Zeeland PZCLs 'Winkels Snowbase in de wacht' KOOPZONDAG ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 28 en 29 UITSPRAAK Komst twee bedrijven naar skipiste onzeker door uitspraak Raad van State De Koning voortaan koning in De Koning Hoge ridder Rita Rey komt nog naar Ledel Vogelbeurs in wijkgebouw Kootertje en Olympia slaan de handen ineen TJ O Knosseljèrs al 22 jaar vriendenclub Zaterdag 26 november 2011 nBaOBBHBBB De Zingende Zuster is een laatbloeister Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel terneuzen - Het is onzeker of nog voor de jaarwisseling de eerste winkels onder skipiste Snowbase in Terneuzen hun deuren openen. Twee bedrijven kunnen niet van start door een uitspraak van de Raad van State. Twee anderen heb ben daarvan geen last, maar onder meer het regelen van gebruiksver gunningen blijkt tijdrovend. Begin september meldde makelaar Paul Fermont dat voor de jaarwis seling zeventig procent van de ruimten zou zijn gevuld. Een inter nationaal opererende kinderspeel- halexploitant, kinderspeciaalzaak, speelgoedwinkel en een bowling baan worden genoemd als toekom stige voorzieningen onder de pis te. Fermont wil niet zeggen welke bedrijven hinder ondervinden van de uitspraak van de Raad van Sta te. Die bepaalde vorige week dat de gemeente Terneuzen duidelijker moet maken dat de detailhandel bij Snowbase het winkelaanbod in de Terneuzense binnenstad niet ontwricht. De Raad vindt ook dat Terneuzen niet helder heeft ge maakt of er wordt voldaan aan de afgesproken verhouding van tach tig procent vrijetijdsactiviteiten en twintig procent detailhandel. Dat was koren op de molen van be zwaarmaker Handelsmaatschappij De Hoop, die vreest dat de win kels bij Snowbase de invulling van een plan voor winkels aan de Ken- nedylaan-West bijt. De Raad viel er onder meer over dat Terneuzen om onduidelijke redenen winkels waar je voor eventuele aanschaf spullen kunt testen (het try buy-principe), niet tot de twintig procent detailhandel rekende. Fermont gaat binnenkort met de gemeente Terneuzen in gesprek. „Het is nog maar de vraag of de eerste twee bedrijven vanwege alle vergunningsprocedures voor het einde van het jaar van start kun nen. Weinig schokkende zaken zorgen helaas voor veel vertraging. De twee andere bedrijven staan door de uitspraak van de Raad van State in de wacht. Uiteraard be staat het risico dat ze weglopen als er een andere interessante optie langskomt. Het is dus zaak om snel te handelen, al is het geen een voudige klus om de boel te repare ren." In afwachting van de uitspraak van de Raad van State was Fer mont nog niet de boer opgegaan om de overige dertig procent aan winkelruimten te slijten. LAMSWAARDE - Het dorpscafé in Lamswaarde heet voortaan café De Koning. De naam werd gisteravond onthuld door de nieuwe uitbaters van het voormalige café De Lamsoren, Domi nic de Koning en zijn vriendin Malissa Wil- lems (foto). Lamswaarde dreigde zijn laatste dorpscafé te verliezen totdat de twee jonge ondernemers besloten de zaak over te ne men. De afgelopen weken is er, met hulp van vaste klanten, vrienden en familie druk ge klust. De gevel is verbouwd, de kozijnen ver nieuwd en het interieur kreeg een nieuw verf je. André Biddelo maakte een fraai houten blad voor de toog. Met het symbolisch aanslui ten van het eerste vat bier werd De Koning of ficieel geopend. foto Mark Neelemans OOSTBURG Rita Reys, deze week bevorderd van Ridder in de Orde van Oran- je-Nassau tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, komt zondag 22 januari 2012 alsnog naar het Ledeltheater. Reys zou zondag 13 november in de Oostburgse cultuurtempel heb ben opgetreden, maar moest ver stek laten gaan door ziekte. Liefheb bers kunnen zich er zelf van over tuigen dat de zangeres op 86-jarige leeftijd nog steeds Europe's first lady of jazz is. TERNEUZEN In het wijkgebouw aan de Edvard Grieghof in Terneuzen is vandaag een vogelbeurs. Van 9.30 tot 12.00 uur kunnen liefhebbers vogels en benodigdheden kopen en/of rui len. Er zijn kanaries, tropische vo gels en kromsnavels en er is een op koper aanwezig. De organisatie van de beurs is in handen van Eric Ver- poorte en Johnny Bergakker, kwe kers van respectievelijk tropische vogels en papegaaien. Bij hen kun nen belangstellenden met al hun vragen terecht. TERNEUZEN Kindervilla Het Kootertje en hock- eyvereniging Olympia in Terneu zen werken sinds kort samen. Op donderdagmiddagen kunnen ko ters als naschoolse activiteit hock eytraining krijgen op het veld van Olympia. Als tegenprestatie mag Olympia in het weekend gebruik maken van de busjes van het Kootertje, waar door het transport bij uitwedstrij den naar vaak Brabantse tegenstan ders eenvoudiger, efficiënter en ge zelliger wordt. U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur Kom gezellig langs bij onze spectaculaire kerstshow y Kom gezellig een) da9je naar \Intratuin J Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke). Tel. 0118 551 623 - Donderdag intratuin en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl - twitter: @intratuin0118

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49