meningen i17 brieven Cor de Jonge ADRZ zaterdag 26 november 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Krot of kans Stop veertien creatievelingen in een Oostburgs krot (16 november), en kweek zo bruisende ideeën om de leefbaarheid in onze krimpende regio op peil te houden. Een jaar lang kom je ermee in de krant en de oogst zou rijk zijn? Datzelfde jaar lang, in dezelfde gemeente, werkt een onbekend aantal plaatse lijke creatievelingen zich maanden lang uit de naad om blijvende leeg stand en dreigende sloop te voorko men. Het resultaat is veelbelovend, gemaakte plannen zijn heel con creet en uitvoerbaar. Met hun in spanningen voeren ze uit wat de Aardenburgers nadrukkelijk heb ben aangegeven. Onze eigen idee ën, onze eigen creativiteit en breed gedragen. En wat doet onze ge meente, onze raad, onze burge meester en wethouders met deze rijke oogst aan burgerideeën? Niets. Ze reageren nauwelijks, lan ceren een ander vaag plan, stellen beslissingen weer maar eens uit, ontmoedigen onze eigen creatieve vrijwilligers. Straks logeren veer tien mensen in een leegstaand stad huis aan de Aardenburgse Noord- wal. Vreemdelingen om ons te ver tellen wat we al lang weten. Theo Buijsse Draaibrug 30, Draaibrug Fietsbeleid Het fietsbeleid van'de provincie verandert mogelijk. In het artikel wordt de elektrische fiets met trap- ondersteuning genoemd en dat de ze soms wel 45 kilometer per uur kunnen halen. Ook wordt aangege ven dat daar op ingespeeld moet worden door het aanleggen van snelle fietspaden. Onbegrijpelijk! De fiets met trapondersteuning is bedoeld voor ouderen (en jonge ren) die te weinig spierkracht en uithoudingsvermogen bezitten en/of andere lichamelijke proble men hebben. Trapondersteuning is dan een geweldige uitkomst. Je bent in beweging en geniet van de buitenlucht in een prachtige omge ving. Het is een feit, dat ouderen steeds meer te maken krijgen met problemen ten aanzien van de reac tiesnelheid en moeite krijgen met het zich aanpassen aan drukke ver keersomstandigheden. Het gevolg: diverse valpartijen. Dit gesteld, lijkt me het een slechte zaak om hier voor snelle fietspaden aan te leg gen. Het is belangrijk om de be staande fietspaden in goede staat te houden en waar nodig nieuwe aan te leggen. Hannie de Feijter De Boomgaarden 14, Goes Vroeger werden ziekenhuizen ge bouwd door een kerkgenootschap of stadsbestuur. Na i960 werden gebouwen in bruikleen gegeven of verhuurd aan een ziekenhuisorga nisatie. Er was dan zeggenschap via deelname in het bestuur van een ziekenhuis, dit is nog steeds mogelijk. De overheid kan goed koop lenen, wel tegen marktconfor me prijzen gebouwen verhuren. Dit levert weer zeggenschap en mogelijk winst op, met minder risi co als geld in IJsland. Een zieken huis heeft ook meer arbeidsplaat sen dan een nieuwe kerncentrale. De overheid kan als eigenaar van Delta beslissen om geen 220 mil joen uit te geven aan alleen een pak papier, de vergunningaanvraag voor een tweede kerncentrale met veel risico's. Risico's die onverzeker- baar zijn. Voor dit bedrag is een zie kenhuis van 500 bedden mogelijk, de helft is al voldoende. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Vuilstraatje Onlangs las ik in de krant het stuk over het Vuilstraatje Goes dat een luxe steeg wordt De ongelijkliggen- de klinkers zouden worden vervan gen door natuursteen. De kosten? 130.000 euro! Heb ik het goed gele zen, dacht ik nog. Overal wordt ste vig bezuinigd: In het onderwijs, de zorg, de kunst, het openbaar ver voer etcetera. Zo veel geld uitgeven aan dit weliswaar historische, maar ook niet zo welriekend steegje, lijkt me in deze tijd niet verant woord. Het lijkt mij verspilling van gemeenschapsgeld. J. Trompert-Peute Siemenwei 63, Goes ADRZ 2 Gemeenten op Walcheren, hono reer het verzoek van het ADRZ. Geef geld, zo nodig veel geld. Vraag daar macht voor terug. Het totaal ondemocratisch benoemde zieken huisbestuur trekt zich niets aan van het verlangen van de Walche- naren. Het heeft hier de volwaardi ge ziekenhuisstructuur die winstge vend was, bewust afgebroken te gen de wens van de bevolking in. Wat rest is een ziekenhuisje waar laagrisico patiënten een planbare dus