cultuur 119 Roelofs zoekt altijd naar eigen geluid The Score onderscheidt zich agenda Sinterklaasproductie Muis en Leeuw zaterdag 26 november 2011 The Score. Vlnr: Jennifer Bouwens, Ruud Parent, Peter Kole, Sabine van Hoek, Kees Swart, Jeremy Latumeten, Wil lem Rijn, JP Moens, Martin Molema, Leo Capelllo en Jolanda de Visser. Henk Cabenda ontbreekt, foto Rudy Visser door Rolf Bosboom Dat ze weten hoe je op het podium een feestje moet bouwen, heeft The Score inmiddels wel bewezen. Vanavond presen teert de Zeeuwse band in De Spot in Middelburg ook een cd: Pun- chin' in. Het is niet zomaar een al bum, want er is meteen ook maar een dvd aan gekoppeld. De twaalfkoppige funk- en groove- formatie speelde zich dit jaar in de kijker met optredens bij onder meer het Bevrijdingsfestival en het Zeeland Nazomerfestival. Hoewel The Score pas onlangs echt tot bloei is gekomen, werd de basis al zo'n vijf jaar geleden gelegd, aldus drummer Willem Rijn. „De huidi ge samenstelling is van begin dit jaar, maar al in 2006 zijn we met z'n drieën begonnen: Jeremy La tumeten, Kees Swart en ik. We hebben ontzettend veel materiaal bij elkaar gejamd en echt de tijd ge nomen om de juiste mensen erbij te vinden. Ook hebben we muzi kaal een move gemaakt: van instru- mentaal/crossover tot meer de old school funk." Het repertoire bestaat vooral uit ei gen nummers, hier en daar afge wisseld met covers. „Maar ook die geven we de eigen Score-sound mee. We spelen bijvoorbeeld met twee gitaristen in plaats van een toetsenist, om er een wat rauwer randje aan te geven." Het spelplezier, zo eigen aan de funk, spat bij de optredens van het podium af. „Tegelijkertijd pakken we het wel heel serieus aan. Het moet allemaal kloppen, goed en strak lopen. Het moet echt staan als een huis." De cd die vanavond wordt gepre senteerd, telt zes nummers. De bij behorende dvd bevat de videoclip die is gemaakt bij het nummer Post Funkin', maar ook bijvoor beeld een blik achter de schermen bij de opnamen van de clip en een fotoalbum. „Die combinatie van cd en dvd maakt het bijzonder", zegt Rijn. „We wilden echt afwijken van de standaard-cd, zodat het ook kan opvallen bij de programmeurs. We zijn best ambitieus. Niet in de zin dat we hiervan per se ons beroep willen maken, maar wel dat we de ze cd ook buiten de provincie wil len gaan promoten." Cd/dvd-presentatie The Score, met VJ Marek en DJ Big L, vanavond in De Spot. Zaal open om 21.00 uur. Bij de entreeprijs (€7.50) is een exemplaar van de cd/dvd inbegrepen. The Score wordt vanavond bijgestaan door Karei Haaze (trompet) en Rene Everts (sax), die ook op de cd meespelen. Meer in formatie op www.the-score.nl. door Mischa Beckers T oris Roelofs is een van de meest I vooraanstaande Nederlandse saxofonisten. Hij verenigt ly risch en melodieus spel met ener gieke, naar een climax toewerken de, improvisaties. De saxofonist leidt zijn eigen ensembles, werkte samen met een groot aantal arties ten, onder wie Brad Mehldau, Dee Dee Bridgewater, Cristina Branco, Joshua Redman en Chris Potter en maakt deel uit van het Jazz Or chestra of the Concertgebouw en het trio Chambertones (met Jesse van Ruller en Clemens van der Feen). Morgen speelt hij met een ander, bijzonder trio in Porgy en Bess in Terneuzen. Roelofs woont al een tijdje in New York, maar verhuisde onlangs naar Amsterdam. „Met mijn trio met Jesse van Ruller en Clemens van der Feen heb ik hier vrij veel din gen te doen en ook met het Jazz Orchestra of the Concertgebouw", zegt Roelofs. „Het steeds maar heen en weer vliegen ging niet echt meer lukken. Ik wilde graag weer op één plek zijn." Zijn meest recente album, Live at the BIMhuis, nam hij op met Aa ron Goldberg op piano, Reginald Veal op contrabas en drummer Gregory Hutchinson. In Porgy en Bess speelt Roelofs met de veelge vraagde bassist Matt Penman en drummer Ted Poor. Een trio dit keer. „In die vorm heb ik meer mo gelijkheden om te improviseren. Het is iets opener zo. Het was daar om deels een bewuste keuze om zonder pianist of gitarist op pad te gaan." Iets nieuws en anders dus, volgens Roelofs. Dat uit zich ook in zijn in strumentkeuze. „Ik ben me nog meer op de basklarinet gaan focus sen. Ik had al een paar keer met de basklarinet in combinatie met al leen bas en drums gespeeld. Dat beviel heel goed. Een basklarinet is niet alleen een groot instru ment, het heeft ook een groot be reik en is behoorlijk aanwezig. Als ik alleen voor de gewone klarinet Een verhaal van Fiona Hack in de