zeeland 133 Overleg over verbreding N61 zit vast m Pinautomaat Grote Markt pas volgende week klaar Rita Reys in Ledeltheater Rijkswaterstaat en IJzendijke komen er niet uit Hirdes De Echte Bakker is verhuisd! Bouwraadhuis Glazenwassers- en Schoonmaakbedrijf JL Houtekamer I van de Velde Yerseke BM. ftfeerhoek zaterdag 26 november 2011 vmmmmmmgmmmmmmmmmïsm. door Martijn de Koning ijzendijke - Er is geen overleg meer tussen de kerngroep N61 uit IJzendijke en Rijkswaterstaat over de toekomstige verbreding van de N6i. Dat bevestigen beide partijen. Het pleit wordt nu definitief be slecht bij de Raad van State. Rijkswaterstaat hoopt volgend jaar te beginnen met de aanpak van de N6i, tussen Hoek en Schoondijke. Tussen Hoek en Biervliet wordt de weg verbreed naar twee keer twee rijstroken, langs het hele tra cé komen parallelwegen en om Schoondijke wordt een rondweg aangelegd. Doordat de toekomstige N61 een 'stroomweg' moet worden, met een maximumsnelheid van 100 ki lometer per uur, krijgt IJzendijke slechts één aansluiting op de nieu we weg. De kerngroep (dorpsraad, ondernemers en bewonersgroe- pen) wil er twee, en vraagt ook twee fietstunnel in plaats van één. De veiligheid in het dorp vermin dert, vreest de kerngroep, doordat er meer verkeer door de straten gaat rijden. Gemeente en Rijkswa terstaat kwamen het dorp deels te gemoet door kleine aanpassingen aan het tracé en verkeersmaatrege len binnen de kern. Die gaan de kerngroep niet ver genoeg, waar door die naar de Raad van State, het hoogste rechtsorgaan, stapt. Het is overigens nog steeds ondui delijk wanneer de Raad van State de zaak behandelt. Het project valt onder de 'crisis- en herstelwet', waardoor procedures sneller door lopen kunnen worden. De Raad had daardoor vorige maand uit spraak moeten doen, maar zit met een enorme berg werk. „We wach ten op een uitnodiging voor de zit ting", zegt projectleider Marcel Ide- ler van Rijkswaterstaat. Naast die uit IJzendijke zijn nog een handvol bezwaren ingediend bij de Raad van State. Eén ervan komt van ondernemers in Schoon dijke. De rondweg om hun dorp zou hen klanten kosten. „De rest van de bezwaren gaan vooral over zaken als de breedte van het fiets pad", zegt Ideler. Met tankstation Aers bij IJzendijke, dat graag een aansluiting op de parallelweg wil, zegt Ideler in gesprek te zijn. „We zijn dicht bij een oplossing."" Afgelopen maanden werkten Rijks waterstaat en Delta al aan het ver leggen van de waterleiding. „Als we de leidingen zouden laten lig gen, bevinden ze zich straks onder het tracé. Dan kun je er dus niet meer bij." Kilometers buizen zijn tussen Hoek en Schoondijke on der de grond gestopt. De laatste lei dingen liggen begin volgend jaar op de goede plek. door Luc Oggel goes - De onlangs geïnstalleerde pinautomaat in het voormalig postkantoor op de Grote Markt in Goes kan waarschijnlijk pas eind volgende week worden gebruikt. Er moet eerst nog een veiligheids controle worden uitgevoerd. Dat gebeurt volgende week woensdag, daarna zal de automaat worden ge vuld. Gisteren meldde deze krant dat de toegangsdeur in de zijgevel van het pand door vandalen was gefor ceerd, maar dat is volgens een me dewerkster van kledingzaak 't Rondje niet het geval. „Bankmede werkers snapten niet hoe ze die deur open moesten krijgen. Dat hebben ze op een verkeerde ma nier gedaan." Bij 't Rondje worden de ontwikke lingen rond de automaat op de voet gevolgd. Nadat anderhalf gele den de vorige pinautomaten in het postkantoor verdwenen en het naastgelegen café De Post door brand werd getroffen, is het een stuk rustiger voor de winkel. „Mensen die in de rij stonden voor de pinautomaat keken wel in de etalage. Het heeft ons wel klan dizie gekost toen de automaten verdwenen." 't Rondje heeft een actie in de pen. Mensen die straks contant betalen met gepind geld, krijgen korting. oostburg - Rita Reys, deze week nog bevorderd van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau tot Rid der in de Orde van de Nederland se Leeuw, komt zondag 22 januari 2012 alsnog optreden in het Ledel theater. Reys zou zondag 13 november in de Oostburgse cultuurtempel heb ben opgetreden, maar moest toen verstek laten gaan vanwege een ziekte. Over twee maanden kunnen lief hebbers van jazzmuziek zich er zelf van overtuigen dat de zange res zich op 86-jarige leeftijd nog steeds dé Nederlandse Lady of Jazz mag noemen. Bakkerij Hirdes uit Krabbendijke heeft op 23 november officieel de deuren geopend van de nieuwe winkel aan de Dorpsstraat in Krabbendijke. Het historische pand deed in de 17de eeuw dienst als herberg. Naast de grote bakkerij aan de Zuidweg, heeft Bakkerij Hirdes er met deze winkel annex bakker een bakkerij bij. De geur van versgebakken brood is nu weer bijna dagelijks aanwezig. De nieuwe winkel heeft ook een koffiehoek waar natuurlijk kan worden genoten van al het lekkers de winkel te bieden heeft maar ook voor High Tea's en lunches kan men terecht bij Hirdes De Echte Bakker' Onderstaande bedrijven feliciteren de familie Hirdes en medewerkers met de opening van de nieuwe winkel: Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 57 17 58 waar bouwen begint KANTOORAUTOMATISERING TELECOMMUNICATIE Grintweg 32, 4401 NE Yerseke Tel. 0113-579030 Postbus 2, 4400 AA Yerseke Fax 0113-579040 >nfo@addict,nl www.addict.nl Torriceilistraat 29 4416 DM Kruiningen 0113-383563 mobielnummer 06-11625831 jl.houtekamer@hetnet.nl Metsel- Bouwservice Zuid METSELEN TEGELEN VOEGEN Christinastraat 1 iyj 4414 BE Waarde Tel. 06-14141493 Tel. 0113-4042 27 metselwerk@zeelandnet.nl www.mbzwaarde.nl VOOR BEDRIJVEN EN PARTICULIEREN Wij verzorgden de levering en montage van de wand-en vloertegels. INSTALLATIEBEDRIJF Kreeft 5 I Yerseke Tel. 0113-572120 www.van-de-velde.nl Voor aanlog, installatie en onderhoud van koeling en airconditioning. Tevens alle elektra werkzaamheden in en rondom uw bedrijf of woning. t/wi cc*c yocde &cwtcc Koel- elektrotechnisch installatiebedrijf REPARATIE SERVICE NIEUWBOUW Nijverheidstraat I 4416 BV Kruiningen tel. 0113 - 38 II 13 m. 06 - 53 78 07 32 Veel energie toegewenst! Wij verzorgden de complete elektrische installatie H elektrotechniek Verhage elektrotechniek BV telefoon: 0113-622437

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33