5 spectrum Showbusiness RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE mistlicht Marjan Berk Zaterdag 26 november 2011 lied bevat, zoals het op autobiografische feiten gebaseerde lied 'Ach vaderlief toe drink niet meer" en het 'Kindergebed', komt er in haar le ven een ogenblik dat zij door haar succes in het Vara-programma 'Een lied en een traan' plotse ling de vaderlandse elite weet te raken. Men vraagt haar het gedicht 'Soldatenmoeder' van Lu- cebert, op muziek van Maderna te zingen, en Ge rard Reve vraagt haar dit lied te zingen tijdens de uitreiking van de P.C Hooftprijs! Net als later André Hazes breekt ze letterlijk door naar alle rangen en standen in ons vaak nogal kieskeurige landje. Op de after-party mocht ik de handen schudden van de zoon van wijlen Johnny Hoes. Hoes, die miljoenen platen van Mary Servaes verkocht na dat zij beiden Phonogram hadden verlaten en bij zijn maatschappij Telstar verder gingen. In haar leven verkoopt zij zestien miljoen grammo foonplaten, waarvan er negenenvijftig goud of platina-exemplaren opleveren. Er is een biografie verschenen van de hand van Ben Holthuis, 'Sterven zonder Naam', en naar aanleiding van de onthullingen in dit boek, heeft Heer Pechtold Kamervragen gesteld over de ooraken van de tragische laatste levensjaren van de Mary Servaes. Op deze avond zag ik ook de nog patent ogende Ronny Tober, die blij was mij te zien en mij geïnteresseerd vroeg naar mijn laatste echtge noot, zonder wie ik al twintig jaar door het le ven stap! Ik moest hem het antwoord schuldig blijven, een onvergetelijk moment! Na deze wonderschone theateravond in het Nieuwe de La Mar theater was het een wilde week. Daar ik al jaar en dag een column voor de Margriet schrijf, mag ik op de jaarlijkse Kerstfair altijd twee dagen mini-lezingen houden in de Margrietvilla, een vertrek gestoffeerd met zach- te stoelen, waarin vermoeide bezoeksters van de fair neerploffen, naar mijn verhaal luisteren en, wanneer het ze niet bevalt, weer opstaan en ver der sjouwen, karren vol heerlijke koopjes achter zich aanslepend! Ik kijk mijn ogen.uit naar al die verschillende vrouwen. Mannen zijn er nauwe lijks. In die twee dagen heb ik er precies twee ge zien, zij hadden een gelaten blik in de ogen! Het doek gaat open. Daar staat De Zan geres zonder Naam, die ogenblikke lijk de hele zaal meetrekt in het brui sende lied 'Mexico-ho-ho!' Gut, wat een verrukkelijke opening voor een musical! Even vraag ik mij angstig af, of Ellen Pieters, die dan nog een hele avond te gaan heeft, over dit eclatante begin heen komt Moeiteloos! Hoewel haar rol haar geen enkele bewegingsvrij heid geeft, speelt zij dat merkwaardige leven van Mary Servaes, de Limburgse vedette met het manke been, indrukwekkend en volkomen ge loofwaardig voor je neus wég! Er huppelen allerlei personen uit haar leven om haar heen, af en toe krijgt ze een ander indruk wekkend gewaad aan, maar je kunt je ogen niet van haar afhouden... En voor zover je van ge laagdheid in de tekst van deze musical kunt spre ken, maakt Ellen Pieters door haar spel je duide lijk, hoezeer een mens alles opzij kan en wil zet ten voor die ogenblikken van glorie op de plan ken! Hoewel haar repertoire vooral het oude levens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 121