Overleg over verbreding N61 zit vast 'Ik kan bijna alles zelf, 261 zeeland Grote Bagijnestraat in Hulst wordt gelijkvloers Rijkswaterstaat en IJzendijke komen er niet uit almanak Kroegpraat zaterdag 26 november 2011 ■BawaaMKssssRSMaHKaaHHanBSBBMMBBiBBaaaHi door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Er is geen overleg meer tussen de kerngroep N61 uit IJzendijke en Rijkswaterstaat over de toekomstige verbreding van de N61. Dat bevestigen beide partijen. Het pleit wordt nu definitief be slecht bij de Raad van State. Rijkswaterstaat hoopt volgend jaar te beginnen met de aanpak van de N61, tussen Hoek en Schoondijke. Tussen Hoek en Biervliet wordt de weg verbreed naar twee keer twee rijstroken, langs het hele tra cé komen parallelwegen en om Schoondijke wordt een rondweg aangelegd. Doordat de toekomstige N61 een 'stroomweg' moet worden, met een maximumsnelheid van 100 ki lometer per uur, krijgt IJzendijke slechts één aansluiting op de nieu we weg. De kerngroep (dorpsraad, ondernemers en bewonersgroe- pen) wil er twee, en vraagt ook twee fietstunnel in plaats van één. De veiligheid in het dorp vermin dert, vreest de kerngroep, doordat er meer verkeer door de straten gaat rijden. Gemeente en Rijkswa terstaat kwamen het dorp deels te gemoet door kleine aanpassingen aan het tracé en verkeersmaatrege len binnen de kern. Die gaan de kerngroep niet ver genoeg, waar door die naar de Raad van State, Tip? redactie@pzc.nl Het nachtleven van Hulst is niet meer zo bruisend als het ooit ge weest is, maar toch valt er altijd wel iets te beleven. Daar kan onze jong ste medewerkster over meepraten. Laatst dook zij de kroeg in en aan het eind van een geslaagde avond kwam ze in gesprek met een zeven tienjarige knul die vertelde dat zijn door Martijn de Koning Een compleet plan, een pri ma website en zelfs al een voorzichtige marketing campagne: Nathan Ultee zorgde met zijn ideeën voor slaap- huisjes op het strand onlangs voor wat consternatie in de Sluise ge meenteraad. Hoe kon het dat ie mand net deed alsof-ie al toestem ming had om straks te bouwen, terwijl een commissie nog moet bekijken welke ondernemer straks een proef mag doen met huisjes op het strand? Zo zit het niet, benadrukt Aarden burger Ultee. „Ik heb met mijn ideeën, onder de naam MioMare, meegedaan aan de Zeeuwse Inno vatieprijs Toerisme. Daar moet je natuurlijk wel met een compleet plan voor de dag komen. Er staat ook op meerdere plaatsen op mijn website dat het om een site gaat die speciaal voor dat project ge maakt is." Daarnaast, vindt Ultee, kun je maar beter een goed voorbereid plan bij de gemeente indienen. „Dat van mij is helemaal af, inclu sief berekeningen van de kosten. Ik ben ook bij architecten van be staande slaaphuisjes langsgegaan, en heb klanten daarvan gevraagd naar hun bevindingen. Ik heb ook het hoogste rechtsorgaan, stapt. Het is overigens nog steeds ondui delijk wanneer de Raad van State de zaak behandelt. Het project valt onder de 'crisis- en herstelwet', waardoor procedures sneller door lopen kunnen worden. De Raad had daardoor vorige maand uit spraak moeten doen, maar zit met een enorme berg werk. „We wach ten op een uimodiging voor de zit ting", zegt projectleider Marcel Ide- ler van Rijkswaterstaat. Naast die uit IJzendijke zijn nog een handvol bezwaren ingediend bij de Raad van State. Eén ervan komt van ondernemers in Schoon dijke. De rondweg om hun dorp zou hen klanten kosten. „De rest van de bezwaren gaan vooral over zaken als de breedte van het fiets pad", zegt Ideler. Met tankstation Aers bij IJzendijke, dat graag een aansluiting op de parallelweg wil, zegt Ideler in gesprek te zijn. „We zijn dicht bij een oplossing." Afgelopen maanden werkten Rijles- waterstaat en Delta al aan het ver leggen van de waterleiding. „Als we de leidingen zouden laten lig gen, bevinden ze zich straks onder het tracé. Dan kun je er dus niet meer bij." Kilometers buizen zijn tussen Hoek en Schoondijke on der de grond gestopt. De laatste lei dingen liggen begin volgend jaar op de goede plek. Nathan Ultee combineerde zijn studiekennis en werkervaring in een plan voor slaaphuisjes. foto Mark Neelemans Een kijkje vanuit de voordeur naar binnen. www.pzc.nl verkering voorbij was. Na twee jaar had hij er toch wel mooi genoeg van en hij genoot van zijn jonge vrijgezel lenbestaan. Toen ze vol belangstel ling had geluisterd, vroeg hij haar leeftijd. Toen zij '25' antwoordde, schrok hij niet terug, maar werd nog enthousiaster en zei: „Ach ja, op een oude fiets moet je het leren!" door Eugène Verstraeten HULST - De Grote Bagijnestraat in Hulst wordt helemaal gelijkvloers. De trottoirs verdwijnen en maken plaats voor voetgangersstroken. De huidige smalle stoepen liggen er niet goed bij en voor mensen met kinderwagens, rollators en rol stoelen zijn ze bijna niet te gebrui ken. „Daarom brengen we alles op één hoogteniveau", zegt wethou der Clen de Kraker. De Grote Bagij nestraat is een drukke toegangsweg naar de binnenstad. Om de voet gangers te beschermen komen er op strategische plekken bomen en lantaarnpalen. De gemeente pakt de herinrichting aan omdat de straat toch op de schop moet vanwege riolerings werk. In de Grote Bagijnestraat, Bontehondstraat en een deel van de Lange Nieuwstraat wordt het ge mengde rioleringsstelsel vervangen door een gescheiden stelsel voor re genwater en afvalwater. „Er moet daar wel wat gebeuren", zegt De Kraker. „Je ziet er iedere week een andere put in de weg verschijnen." Het duurt nog tot april voordat de spade de grond in gaat. „We begin nen als het werk aan de bruggen bij de Bierkaai klaar is. Anders kan het verkeer alleen nog maar via de Gentse Poort de binnenstad in." VIDEO Luister naar de Hoekse finaliste van het nationaal songfestival voor oude ren: www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STELLING Reageer op de stelling: 'Terecht dat inkomen zwaar meetelt bij toeken ning ouderenvervoer' TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50