Sand PZC Te weinig kamers voor studenten KOOPZONDAG 7 november JJ WALCHEREN 26 en 27 26 HUISVESTING Hogeschool Zeeland, woningcorporatie en gemeente doen onderzoek naar aantal en kwaliteit Gróds op Erremuu Lezing in synagoge almanak Kroegpraat n Zaterdag 26 november 2011 Wellness sleutelwoord voor toekomst hotel Van der Valk Muziekschool blijft één organisatie 2S Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - De studentenhuisves ting in Vlissingen is al jaren een punt van zorg en aandacht. Hoge school Zeeland, woningcorporatie l'Escaut en de gemeente gaan een nieuwe poging doen een oplossing te vinden. „Vlissingen wil behalve dé kennis- stad van Zeeland ook dé studen tenstad zijn. Daarom moeten we een plan maken voor goede en vol doende studentenhuisvesting", zegt wethouder Rob van Dooren. Volgens hem is er dit jaar een ge brek aan studentenkamers. Boven dien verwacht hij na gesprekken met de HZ een groei van het aan tal studenten. De uitbreiding van studentenhuisvesting is dus nodig. „Hoeveel en wat er nodig is, gaan we nu inventariseren." De gemeente hoopt bovendien dat zij in aanmerking kan komen voor een subsidie van het Rijk. „Minis ter Donner komt met een subsidie regeling voor grote steden die kam pen met een tekort aan studenten kamers. Wellicht komt Vlissingen daarvoor ook in aanmerking", hoopt Van Dooren. De Hogeschool Zeeland en l'Es caut werken al langer samen bij het aanbieden van studenkamers. Daarbij gaat het om 141 kamers in de Hercules Segherslaan, die spe ciaal bedoeld zijn voor buitenland se studenten. Juist vanwege de steeds wisselende vraag naar die kamers - de ene periode zijn er veel buitenlandse studenten, de volgende weinig - had de woning corporatie regelmatig kamers leeg staan, zegt woordvoerster Renée du Fossé. „We hoefden nooit men sen af te wijzen, we hadden soms juist moeite onze kamers te verhu ren." Om die reden stelt l'Escaut sinds dit studiejaar deze kamers ook be schikbaar voor Nederlandse stu denten. „Iedereen mag er in", zegt Du Fossé. Volgens Du Fossé zullen de ko mende gesprekken niet blijven bij een inventarisatie van de studen tenhuisvesting. „De gemeente wil dat Vlissingen dé studentenstad is. Daar hangt meer aan vast dan al leen het aantal kamers en de kwali teit. Dan gaat het ook om andere voorzieningen voor een goed stu dentenklimaat." ARNEMUIDEN - Kinderen van de groepen 7 en 8 van de Oleanderhof in Arnemuiden lopen met hun nieuwe rugzakjes naar hun school. Op de grijs-oranje tasjes staat de nieuwe slo gan voor hun dorp: 'Gröös op Erremuu, leven als een vis in het water'. De slogan is bedacht door de leerlingen van groep 8 van 't Vier- schip in Arnemuiden. Zij wonnen daarmee een prijsvraag voor de groepen 7 en 8 van de basisscholen in het dorp. De prijsvraag was on derdeel van het grote project om Arnemuiden op te knappen. Het idee om op deze manier ook de kinderen daarbij te betrekken, ont stond in de damesdenktank voor dit project en is uitgevoerd in samenwerking met de Ra bobank. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Rabbijn W. J. E. van Dijk geeft morgenmiddag een le zing over 'het boze oog'. Die speelt in veel religieuze tradities een rol; niet alleen binnen de Islam en het Christendom, ook binnen het Jo dendom. Rabbijn Van Dijk is ook chazzan, ofwel voorzanger, in een synagoge in Amsterdam en hij zal ook een muzikale bijdrage leveren. Belangstellenden zijn vanaf 15.00 uur welkom in de synagoge aan de Herenstraat 14 te Middelburg. De toegang is gratis. Het nachtleven van Hulst is niet meer zo bruisend als het ooit ge weest is, maar toch valt er altijd wel iets te beleven. Daar kan ook de jong ste medewerkster van ons kantoor over meepraten. Laatst dook zij de kroeg in en aan het eind van een geslaagde avond raakte ze in gesprek met een zeven tienjarige jongeman die vertelde dat zijn verkering voorbij was. Na maar liefst twee jaar had hij er toch wel schoon genoeg van gekregen. Hij leek zijn jarenlange relatie niet heel erg te missen. Nee, hij genoot juist met volle teugen van zijn jonge vrij gezellenbestaan. Toen ze vol belangstelling naar zijn levensverhaal had geluisterd, infor meerde hij geïnteresseerd naar haar leeftijd. Haar vijfentwintig lentes schrokken hem niet af. Sterker nog, hij werd er helemaal en thousiast van en reageerde verrukt: „Ach ja, op een oude fiets moet je het leren!" Kom U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur 9SZellig een Kom gezellig langs bij onze c;a9Je naar J spectaculaire kerstshow ""afuin/ Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke). Tel. 0118 551 623 - Donderdag mtratum en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl - twitter: @intratuin0118

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25