zeeland 127 toekomst Hotel Van der Valk 'Aanpak van verkeersterreur werkt' 2D franken 'Wijs plan af van CDA Middelburg' Overvalster uit Goes (29) moet de gevangenis in i-25% Vijfde generatie Van der Valk W zaterdag 26 november 2011 Het eerste jaar kende Van der Valk Hotel Middelburg een bezettingsgraad van 85 van de in totaal 121 kamers. In de toekomst wil Van der Valk uit breiden met zo'n 40 kamers. Vooral aan familiekamers blijkt veel behoefte. Meer dan andere van der Valk-vestigingen moet het hotel in de Mortiere het hebben van toeristen. Naast Nederlanders en Duitsers weten vooral Vlamin gen het hotel te vinden. Een kwart van de gasten is Vlaams. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft een 29-jarige Goese een celstraf van 39 dagen, een voorwaardelijke celstraf van een jaar, een taakstraf van 240 uur en contactverbod met haar vriend opgelegd. Ook komt zij een half jaar onder elektronisch toezicht en moet ze met haar vriend 1140 euro schadevergoeding betalen. Tegen de vrouw was een celstraf van twee jaar, waarvan tien maan den voorwaardelijk, geëist. De vrouw werd schuldig bevonden aan het medeplegen van een over val op een woning in Goes, waar bij de bewoner, een 56-jarige min der begaafde man, van 125 euro werd beroofd. Haar kompaan, een 25-jarige vriend uit Kattendijke, is voor deze zaak conform de eis al veroordeeld tot een gevangenis straf van drie jaar waarvan tien maanden voorwaardelijk. OP ALLE O CO/ banken"X3 /O ALLEEN BIJ OTAK OP MEUBELPLEIN ARNEMUIDEN O T A 1 MEUBELPLEIN ARNE zal uitbreiden staat voor Martien van der Valk vast. Wellness is daar bij het sleutelwoord. Een zwem bad, een sauna. Luxe die echt een toegevoegde waarde geven aan het hotel. Wanneer de uitbreiding er komt, is een kwestie van centen. Eerst zal er met het huidige hotel geld verdiend moeten worden. Het zal nog minimaal vijfjaar duren. Omwonenden in de wijk Mortie re, die vrezen voor een 17 meter ho ge Berlijnse Muur in de achtertuin, stelt Van der Valk gerust. „Het wordt geen massieve muur. We willen een parkachtige omgeving om het hotel. Het moet mooi wor den, dat is ook in ons eigen be- laü," j zie bijlage Spectrum over de ont voering van Toos van der Valk in 1982 Martien van der Valk onder het toeziend oog van zijn overgrootouders. foto's Ruben Oreel icolaas van der Valk kocht in 1862 boerderij de Gouden Leeuw in Voorschoten en begon er een café in als bijverdienste. Zijn zoon Mar- tinus van der Valk legde met zijn vrouw Rie vanuit dit café het fundament voor het hotecaconcem. Hun portetten hangen ook in de lobby van het hotel in Middelburg. In de jaren zestig en zeventig beleefde het familiebedrijf Van der Valk een enorme expansie. 'Voor elk kind een eigen zaak', had Martinus bedacht. Hij had er elf Inmiddels is de vijfde generatie 'Valk- jes' actiefin het familiebedrijf Het concern telt inmid dels negentig vestigingen, waarvan zestig in Neder land, veertien in Duitsland en negen in België. Er is zelfs een Van der Valk in de VS. Vorig jaar opende het concern vestigingen in Düsseldorf Harderwijk, Alme- re, Sneek, Amersfoort, Rotterdam en in Middelburg, na Goes de tweede in Zeeland. door Emile Calon middelburg - De gerichte aanpak van verkeersterreur werkt, aldus woordvoerder Esther Boot van de politie. „We krijgen geen meldin gen meer van overlast." Een half jaar geleden kondigde de Walcherse politie aan dat het korps de verkeersterreur, veroor zaakt door een vrij kleine groep be stuurders, ging aanpakken. Die groep stond bekend om het hou den van straatraces en om het feit dat ze vaak 's nachts met giganti sche snelheden over de Walcherse wegen reden. Waarschijnlijk hiel den ze illegale wedstrijden op de nieuwe N57 toen deze weg nog niet officieel opengesteld was voor het publiek maar wel al berijdbaar was. Maar ook met ander weggedrag trok deze groep de aandacht, zoals het blijven staan voor een groen verkeerslicht en pas hard optrek ken als dat op otanje springt en te veel lawaai maken. De verkeerspolitie en de Walcher se wijkteams van de politie heb ben de groep volgens Boot 'stevig op de huid gezeten'. „Onder ande re door het inzetten van onopval www.vviskerke-administratie.nl 1 co -financiële administratie 5 5 - taarreKenïngei rapportages -C 1 m /I rt 0 - loonaumii istraiit s /I 0 administratiekantoor \A/IS K.E R.KE T: 0113-25.27.58 lende auto's." Volgens haar zijn in dividuele leden regelmatig aange houden waarna hun auto's zijn ge controleerd om te kijken of de voertuigen voldeden aan alle ei sen. Daarbij werd onder andere ge keken naar de getinte ruiten en het lawaai dat ze kunnen maken. Boot heeft de indruk dat de groep zich op Walcheren en de rest van Zeeland rustig houdt. door Emile Calon vlissingen - De Vlissingse LPV-fractie is mordicus tegen het plan van de Middelburgse CDA-fractie om het ADRZ-zieken- huis financieel te helpen zodat het op Mortiere een nieuw ziekenhuis kan bouwen. Een meerderheid van de Middel burgse raad steunt het plan van het CDA. De Vlissingse LPV-frac- tie ziet het echter als een poging om nieuwbouw op de Mortiere mogelijk te maken, waarmee het ziekenhuis en het ZRTI verdwij nen uit Vlissingen. „Moet de gemeenschap dan garant staan voor nieuwbouw op de Mor tiere, terwijl dit gebouw zich al leen maar richt op planbare zorg die ook nog laag complex is", stelt raadslid Wim Hirdes in vragen aan het Vlissingse college. „Voor de LPV is het onbespreekbaar dat er financiële steun komt vanuit Vlissingen", schrijft hij voor de ze kerheid. De Vlissingse D66-fractie ziet juist veel in het Middelburgse plan. Ze ziet het als een mogelijkheid om te komen tot goede basiszorg op Walcheren. Ook vraagt ze om een overleg tussen alle Walcherse poli tiek partijen om zo duidelijk te krijgen wie voor is en wie niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27