381 sport Thierry Potin is er klaar mee Team Dynamica gaat voor medaille Grote Zakloop begint aan twaalfde editie Koude douche voor 's Lands Welvaren DENKSPORTEN Hendriksen vervangt Brood bij RKC Gelijkspel voor De Stene Brug Hockeybond verbiedt spelen in India 'Toen mijn vrouw me belde en de tekst van die aangetekende brief voorlas, dacht ik aan een grap. Ik kon het niet geloven' Scheidsrechter Rafati lijdt aan depressie zaterdag 26 november 2011 NISSE In Nisse doen morgen om 14.00 uur meer dan vijfhonderd hardlo pers mee aan de twaalfde editie van de Grote Zakloop. In de krant van vrijdag stond abu sievelijk vermeld dat de Zakloop vandaag plaatsvindt maar dat klopt niet De wandelaars starten mor gen om 12.00 uur. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 7.5 kilometer en de halve marathon. Na-inschrijven is nog mogelijk vanaf 11.00 uur in het Dorpshuis van Nisse. KWADENDAMME Het driebandenteam van 's Lands Welvaren kreeg in de tweede divi sie een stevige optater te verwer ken tegen Gommers Grondwerken uit Zundert: 0-8. De thuisploeg werd overlopen door de koploper. Alleen Luc Peet- ers kon nog de schijn ophouden een kans te maken. Ronald van Geyt en Bryan van Gen- echten kwamen nog boven de helft van de vereiste punten, Koen Pöpsel kwam zelfs daar niet aan toe. Historische schaakpartijen, gedenkwaardige damwedstrijden en spannende bridgeduels, nieuws en analyses WWW.PZC.NL/DENKSPORT STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl WAALWIJK Trainer Ruud Brood is morgen de enige afwezige bij RKC Waalwijk dat het thuis opneemt tegen Feye- noord. De coach werd deze week voor twee duels geschorst na een conflict met de vierde official te gen sc Heerenveen. De assistenten Roy Hendriksen, Rob Maas en Ed de Goeij beschikken over een volle dig fitte selectie. Het drietal neemt tegen Feyenoord en de week daar na tegen Vitesse de leiding over van Brood. Hendriksen treedt waar schijnlijk op als spreekbuis. HOEVEN De driebanders van De Stene Brug brachten in de derde divisie een punt mee naar huis na het duel met Doggen Timmerbedrijf: 4-4. Het Moest bij de Goesenaren ko men van de borden twee en drie. Wim de Kok gaf Van de Boom geen schijn van een kans en Arjo Hollestelle deed hetzelfde met Jan van Loon. Rob van Linden daarentegen en Ad Menheere bleven op hun beurt kansloos tegen jac Doggen en Luc van Dyck NIEUWEGEIN De Nederlandse hockeybond geeft spelers en coaches uit de hoofdklas se geen toestemming om in de winterstop mee te doen aan de World Series of Hockey, een lucra tief toernooi in India. Het evene ment is niet goedgekeurd door de internationale hockeyfederatie FIH. Spelers en coaches die toch aan het evenement deelnemen, zijn voor de rest van het seizoen niet meer speelgerechtigd. Een aan tal spelers had wel oren naar het toernooi in India, waar veel geld te verdienen valt. door Koen de Vries De hal bij de voordeur maakt een kale in druk. De kast is half leeg, de foto's aan de muur zijn verdwenen. Thierry Po- tin heeft rigoureus afgerekend met het verleden. De trofeeën en foto's die hem herinnerden aan zijn successen als zwemtrainer lig gen roemloos te verstoffen in de berging achter het huis. Zijn ontslag bij Luctor et Emergo kwam hard aan, maar kwam ook op een goed moment. „Er zijn clubs die me gebeld hebben. Of ik daar aan de slag wilde. Ik heb 'nee' gezegd. Ik ben er klaar mee", vertelt de Souburger in zan gerig Nederlands met overduide lijk Frans accent. Over de aangete kende brief die op die dinsdag morgen begin januari van dit jaar bij hem thuis in Oost-Souburg werd afgeleverd, verbaast hij zich nog steeds. Zeker, het contact tus sen het bestuur en de trainer ver liep moeizaam. Hij wilde dingen per se wel, het bestuur wilde din gen per se niet. En omdat hij ze per se wél wilde, dreef hij zijn zin door. En zo af en toe provoceerde hij een beetje en maakte hij sar castische opmerkingen richting bestuursleden. Maar voor ontslag had niemand hem ooit gewaar schuwd. Op de maandag voor die dinsdag hing er een rare sfeer in het zwembad, vond Potin. Hij kon het niet plaatsen. „Ik weet niet wat er aan de hand is", zei hij tegen zijn vrouw toen hij 's avonds thuiskwam. „Veel mensen gedragen zich opeens heel an ders." De reacties op het ontslag wa ren fel. Op de internetsite van de PZC kwamen tientallen mails binnen, waaronder veel ver ontwaardigde. Dit verdiende Thierry Potin niet. Hij had zich tien jaar met ziel en zaligheid in gezet voor de Middelburgse zwemclub. Luctor was flink ge groeid en het niveau van de zwemmers was enorm gestegen. De trainer had Luctor verheven van de kelder van het Zeeuwse zwemmen naar het niveau net on der de nationale top. Een enkele inzender vond dat de voormalige Fransman niet boven de wet kon staan. Hij diende zich als ieder an der lid aan de regels te houden. Daar viel natuurlijk ook wat voor te zeggen... Potin: „Ik was twintig jaar druk met zwemmen. Tien jaar bij De Stormvogel, tien jaar bij Luctor. Je krijgt een briefje waarin niet staat wat je fout hebt gedaan en het is voorbij. Da's heel raar. Ja, ik had schijt aan dat bestuur. En dat heb ik nog steeds. Vier van de vijf wa ren vrouw. Met deze dames kon ik niet praten. Het was allemaal zo voorzichtig... André Kats, van wie ik op cursussen heel veel heb opgestoken, waarschuwde me er al voor. Hij sprak uit eigen erva ring. 