sport 137 ge op Utrecht de Heuvel bevrijd Smalle selectie breekt Groene Ster op Weekje rust voor Wernbloom Novak Djokovic verliest opnieuw Eindhoven redt punt tegen Sparta 'Corruptieschandaal in Pools voetbal' Rutten blij met terugkeer Strootman Pieter Israel naar Belgische ploeg Keepersproblemen bij FC Twente zaterdag 26 november 2011 AZ moet het de komende twee wedstrijden doen zonder Pontus Wern- bloom. De Zweedse middenvelder kreeg gisteren een gele kaart en is ge schorst voor de uitwedstrijd tegen Heerenveen, volgende week. Voor de Eu ropa Leaguewedstrijd tegen Malmö FF (woensdag) is Wernbloom ook al ge schorst. door Theo Brinkman alkmaar - Met december voor de deur, lonkt voor AZ de herfsttitel. De koploper van de eredivisie kwam gisteravond tegen FC Utrecht opnieuw overtuigend voor de dag (2-0), al vielen de doel punten pas redelijk laat. Terwijl de wedstrijd nog aan de gang was, vierden de wisselspelers van AZ gisteravond al op jolige wij ze de zege. Met dansjes en een soort alternatieve uitvoering van 'van voor naar achter, van links naar rechts' vermaakten ze zich op perbest. Ze konden het doen, want even eerder had invaller )o- hann Berg Gudmundsson de be vrijdende 2-0 gemaakt. Een fijn schot, buiten bereik van doelman Rob van Dijk in de linkerhoek. Daarmee was de dreiging van een late gelijkmaker (nadat Rasmus Elm uit een vrije trap de 1-0 had gemaakt) van de baan. Ter verhoging van de feestvreugde zette het publiek daarom ook nog maar eens een nieuw liedje in. 'Wij staan bovenaan, wij staan bo venaan', scandeerde de harde kern. Voorlopig kunnen ze dat blij ven zingen. Met nog drieënhalve wedstrijd tot de winterstop (van de gestaakte wedstrijd tegen Excel sior resteert alleen nog de tweede helft) maakt AZ een goede kans om als lijstaanvoerder de feestda gen te vieren. Na de mist van vorige week bij Ex celsior werden AZ en Utrecht nu gehinderd door een harde wind die door het stadion raasde. Bij voorzetten, passes en sommige schoten was te zien dat de spelers last hadden van de storm. Toch ontspon zich een alleraardig ste eerste helft met kansen over en weer. Zoals gebruikelijk in thuis wedstrijden was AZ de aanvallen de, dominerende ploeg. In de as van het veld had Utrecht de boel echter aardig dichtgetimmerd. De meeste ruimte lag dan ook op de vleugels en daar maakte AZ in overvloed gebruik van. Op links kwam back Simon Poulsen veel vuldig op, terwijl aan de rechter kant Roy Beerens vaak in stelling werd gebracht. De rechtsbuiten, vorige week nog uitkomend voor Oranje, speelde zijn tegenstander Dave Bulthuis zo tureluurs dat de Utrechter na 35 minuten al gewis seld werd. Merkwaardig genoeg was de verdediger zelf erg ver baasd over zijn wissel en uit boos heid schopte hij een drinkbus bijna de dug-out in. Net als Poulsen aan de andere kant was Beerens ongelukkig met zijn voorzetten. Het rendement vanaf de vleugels was dan ook ni hil en de gevaarlijkste momenten van AZ ontstonden derhalve toch via combinaties door het centrum. Pontus Wernbloom schoot net over, Brett Holman trof de vuisten van doelman Rob van Dijk. Op slag van rust had Holman pech, toen zijn schot via de paal naast ging- Maar ook AZ, dat van alle eredivi sieclubs de minste tegendoelpun ten (acht) heeft, mocht blij zijn dat het ongeschonden de rust haal de. Via de counter was Utrecht en kele keren dichtbij de openingstref fer geweest. De beste kans was al na tien minuten voor spits Leon de Kogel, na een mispeer