Winston gelooft in trouwen Queen nog nooit zo gezien kijktip In de nieuwe RTL 4-spelshow Let's get married strijden bruidsparen om de bonus: op tv in de echt worden verbonden door presentator en trouwambtenaar Winston Cerschtanowitz. door Evelien Baks zaterdag, 20.50 uur Zelf wist Winston Cerschtanowitz al vanaf zijn jonge ja ren dat hij ooit als ge trouwd man door het leven wilde. Zo als hij zijn Renate Verbaan ook ste vig inprentte dat niet zij, maar hij degene was die op een goede dag het aanzoek zou doen. Want hoe modern het er verder aan toe mag gaan in huize Gerschtanowitz, wat huwelijk betreft is de presentator en vader van twee kleine jongens een beetje van de oude stempel. Let's get married, de grote familie show die vanaf vanavond te zien is bij RTL 4, is echter verre van oubollig, benadrukt Gerschtano witz. „Ouderwetse gezelligheid, maar in een eigentijdse uitvoe ring." De tv-maker heeft zich voor de ge legenheid door de rechtbank in Utrecht laten beëdigen tot ambte naar van de burgerlijke stand. Daardoor kan hij aan het eind van elke aflevering het winnende kop pel in de echt verbinden. „Het is zo leuk om te doen, hoewel ik het ook een beetje eng vind met twee mensen die voor je staan te bibbe ren." Zijn eigen huwelijk met presenta trice Renate Verbaan, afgelopen juli, zette hem aan tot het beden ken van de show waarin wekelijks twee aanstaande paren strijden om op televisie elkaar hun ja woord te mogen geven. „Het be gon eigenlijk met het aanzoek. Op Times Square in New York, met een foto van ons op de grote scher men, heb ik Renate twee jaar gele den gevraagd. Terug in Nederland zeiden veel mensen hoe gaaf ze dat vonden. Of ik hen misschien ook kon helpen met het verzinnen van een bijzonder idee. Misschien is er wel tv van te maken, dacht ik toen." Met jaarlijks 160.000 mensen die de gang naar het stadhuis maken, is er een behoorlijke huwelijks markt in Nederland. Dat zo'n ze venhonderd stellen zich aanmeld den voor deelname aan Let's get married bewijst volgens de RTL Boulevard-presentator zijn stelling dat trouwen en alle mierzoete emoties die daarbij horen wat los maakt bij mensen. „Alle leeftijden vinden dit leuk. Mijn oma van 93 zat te glunderen toen ik haar een stukje liet zien. Kinderen vinden de spelletjes leuk, want die zijn hi larisch: mensen die bij fout preste ren verdwijnen in 5 meter hoge taarten. En de ouders van de aan staande gehuwden, die willen emotie. Zo biedt dit programma ouderwets vermaak op de zaterdag avond voor de hele familie." Daarmee treedt Gerschtanowitz in de voetsporen van succesvolle voorgangers als jarennegentighit Ron's honeymoonquiz en Love let ters van Linda de Mol. De enige overeenkomst is volgens de presen tator echter het thema, trouwen. Het grote verschil: de spelletjes, de vijftigkoppige jury en het feit dat hij zelf als trouwambtenaar op treedt. Op twee giga-bruidstaarten van 5 meter hoog balanceren 10 vrien den en familieleden van elk kop pel. Door verschillende opdrach ten goed uit te voeren, kan het bruidspaar voorkomen dat de ach terban door de taart zakt en zo een voor een het veld ruimt. Qua spelletjes wordt ouderwetse lol broekerij uit de kast gehaald. Zo moet de bruidegom in een nauwe lijks bestuurbare auto enorme champagneflessen en glazen probe ren te ontwijken. Ook altijd goed: de geheugenquiz. Hoeveel bruids meisjes heb je voorbij zien komen, bijvoorbeeld. Maar zoals een huwelijk altijd be gint met de vraag 'wil je met me trouwen', zo gebeurt dat ook in Let's get married. De kandidaten wetden geselecteerd op hun creati viteit op het aanzoekvlak. „De leukste en meest bijzondere heb ben we er uitgepikt. Er is bijvoor beeld een man die als een Casano va op de brug in Venetië staat als zijn aanstaande met haar zus in een gondeltje voorbijkomt. Alle aanzoeken hebben iets moois. De kans zit erin dat kijkers na tien mi nuten al zitten te huilen als ze naar dit programma kijken. Het is zo mooi, zo oprecht. Ie wordt daar in vanzelf meegenomen." Winston Gerschtanowitz is een emotioneel mens, bekent hij. Tij dens de opnames heeft ook hij zich regelmatig even moeten her pakken. „Ik kreeg het te kwaad toen een bruid, die haar vader heeft verloren, haar moeder be dankte. Toen ik trouwde, was mijn moeder er niet, want zij is overle den. Op zo'n moment ga ik wel even stuk." De 35-jarige televisiemaker gelooft in het huwelijk, ook al geeft vol gens de statistieken een derde er na enige tijd weer de brui aan. „Ik denk wel dat mensen er wat mak kelijker mee omspringen dan voor heen. Je kunt er tegenwoordig re delijk simpel vanaf Het is boven dien geen schande meer om uit el kaar te gaan. Het valt me op dat ve len daarna weer snel de draad op pakken. Na een paar maanden heb ben ze een nieuwe relatie. Mijn show is wel beetje een pleidooi voor het aloude huwelijk. Ik vind het oprecht leuk dat mijn vrouw dezelfde naam draagt als onze kinderen, dat we echt een gezin zijn." Ë3 Let's get married, vanavond (zaterdag), RTL 4, 20.45 uur. Reageren? redactie.media@wegener.nl Winston Gerschtanowitz. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 105