Ling, vertegenwoordigd door zijn advocaat Jan Kabalt, heeft Ten Have hem dit jaar twee keer in verband gebracht met ver meende omkoping en fraude tij dens bijeenkomsten van de leden raad en supportersvereniging. De rvc-leden Ten Have en Paul Romer zouden in een ontmoeting met Ajax-supporters hebben ge zegd dat 'omkoping in de Slowaak se competitie schering en inslag is en dat dit ten grondslag ligt aan hun afwijzing van Ling'. Ling, eige naar van de Slowaakse voetbalclub Trencin, pikt de verdachtmakin gen van Ten Have niet. den haag - Claudia Pechstein is op oorlogspad. De Duitse, die twee jaar werd geschorst vanwege afwijkende bloedwaarden, wil eer herstel van internationale schaats- unie ISU. Zolang de in haar ogen onterecht bestrafte schaatsster dat niet krijgt, is haar voornaamste doel: de bobo's van de unie zo veel mogelijk treiteren. „Als ik hard schaats, erger ik de ISU het meeste." Gisteren stond de getergde Pech stein voor de tweede achtereenvol gende keer op het World-Cuppo- dium, als tweede op de drie kilo meter. Bijna had ze de overwin ning opgeëist, maar die ging op nieuw naar Martina Sablikova. De Tsjechische brak niet onder het ge weld dat Ireen Wüst op het ijs leg de. De TVM-vrouw ramde zich fu rieus door de eerste drie minuten van haar race, maar betaalde daar voor in de laatste twee ronden een zware tol. De onverstoorbare Sabli kova schoof koeltjes onderdoor en nam meteen afstand. Wüst knokte zich op wilskracht nog naar de vierde plek, slechts tweehonderd ste seconde achter nummer drie Diane Valkenburg. „Vijf rondjes top", stelde Wüst vast. „Die laatste twee rondjes en dat podium ko men later wel weer." Bij Thijsje Oe- nema was alles omgekeerd. „Hoe Thijsje Thijs werd", grapte TVM-trainer Geert Kuiper na haar Nederlandse titels aan het begin van de maand. Twee metingen met de wereldtop later kan de Frie zin inderdaad vaststellen dat ze bij de grote vrouwen hoort. Bij de tweede en vierde plaats van Tsjelja— binsk voegde de sprintster gisteren een derde plek op de 500 meter. Vandaag om 10.00 uur begint de tweede 500 meter voor vrouwen. foto Ed van de Pol/ANP Rasmus Elm, maker van de 1-0, wordt besprongen door Adam Maher van AZ. 3gasBweaaa^^igagwwi>i,'..jiiVi.'.'l. ■■S.VIK door Eric de jager den haag - Stefan Groothuis zat opgesloten in zijn hotelkamer, maar het was Wouter Olde Heuvel die gisteren in Kazachstan echt be vrijd werd. De Tukker van TVM won de 1500 meter in de bejubel de Alau-hal, waar alle ogen bij de World-Cupontmoeting eigenlijk waren gericht op Groothuis, Shani Davis en Kjeld Nuis. Vorig jaar stond Olde Heuvel nog wel in de belangstelling. Van de man die bekend stond als kroon prins achter koning Sven Kramer werd verwacht dat hij een greep naar de macht zou doen. Hersteld van een slepende knieblessure, ver lost van zijn trainingsvriend én kwelgeest Kramer: eindelijk zou de nuchtere allrounder uit de scha duw stappen. Maar na de Neder landse titel in december bleef het stil. Internationaal goud was hem ook dit keer niet gegund.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60