van Nick Viergever. Vrij voor doel wist De Kogel echter geen richting te ge ven aan de bal, waardoor keeper Esteban met de vuisten redding kon brengen. Daarmee was het grootste gevaar van Utrecht al di rect geweest. De gasten konden na rust veel minder gevaarlijk wor den en moesten uiteindelijk capi tuleren na de vrije trap van Elm, dik twintig minuten voor tijd. door Maurice Steketee venray - De zaalvoetballers van Groene Ster maken in de eredivi sie een mindere fase door. Na de forse nederlaag van vorige week te gen koploper Klein Arsenal ging het ook gisteravond mis voor de promovendus uit Vlissingen. Lake Valley, derde op de ranglijst, was met 7-0 duidelijk een maatje te groot. Groene Ster reisde gisteren met een gehavende ploeg af naar Ven- ray. Coach Mo Ahrouch kon over slechts vier spelers van het eerste team beschikken en dat betekende dat het team werd aangevuld met voetballers van het tweede. „We moeten sterker in de breedte wor den, want dat is op dit moment ons probleem. We zijn een kleine vereniging en moeten proberen ons ledenaantal uit te breiden. In deze fase van de competitie krijg je bovendien ook met kaarten te maken. Die gaan dus in het verde re verloop een rol spelen." Ook de verre uitwedstrijden ko men het spel van Groene Ster niet ten goede. „We moesten al om 16.15 uur vertrekken uit Vlissingen. Dat is natuurlijk niet ideaal. Som mige jongens moesten haasten vanuit hun werk. In de ideale si tuatie probeer je er een leuk dagje uit van te maken en samen wat te eten voor de wedstrijd. Dan zou ik ook de wedstrijdbespreking kun nen houden, maar dat komt er nu allemaal niet van." Groene Ster kon gisteravond tegen Lake Valley na de eerste helft al een goed resultaat uit haar hoofd zetten. De thuisploeg was opper machtig en leidde bij rust met 5-0. „We konden het voor rust niet be lopen. Na de pauze hebben we ge probeerd de schade te beperken en dat is ons aardig gelukt. Pas in de slotfase kregen we nog twee treffers tegen. Zelf hebben we ook nog goede kansen gehad, maar de bal wilde er niet in vandaag." Ahrouch hoopt volgende week in de thuiswedstrijd tegen FSG weer over een complete selectie te be schikken. „Ik denk dat de jongens wel gebrand zijn op revanche. En in de thuiswedstrijden moeten wij gewoon de punten pakken. Dan kunnen we in de middenmoot mee blijven draaien." LONDEN Novak Djokovic heeft gisteren zijn tweede nederlaag geleden in de groepsfase van de ATP World Tour Finals, het officieuze WK tennis. De Servische nummer 1 van de we reldranglijst moest nu ook zijn meerdere erkennen in landgenoot Janko Tïpsarevic, opgeroepen als vervanger van de geblesseerde An dy Murray (lies). Djokovic begon nog overtuigend in de O2 Arena in Londen, maar raakte na de winst van de eerste set de controle kwijt: 6-3 3-6 3-6. ROTTERDAM FC Eindhoven is in de Jupiler Lea gue qua verliespunten verder ach terop geraakt bij koploper FC Zwol le. De Brabanders, nummer twee op de ranglijst, speelden in Rotter dam gelijk tegen Sparta: 2-2. De Eindhovense verdediger Wesley Vanbelle herstelde het evenwicht in de 90e minuut. Het Telstar van Jan Poortvliet ging met de punten aan de haal in Apel doorn. Telstar won met 2-3 van AG- OW. Koploper Zwolle komt mor gen pas in actie. WARSCHAU Het Poolse voetbal dreigt ruim een halfjaar voor de start van het Euro pees kampioenschap opnieuw te maken te krijgen met een corrup tieschandaal. Minister van Sport Jo anna Mucha heeft het Openbaar Mi nisterie van