niet acute operatie kunnen on dergaan. Het is toch niet van be lang of dit in Vlissingen op de Kou- dekerkseweg of in het Vlissingse deel van de Mortiere gebeurt. Be langrijk is wat het takenpakket van het ziekenhuis op Walcheren is. Met macht van de gemeenten in het ziekenhuisbestuur kan de be volking van Walcheren meebepa- len hoe de ontwikkeling voor een goed ziekenhuis gaat. Willem. Osterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen Windmolens In de krant van 21 november be weert mevrouw van Tongeren, van GroenLinks, dat windmolens 20.000 tot 30.000 banen oplevert en dat een eventuele kerncentrale maar 150 plaatsen oplevert en dus feitelijk geïmporteerd wordt van el ders. Dit ex-bestuurslid van Geeen- pace kan het verdraaien van feiten niet laten! Windmolens wotden in Duitsland geproduceerd! Dus ge ven ook geen werkgelegenheid in Nederland en zeker geen 20.000. Zij spreekt triomfantelijk van een grote duurzame megawatt op brengst door de windmolens. Ik zou graag van deze dame een sal do-berekening zien van de C02 be sparing op de windmolens. De uit komst is verbluffend weinig: niets! Windmolens is/zijn dus, per saldo, geen duurzame energie! J. Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Werkeloos De uitdrukking tijdelijk ontslag in uw artikel betreffende het staalbe drijf ArcelorMittal, is niet correct. De benaming tijdelijk werkeloos is hier van toepassing, men blijft dus in dienst van een bedrijf, maar men krijgt een WW-uitkering van 60 procent bruto, en mag niet lan ger dan drie weken duren. Dit is volgens de Belgische cao en wordt al sinds jaren toegepast bij economische/technische of weers omstandigheden. Er zijn altijd werknemers te vinden die hier geen bezwaar tegen hebben, en die dit zien als een extra vakantie. Dat de laatste weken van het jaar hier voor worden gekozen is meestal een tactische reden, warit als men nog vakantiedagen over heeft wor den die mooi verrekend met de tij delijke ww-periode. N. Geelhoedt van der Waalsstraat 68, Terneuzen Strooibeleid Goes wil de komende winter letter lijk goed beslagen ten ijs komen. Als ik merk (ik woon in een school- route waar meerdere scholieren vo rig jaar hard zijn gevallen door slecht strooibeleid) dat er dit jaar weer slecht strooibeleid is, zal ik ze ker aan de bel trekken. De Violen straat was een echte ijsbaan en ik weet zeker dat als er toen wereld kampioenschappen hardrijden op de schaats plaats hadden gevonden er gemakkelijk wereldrecords gebro ken waren. J.M. OLivier Violenstraat 40, Goes Rederij Vroon Rederij Vroon mag van onze rege ring zijn eigen schepen, lees: Men sen, niet beschermen met bewa pende manschappen. Als kind kwam ik veertig jaar geleden al met m'n vader mee naar de kade van Breskens, om daar boten met graan te laden. Rederij Vroon was toen al een groot bedrijf voor Zeeuwse begrippen, je keek vol be wondering naar die grote veetrans port schepen die daar lagen afge meerd. Vroon is groter en groter geworden door al die jaren keihard aan de weg te timmeren, en nu zouden ze hun handelswaar niet mogen be schermen, nota bene in een van de gevaarlijkste gebieden van de we reld. Al die miljoenen die daar on nodig uitgekeerd worden aan pure criminelen worden op ons, de bur ger, door de verzekeringsmaat schappijen teruggevorderd. Mischien een idee voor Vroon om een Somalische vlag aan te schaf fen, dan is alles geoorloofd. Ronny Baute Diamantsingel 30, Terneuzen Griekenland Griekenland wordt gered met onze euro's die weggehaald worden bij de gehandicapten, ouderen. In ie der geval treft het alle burgers. Wat doet Griekenland met onze euro's, die kopen daar nu goud voor. Vol gens het IMF is Griekenland nu de grootse koper van goud, en bezit 110 ton goud, dit heeft een markt waarde van 4,2 miljard euro. Nor maal zou zijn dat Griekenland goud verkoopt om haar schuld af te lossen, maar nee zij koopt bij. Om zo weer optimaal te profiteren van onze goedgelovigheid. Nee Griekenland is echt zijn streken niet kwijt, net zo min als de ban ken. Dankzij deze roofbouw op on ze economie, heeft nu iedere bur ger in Europa een schuld van 24.000 euro. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17