'Zodra het bestuur zich met jouw doen en laten gaat bemoei en, gaat het verkeerd'." Thierry Potin is een echte Pa- rijzenaar. Hij is spontaan, vriendelijk, staat open voor ieder een. En hij is, moet hij eerlijk er kennen, ook een beetje direct en eigenwijs. Maar de arrogantie, waarvan veel Fransen worden ver dacht, die mist hij ten ene male. Potin werd 52 jaar geleden bijna letterlijk in de schaduw van de Eiffeltoren geboren. Later verhuis de hij met vader, moeder, vijf zus sen en één broer richting Mont- parnasse. Ze hadden het niet breed. Thierry moest een slaapka mertje delen met een broertje en z'n jongste zus. Tijdens een vakan tie in de Vendée leerde hij een mooie Zeeuwse meid kennen. Op z'n achttiende verhuisde hij naar Zeeland, op z'n 23e trouwde hij met haar. De eerste jaren waren moeilijk. In Frankrijk was hij al volwassen, maar in Nederland niet. Daar moest je toen 21 jaar voor zijn. En probeer mensen ach ter een of ander loket in slecht steenkolen Nederlands maar eens duidelijk te maken wat je van hen wil. Na een jaar sprak hij de taal echter al een stuk beter, vindt hij zelf „Ik praat met iedereen. Da's mijn kracht. En op mijn werk bij loodgieter Jobse moést ik Neder lands praten. Dan leer je snel." Potin zelf bemoeide zich niet met de internetdiscussie. Hij was al een beetje begonnen met afscheid nemen. Kort voor zijn ontslag had hij in kleine kring zijn vertrek al aangekondigd. Hij wilde in juni stoppen, het werd hem allemaal te veel. De zwem trainer was mede door het zwem men zijn baan bij Total in Vlissin- gen-Oost kwijtgeraakt. Hij werd er te pas en te onpas gebeld voor zijn hobby en was er in de baas zijn tijd ook anderzins mee bezig. Dat ging zo niet langer. Daarna ging hij werken in de Rotterdam se en de Antwerpse haven, als kwaliteitscontroleur van pijplei dingen. „Het was altijd haasten", kijkt Potin terug. „Om vier uur in Rotterdam in de auto en dan maar hopen dat er niet te veel fi les stonden op de N57. Anders kwam ik te laat in het zwembad, 's Avonds tussen tien en half elf kwam ik pas thuis. Zo deed ik dat vijf dagen in de week en in het weekend was ik ook meestal op pad voor het zwemmen. Ja, het is tussen mij en m'n vrouw een poos heel slecht gegaan. Het is wel eens kielekiele geweest. Ge lukkig is die tijd voorbij." In het weekend waren er vaak de wedstrijden en als die er niet wa ren, laste Potin extra trainingen in. Zondagmorgen ging hij het liefst naar Wachtebeke in België. Daar had je een vijftigmeterbad. Het bestuur wilde die extra trai ningen niet betalen, dus betaalde HANNOVER - De Duitse scheidsrechter Babak Rafati, die vorige week een zelfmoordpoging deed, lijdt aan een depressie. De behandelend arts van de 41-jarige arbiter is tot die conclusie gekomen, zo maakte de advocaat van Rafati gisteren bekend. „De groeiende druk om te moeten presteren, in combinatie met de druk van de media en de angst om fouten te maken zijn voor hem een te grote belasting geworden", aldus de raadsman. Rafati werd zaterdag kort voor de competitiewedstrijd tussen 1. FC Köln en FSV Mainz 05, die hij zou fluiten, met doorgesneden polsen aangetroffen in zijn hotelkamer. foto AP MIDDELBURG - Bij het NK cross in Tilburg doen morgen vijf senioren van atletiekvereniging Dynamica een gooi naar een podiumplaats. Iedere atleet loopt zijn wedstrijd individueel, maar er is ook een klassement voor verenigingen, waarbij de beste vier prestaties meetellen voor het klassement. Dynamica beschikt over de luxe dat de vijf beste Zeeuwse crossatle ten lid zijn van de Walcherse vere niging. Tim Pleijte is de enige Zeeuw die op crossgebied richting de Neder landse subtop gaat. Michel Schrier zit daar qua niveau vrij kort achter. Dan volgt een aardig gat naar Er- win Harmes, Ronnie Overgaauw en Martijn de Kok. Eerstgenoemde lijkt op dit mo ment de sterkste van die drie, zo dat Overgaauw en De Kok waar schijnlijk gaan uitmaken welke vierde Zeeuw een rol speelt in het teamklassement. Dynamica heeft in het Warande- bos in de breedte een redelijke for matie. Veel verenigingen hebben moeite om met vier atleten mee te doen aan de Galaloop, die niet voor ieder niveau toegankelijk is. Neal Bouterse zal bij de A-junio ren proberen een plaats in de top tien te bemachtigen. Tim van den Broeke, die de laatste tijd veel pro gressie heeft gemaakt, gaat zelfs voor een podiumplaats bij de B-ju nioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38