Winkels De Zingende Zuster is in wacht voor f 281 zeeland Zaterdag 16 juni 2012 www.deltaridefortheroses.nl Inschrijven vanaf 1 december 2011 Bejaarde Middelburgse slachtoffer babbeltruc Uitspraak RvS Schrijver Rob Ruggenberg in Meliskerke Ride for the Roses PZC Fietsen voor een goed doel geeft een goed gevoel! zaterdag 26 november 2011 SONGFESTIVAL Hoekse Yvonne Kostanjevec in finale van nationaal meuskerke - Schrijver Rob Rug genberg is vanmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in de Meliskerkse boek handel De Boekenmolen om te vertellen over zijn nieuwste boek 'IJsbarbaar'. Dat boek is gebaseerd op een waargebeurd verhaal: de ontvoering van twee eskimo's uit Groenland door Nederlandse ont dekkingsreizigers in 1624. Eén van hen stierf bij aankomst in Neder land, de ander werd als curiositeit rondgeleid. Daarbij werd hij bar baar genoemd. Ruggenberg woon de zelf op Groenland en had veel contact met de Inuït. Hij verblijft nu regelmatig op Walcheren. Met stip de beste woonhuisverzekering UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. door Raymond de Frel door Raymond de Frel Ze begrijpt er helemaal niets van. Waarom is Yvonne Kostanjevec (60) uit Hoek in vre desnaam doorgedron gen tot de finale van het Nationaal Songfestival voor Ouderen? Wie komt er nou op het idee om haar op zondag 4 december te la ten optreden in theater De La Mar in Amsterdam? Al die Hollanders kunnen toch veel beter zingen dan Yvonne? Niet dus. Yvonne is veel te beschei den, ze denkt al snel dat een ander veel beter is. Maar nu ze twee voor rondes heeft overleefd en dus in de finale staat, kan ze er ook zelf niet meer onderuit: ze kan best een aardig moppie zingen. En dat Yvonne nooit meer durven dro men. Decennialang kreeg ze geen noot zuiver uit haar keel. „Ik zong tot mijn 25e in een bandje, maar moest daarmee stoppen vanwege een allergie. Althans, dat dacht ik. Ik kreeg het namelijk heel snel be nauwd. Zelfs onder de douche een liedje zingen was teveel gevraagd. Ik heb er medicijnen en een inha- lator voor gehad. Maar het werd van lieverlee steeds erger", vertelt Yvonne. terneuzen - Het is onzeker of nog voor de jaarwisseling de eerste winkels onder skipiste Snowbase in Terneuzen hun deuren openen. Twee bedrijven kunnen niet van start door een uitspraak van de Raad van State. TVvee anderen heb ben daarvan geen last, maar onder meer het regelen van gebruiksver gunningen blijkt tijdrovend. Begin september meldde makelaar Paul Fermont dat voor de jaarwis seling zeventig procent van de ruimten zou zijn gevuld. Een inter nationaal opererende kinderspeel- halexploitant, kinderspeciaalzaak, speelgoedwinkel en een bowling baan worden genoemd als toekom stige voorzieningen onder de pis te. Fermont wil niet zeggen welke bedrijven hinder ondervinden van de uitspraak van de RvS. Die bepaalde vorige week dat de gemeente Terneuzen duidelijker moet maken dat de detailhandel bij Snowbase het winkelaanbod in de Terneuzense binnenstad niet ontwricht. De Raad vindt ook dat Terneuzen niet helder heeft ge maakt of er wordt voldaan aan de afgesproken verhouding van tach tig procent vrijetijdsactiviteiten en twintig procent detailhandel. Dat was koren op de molen van be zwaarmaker Handelsmaatschappij De Hoop, die vreest dat de win kels bij Snowbase de invulling van een plan voor winkels aan de Ken- nedylaan-West bijt. De Raad viel er onder meer over dat Terneuzen om onduidelijke redenen winkels waar je voor eventuele aanschaf spullen kunt testen (het try buy-principe), niet tot de twintig procent detailhandel rekende. Fermont gaat nu in gesprek met de gemeente. In afwachting van de uitspraak van de Raad van Sta te was Fermont nog niet de boer opgegaan om de overige dertig pro cent aan winkelruimten te slijten. Yvonne Kostanjevec kruipt als zangeres in verzorgingshuizen in tal van gedaantes. Vlnr: Yvonne als zichzelf, DELTA\ I Hf in samenwerking met it. SUPPORTING LIVESTRONG* i FOUNDATION F ten behoeve van middelburg - Een bejaarde vrouw uit Middelburg is dinsdag 15 no vember slachtoffer geworden van een babbeltruc. Rond 11.00 uur die dag belden twee onbekende vrou wen aan bij haar woning aan de Spinhuisweg in Middelburg. Toen de bewoonster de deur open de stapten twee vrouwen meteen binnen. Ze liepen direct door naar de keuken en leidden de bejaarde vrouw af met allerlei vragen over de keuken. Vanaf de voordeur kwam een derde vrouw de keuken in Jopen en keek in een kast. Hier op gingen de drie vrouwen zonder iets te zeggen weg. Vermoedelijk zijn zij weggelopen in de richting van de Traptoren. Uit de woning bleken sieraden en wat geld te zijn gestolen. Het gaat volgens de poli tie om twee in donkere jassen ge hulde, 1.65 tot 1.70 meter lange slanke lichtgetinte vrouwen (30 tot 35 jaar) met donker krullend haar tot over de schouder, én een blanke vrouw met blond haar die tussen de 1.55 en 1.60 meter lang is en iets ouder dan de andere twee. De bejaarde vrouw heeft pas deze week aangifte gedaan. De politie zoekt getuigen en men sen die iets soortgelijks hebben meegemaakt. Zij kunnen zich mel den op het politiebureau of bellen met 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28