Schrijverscorner Kijk op www.pzc.nl/zeelandgeboekt of saxofoon was gegaan dan had ik niet een trio als vorm gekozen." Roelofs schrijft continu nieuw ma teriaal. Hij brengt het in bij de sa menstelling die hij daarbij het best vindt passen. De laatste tijd schreef hij gericht voor zijn nieu we trio. Met de combinatie bas en basklarinet probeerde hij zoveel mogelijk uit. Met Penman heeft hij in dit trio dan ook een bijzondere interactie. „Die samenwerking is mooi. We spelen op bas en basklarinet vrij veel unisono en dat klinkt gewel dig. Qua geluid is dat vrij nieuw en volgens mij is het ook nogal nieuw voor de jazz." Roelofs houdt van de traditie maar zoekt daarnaast steeds naar zijn eigen geluid. „Dat is immers belangrijk om je te blijven ontwik kelen. Ik ben altijd een enorme y fan geweest van Duke Ellington, Charlie Parker, Lester Young, John Coltrane, noem maar op, en dat zal altijd zo blijven. Zonder kennis van die traditie kun je jezelf niet ontwikkelen. Het een is essentieel voor het ander." Joris Roelofs Joris Roelofs Trio, morgen in Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang: 15.00 uur. De PZC wenst alle abonnees veel plezier op de abonneedag in de Winter Efteling. www.Dzc.nl/eftelingactie OCX- 'IgT. ZATERDAG 26 NOVEMBER Goes MusicaIXpres: Alice in Wonderland. Theater De Mythe, 14.30 en 19.30 uur Concert Colden Earring. Zeelandhallen, 20.30 uur Metal Night IV. 't Beest, 20.45 uur 's-Heerenhoek Fanfare St Caecilia/Harmonie St Cecilia Jeugdhoeve 's-Heerenhoek, 20.00 uur Kruiningen Theater Zeelandia brengt 'Het Land'. Ons Dorpshuis, 20.00 uur Middelburg Koninklijke Oratorium Vereniging. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Van der Laan Woe (cabaret), 't Spiegeltheater, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Tribute to George Harrison. De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Stuiverconcert Vlijt en Volharding. De Zwaan, 19.30 uur Folkzanger/gitarist Eric Andersen (VS). Razzmatazz, 21.00 uur Oosterland Concert Oosterlands Fanfare en OVM. Dorpshuis Oosterhof, 19.30 uur Terneuzen Popkoor EigenWijs treedt op. Vestzaktheater De Paerdestal, 15.00 uur Grant Forsyth, Road to Nashville. Scheldetheater, 20.00 uur Master of Waha (cd-pres.) e.a. De Pit, 20.30 uur Optreden Shiner Twins. Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Mozaïekvoorstelling van Het Getij. Muzeeum, 14/15/16 uur (ook zondag) Zwse Komedie: Liaisons dangereuses Theater Vestzak99, 20.30 uur Optreden Twice. Café De Concurrent, 21.30 uur Martin Turner's Wishbone Ash. De Piek, 22.00 uur Westdorpe Optreden Barrelhouse. Café 't Oude Raedthuys, 21.00 uur Westkapelle Concert Muziekvereniging OKK Westkapelle Herrijst, 20.00 uur Zaamslag Adventsconcert organist Johan Hame link en violist Hans Van Kerckhoven. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Koor Cantare: Notturnos/Liebeslieder. Willibrorduskerk, 16.00 uur Dance Event 'Heerlijk', met dj's. Brogum, 17.00 uur Duivelands Mannenkoor, Ouddorps Mannenkoor en Delta Mannen Ensemble. Nieuwe Kerk, 19.30 uur ni"T'IY niTinnTiiirin""'!"""!! rir"*iiaiiiii»m M H I im—mwhn MI i ZONDAG 27 NOVEMBER Baarland Marjon van Es Catholijne Woltering. C achttien 88,15.00 uur Heinkenszand Slagwerkfestival muziekver. Euterpe. De Stenge, 14.30 uur Hulst Concert Stephan Vermeersch, Hans Vermeersch Rajhans Ensemble. Baudeloo, 15.00 uur Kwadendamme Cd-presentatie van de band Nidra. Bonifaciuskerk, 10.45 uur Middelburg JASZ-concert van Orleana. Hotel Arneville, 16.00 uur Grandpa Nick Sessieband, 't Schuttershof, 17.00 uur Oostburg Voorstelling van Ishtar. Ledeltheater, 15.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert Natalia Pavlova (piano) en Nel van de Broeke (zang). Historische Kerk, 11.30 uur Retranchement Concert Duo XXI. Nederlands Hervormde Kerk, 11.00 uur Vlissingen Concert Slagwerkschool Rondomtrom. Arsenaaltheater, 14.30 uur Zierikzee Optreden van The JB Orchestra. Filmtheater fiZi, 15.00 uur. GOES - Muis en Leeuw brengen de Sinterklaasvoorstelling Het Pakhuis op de planken. Samen met met meer dan 25 zwarte pieten verzor gen Eric Holm (Muis) en Peter Adriaanse (Leeuw) een show waar in kinderen volop kunnen meezin gen en -dansen. Ook Sinterklaas zelf zal zijn gezicht laten zien. De tekst en regie van Het Pakhuis is van Josien de Graaf De voorstellingen zijn morgen om 14.00 uur in theater de Mythe in Goes en zondag 4 december om 14.00 uur in de Stadsschouwburg in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19