Muziekschool blijft één organisatie Wellness sleutelwoo 261 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! 0118 61 26 69 ONDERZOEK Alles blijft bij het oude HOTEL MIDDELBURG Een jaar na opening denkt het Van der Valk Hotel Middelburg aan uitbreiding. Directeur Martien van der Valk kijkt terug op het eerste jaar en vooruit naar de toekomst. STARTERS OPGELET! NU IN DE VERKOOP! Voor de woningen van Woonburg betaal je nu 30.000,- minder. droomwoning Voor meer informatie: Wijk Mortiere heeft er weer straatnamen bij zaterdag 26 november 2011 kinderopvang www.kqozie.nlj KOOZIE Kil door Melita Lanting MIDDELBURG - De Zeeuwsé muziek school wordt niet gesplitst. De or ganisatiestructuur zal - zoals het nu lijkt - niet veranderen. De be zuiniging van 15 procent op de kos ten blijft wél overeind. Dat heeft het Algemeen Bestuur na een pro ces van anderhalf jaar besloten. Dit voorstel moet nog wel door al le betrokken gemeenten worden bekrachtigd. De Zeeuwse muziekschool staat onder druk door bezuinigingen bij gemeenten. De ene gemeente wil de daar verder in gaan dan de an dere. Daarnaast bestaat binnen meerdere gemeenten onvrede over het gebrek aan flexibiliteit in het aanbod van de muziekschool. Alle Zeeuwse gemeenten, met uit zondering van Terneuzen, partici peren in de Zeeuwse Muziek school. De Walcherse gemeenten Middel burg, Vlissingen en Veere hadden de wens uitgesproken om de mu ziekschool op te splitsen in drie af zonderlijke stukken en die te com bineren met de bestaande regiona le centra voor kunst en cultuuredu catie. Op Walcheren is dat de stich ting Kunsteducatie Walcheren in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen. Het algemeen bestuur besloot hal verwege vorig jaar de mogelijkhe den voor een opsplitsing te laten onderzoeken door bureau Beren schot. Het bureau kwam met de aanbeveling om de bezuinigingen te limiteren tot 15 procent. Veel meer bezuinigen (50 procent) zou de gemeenten uiteindelijk meer gaan kosten dan het zou opleve ren, omdat er dan personeel zou moeten verdwijnen. Het voorstel van de Walcherse ge meenten blijkt voor een groot deel van de aangesloten gemeenten na delig uit te pakken, blijkt uit het onderzoek. Berenschot adviseerde een compromisvoorstel. Geen split sing, maar wel de mogelijkheid voor gemeenten om afzonderlijk diensten in te kopen. Dat voorstel is de afgelopen weken, besproken binnen de diverse ge meenten. Een meerderheid lijkt zich achter dit compromisvoorstel te kunnen scharen. Daarom is op initiatief van de drie Walcherse ge meenten alsnog besloten om alles bij het oude te laten. Alleen de be zuiniging van 15 procent in 2015 gaat wel door. door Theo Giele Met de kamerbezet ting gaat het super en ook het zakenle ven heeft het hotel met zijn vergader- faciliteiten ontdekt, maar directeur Martien van der Valk wil wel nuan ce aanbrengen in het succesverhaal van het Van der Valk Hotel Middel burg. Hij waakt ervoor om te sug- geren dat alles al perfect is en er niets meer te wensen over is. „Natuurlijk gaat het goed, maar het kan nog wel wat beter", zegt hij in de ruime lobby van het ho tel. Om vervolgens het interview even te onderbreken en een gast te vragen of hij hem van dienst kan zijn. „Koffie? Maar natuurlijk." In juni vorig jaar ging het hotel zonder tromgeroffel open. Inmid dels werken er 140, veelal jonge, mensen. De rijke ervaring van het familieconcern leert dat het twee tot drie jaar duurt voordat een nieuw hotel en restaurant precies zo loopt als gewenst. Toch, met een kamerbezetting van 85 pro cent moppert deze telg uit de vijf de generatie horeca-Valkjes niet. Wie logeren er dan allemaal? Meer dan in andere Van der Valks ko men toeristen naar de vestiging in de Mortiere. Nederlanders, Duit sers, maar ook opvallend veel Vla mingen. „Een kwart van onze gas ten komt uit Vlaanderen." En dan is er de zakelijke markt die zich uitstrekt tot heel de provincie Zeeland. Mensen die tijdelijk bij bedrijven in Vlissingen-Oost en Zeeuws-Vlaanderen werken wor den bij Van der Valk onderge bracht. Die regiofunctie geldt ook voor de vergaderruimte die in het hotel te vinden is. Dat onderdeel loopt goed, maar Van der Valk kijkt toch een tikkeltje bezorgd naar de gevolgen van financiële cri sis. Vergaderen in eigen huis in plaats van buiten de deur is dan een snel gevonden besparing. Van der Valk verraste enkele maan den geleden toen het hotel een op tie nam op 1,6 hectare grond op het nog braakliggende bedrijventer rein voor de deur. Nog geen jaar open en dan al uitbreiden? Het is vooral een strategische zet. Van der Valk wil voorkomen dat de mo gelijkheid om in Middelburg te groeien wordt geblokkeerd door de vestiging van een bedrijf pal voor het hotel. Maar dat het hotel Kijk snel op de website: www.jouwdroomwoning.nl voor alle informatie en voor een overzicht van de woningen die nu zeer aantrekkelijk geprijsd zijn. GRIJPSKERKE Burg. Bouwmanstraat 18 NU VOOR 30.000,- MINDER! T 0118 -44 22 00 - www.jouwdroomwoning.nl r- MIDDELBURG - De wijk Mortiere in Middelburg heeft er weer drie nieuwe straatnamen bij. Ze sluiten aan bij de andere, die verwijzen naar grote namen uit de blues- en jazzmuziek. De straat die in noordwestelijke en vervolgens noordoostelijke rich ting loopt tot de Poproute, krijgt de naam Elvis Presleystraat. De straat die loopt van de George Harrisonstraat tot de Elvis Pres leystraat krijgt de naam Buddy Hollystraat. De straat die loopt van de George Harrisonstraat tot de Elvis Pres leystraat, ten noordwesten van de Buddy Hollystraat, krijgt de naam Johnny Cashstraat. Binnenkort begint AM Zeeland met de bouw van een tiental wo ningen aan de George Harrison straat en de Buddy Hollystraat. De H verdere bebouwing volgt later.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26