het land geïnformeerd over een mogelijk omkoopschan daal. Ze heeft opnames ontvangen, waarvan de inhoud volgens haar „opvallend is en serieus genomen dient te worden". Mogelijk is bondsvoorzitter Grzegorz Lato bij de affaire betrokken. EINDHOVEN Trainer Fred Rutten is blij dat Ke vin Strootman en Stanislav Mano- lev vandaag tegen FC Groningen weer terugkeren bij PSV na schor singen. De coach mist nog Erik Pie- ters, Abel Tamata, Stijn Wuytens en Atiba Hutchinson, die al langer ontbreken. Funso Ojo is door ham stringklachten een twijfelgeval voor de ontmoeting in Eindhoven. „Ik ben tevreden met de terugkeer van Manolev en Strootman", aldus Rutten. Doelman Przemyslaw Ty- ton zit nog niet bij de selectie. MIDDELBURG Pieter Israel uit Kruiningen, win naar van de Ronde van Zuiddorpe in 2011, rijdt met ingang van het wielerseizoen 2012 voor het Ludo Peeters Cycling Team, gevestigd in Brasschaat in België. De afgelopen twee seizoenen reed Israel voor RTC De Hoekse Ren ners, maar nu trekt hij dus de grens over naar deze Belgische ploeg. Israel wordt bij deze ploeg ploegge noot van Jeroen Das, die regelma tig in Nederland actiefis. ENSCHEDE Coach Co Adriaanse heeft bij FC Twente weer problemen met de be zetting van de positie onder de lat. Sander Boschker liep deze week een nieuwe kuitblessure op en ook de andere doelmannen Nikolai Mï- chaïlov en Nick Marsman hebben last van fysiek ongemak. Topscorer Mare Janko heeft eveneens kuit klachten en is een twijfelgeval voor de thuiswedstrijd van mo- regn tegen Vitesse. Michailov en Marsman trainden gisteren bin nen. Ze hopen op tijd fit te zijn. 9 Pas een jaar later, buiten het voet licht, waar hij het beste gedijt, heeft Wouter Olde Heuvel (25) de juiste snaar voor een gouden num mer gevonden. Zelf sprak hij na af loop al hoopvol van een 'dag van de ommekeer'. Tegen de Amerikaan Brian Han sen reed Olde Heuvel een race waarin hij geen moment verslapte, ook niet in de slotronde die het gros van de rijders de kop kostte. Met 28,1 seconde was die net zo snel als die van Havard Bokko, maar beduidend beter dan het eindschot van Denny Morrison (29,3), Mark Tuitert (29,6), Stefan Groothuis (29,8), Kjeld Nuis (28,8) en Shani Davis (29,0). Groothuis en Nuis sloopten zich zelf in een poging hun tactisch sterke tegenstanders (Shani Davis en Ivan Skobrev) zo snel mogelijk af te schudden. Toch ging de Ne derlands kampioen, die vorige week in Tsjeljabinsk de 1500 meter nog won, tevreden terug naar het hotel. Hij claimde een podiumplek op de 500 meter, pas voor de twee de keer in zijn loopbaan, en was dicht bij de magische '34'er'. Die bevrijding laat met 35,01 nog even op zich wachten, kort daarvoor werd de Groothuis wel letterlijk bevrijd. De deur van zijn hotelka mer bleef hermetisch gesloten toen Control-rijder naar de ijshal wilde gaan. De conciërge kreeg de deur van buiten open, maar sloot zichzelf daarna samen met Groot huis op. 'Lachen met Kazachen' stelde de schaatser luchtig vast, ter wijl hij via T\vitter hulp vroeg aan Nederlandse slotenexperts. Met hulp van Diane Valkenburg kwam Groothuis uiteindelijk toch uit zijn tijdelijke gevangenis. Een taxi bracht hem naar de baan, waar hij alleen Tucker Fredricks (34,94) en de veel betere Zuid-Koreaan Tae-Bum Mo (34,78) voor zich moest laten. Wouter Olde Heuvel wint verrassend de 1500 meter tijdens de World Cup-wedstrijden in Astana, foto Stanisiav Filippov/afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37